Προς το περιεχόμενο

"Κλειστά χρήματα"


ekaiomen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 116
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

BBC: the official annual inflation rate is more than 231.000.000%.

Τι επιτοκιο να δινουν αραγε.... :rolleyes:

 

Λες να γίνεται να καταθέσουμε λεφτά στην Ζιμπάμπουε και να φέρνουμε τους τόκους στην Ελλάδα; :lol::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες να γίνεται να καταθέσουμε λεφτά στην Ζιμπάμπουε και να φέρνουμε τους τόκους στην Ελλάδα; :lol::lol::lol:

 

Γινε Αγιοριτης μοναχος by far καλυτερη γνωση στις επενδυτικες ευκαιρειες της αγορας και ευκολη προσβαση στις εξουσιες και τα κεντρα αποφασεων

 

τι αλλο να ζητησει κανεις?:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γινε Αγιοριτης μοναχος by far καλυτερη γνωση στις επενδυτικες ευκαιρειες της αγορας και ευκολη προσβαση στις εξουσιες και τα κεντρα αποφασεων

 

τι αλλο να ζητησει κανεις?:-D

 

Μπααα. Το κωλαράκι μου δεν το πουλάω για τίποτα εγώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30000 ευρώ στην εθνική κλειστά για έναν χρόνο γίνανε 34000, 4000 ο χρόνος δεν είναι και άσχημα.

~14.7% για προθεσμιακή κατάθεση 30000€ ενός έτους; Πότε το δινε αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι πιστευω οτι δεδομενων των συγκυριων που υπαρχουν αυτη την εποχη ....

 

Το χρηματιστηριο θα πεσει κι αλλο ... δεν δικαιολογειται αυτη η τιμη του γενικου δεικτη σε μια χωρα που δεν ΠΑΡΑΓΕΙ ΤΙΠΟΤΑ

 

Τα επιτοκια καταθεσεων-δανεισμου θα ανεβουν μην εκπλαγει κανεις αν ακουσει απο το νεο ετος επιτοκιο καταθεσεων στο 9,5-10%

Υποψιαζομαι οτι τα 28 δις θα πανε ΜΟΝΟ σε επιχειρησεις η το 90% απο αυτα

 

Οι αξιες των ακινητων θα πεσουν μεχρι και 25-30% μεσα στα 2 επομενα ετη

 

ΟΠΟΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΑΠΟ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΕΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ 1-2-3 ΜΗΝΩΝ (για πιο σιγουρα) ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ .......

 

Οσο για τα παλαια διαμερισματα (γκαρσονιερες κτλ)

 

Εγω εχω αυτο εδω .....

 

http://www.remax-greece.com/PublicListingFull.aspx?lKey=118a7944-c788-4466-ab09-1362c4c9a212&Index=3

 

και εδω κι 9 μηνες δεν πωλειται .....

 

και το εχω φτιαξει παρα πολυ καλα και με ακριβα υλικα .....

 

17,500 ευρω ανακαινιση παρακαλω !!!

 

και ειχα ξεκινησει με 75.000 ευρω σε κεντρικοτατο σημειο στον Κορυδαλλο ....

 

 

-----Προστέθηκε 2/12/2008 στις 05 : 54 : 21-----

 

 

30000 ευρώ στην εθνική κλειστά για έναν χρόνο γίνανε 34000, 4000 ο χρόνος δεν είναι και άσχημα.

 

Μηπως εννοεις οτι εκανες και καταθεσεις στον λογαριασμο παραλληλα ?

 

Γιατι τετοια αποδοση σε προθεσμιακη καταθεση δεν υπαρχει ΑΚΟΜΗ .........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Οι αξιες των ακινητων θα πεσουν μεχρι και 25-30% μεσα στα 2 επομενα ετη

Mπα.Ίσως πέσουν τα καινούργια,αλλά κι αυτά πολύ λίγο.Όχι πάντως στα νούμερα που λες.

 

ΟΠΟΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΑΠΟ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΕΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ 1-2-3 ΜΗΝΩΝ (για πιο σιγουρα) ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ .......

Παλιά με τη δραχμούλα είχαμε υποτίμηση/διολίσθηση.Τώρα έχουνε κοινωφελείς οργανισμούς και πάγωμα μισθών.Το ίδιο είναι.Άλλη αγοραστική δύναμη είχαν τα (ισόποσα) λεφτά πριν από χρόνια,άλλη σήμερα.Θα γίνεις με επιτόκιο 6.5% στη καλύτερη;Να αγοράσεις τί όταν λήξουν;

 

Οσο για τα παλαια διαμερισματα (γκαρσονιερες κτλ)

 

Εγω εχω αυτο εδω .....

 

http://www.remax-greece.com/PublicListingFull.aspx?lKey=118a7944-c788-4466-ab09-1362c4c9a212&Index=3

 

και εδω κι 9 μηνες δεν πωλειται .....

 

και το εχω φτιαξει παρα πολυ καλα και με ακριβα υλικα .....

 

17,500 ευρω ανακαινιση παρακαλω !!!

 

και ειχα ξεκινησει με 75.000 ευρω σε κεντρικοτατο σημειο στον Κορυδαλλο ....

 

Αν το αγόρασες για εκμετάλευση,κακώς έριξες χρήματα μέσα.Είναι σαν να αγόρασες μεταχείρω τουτού και να χώνεις,να χώνεις,με τη προϋπόθεση να τα πάρεις στο πολλαπλάσιο.Υπάρχει ποτέ περίπτωση;Και δεν σε κόβω για τέτοιες κινήσεις,μια ζωή στο δρόμο.Σαρανταοχτώ μέτρα,σε τριακονταετίας εργολαβική πολυκατοικία,άντε στα 48-50κάτι χιλιάρικα αγορά.Σωστά;Θα σούδινε μια τετρακοσάρα το μήνα,βαριά-βαριά.Τι την ήθελες την ανακαίνιση;Μόνο αν επρόκειτο να ιδιοκατοικίσεις.Στο πόντο πάντως αν θα εισπράξεις αυτά που τοποθέτησες,γιατί πρέπει να βάλεις στο ζύγι και τις επισφάλειες του "κάθεται ανεκμετάλευτο" και τρώει (κοινόχρηστα,Δεές,νερά,φόροι...).

 

Επιμένω στην άποψή μου,η καλύτερη τοποθέτηση είναι ένα εισόδημα βάσει εκμετάλευσης ακινήτου._

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γινε τοκογλυφος.. Αν τα καταφερεις κ σε πληρωσουν, θα ξεσκιστεις στο χρημα.. :P

 

Και πως τον δενεις τον δανειζομενο ?

 

Ασε που ειναι και παρανομο χωρις αδεια και πανω σε αυτο το πατημα .....

αμα θελει ο αλλος σε ξοφλαει

 

Μακρυα απο τετοιες φασεις ............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πως τον δενεις τον δανειζομενο ?

 

Ασε που ειναι και παρανομο χωρις αδεια και πανω σε αυτο το πατημα .....

αμα θελει ο αλλος σε ξοφλαει

 

Μακρυα απο τετοιες φασεις ............

 

υπαρχουν πολλοι τροποι να σε ξοφλανε;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν το αγόρασες για εκμετάλευση,κακώς έριξες χρήματα μέσα.Είναι σαν να αγόρασες μεταχείρω τουτού και να χώνεις,να χώνεις,με τη προϋπόθεση να τα πάρεις στο πολλαπλάσιο.Υπάρχει ποτέ περίπτωση;Και δεν σε κόβω για τέτοιες κινήσεις,μια ζωή στο δρόμο.Σαρανταοχτώ μέτρα,σε τριακονταετίας εργολαβική πολυκατοικία,άντε στα 48-50κάτι χιλιάρικα αγορά.Σωστά;Θα σούδινε μια τετρακοσάρα το μήνα,βαριά-βαριά.Τι την ήθελες την ανακαίνιση;Μόνο αν επρόκειτο να ιδιοκατοικίσεις.Στο πόντο πάντως αν θα εισπράξεις αυτά που τοποθέτησες,γιατί πρέπει να βάλεις στο ζύγι και τις επισφάλειες του "κάθεται ανεκμετάλευτο" και τρώει (κοινόχρηστα,Δεές,νερά,φόροι...).

 

Επιμένω στην άποψή μου,η καλύτερη τοποθέτηση είναι ένα εισόδημα βάσει εκμετάλευσης ακινήτου._

 

Οχι βεβαια αλλου το πηγαινα κι αλλου με εβγαλε....

 

η παλαιοτητα του ειναι 42 ετων αλλα πολυ γερη κατασκευη

(κριμα που οι αλλοι ιδιοκτητες ειναι ΣΠΑΓΓΟΙ)

 

Το ειχα αγορασει στα 19 μου χρονια για να μενω με την μητερα μου

και να φυγουμε απο το νοικι

Μετα πηρα αλλο μεγαλυτερο (63 τμ.)

 

Το ειχα ψιλοφτιαξει ενω πριν το νοικιασω εφτιαξα την κουζινα και την ντουλαπα ενω του ειχα βαλει και τα αλουμινια (ηταν ετοιμα να πεσουν) και δυο κλιματιστικα (δεν εχει θερμανση)

 

Ενω το ειχα νοικιασει (μου βγηκε η πιστη σε 4 μηνες για 300 ευρω απο 350 που ζηταγα)

βρηκα ενα παλικαρι που ηταν πολυ καλοπληρωτης .....

 

Στον 1,5 χρονο μας χαλασε το μπανιο και δεν φτιαχνοταν αμεσα και μου εφυγε

ετσι πηρα την αποφαση να ξηλωσω και το μπανιο , να βαλω πλακακια δαπεδου να αλλαξω τα ηλεκτρολογικα και την κυρια εισοδο και να βαλω θυροτηλεοραση (τα υδραυλικα ξαναφτιαχτηκαν με καποιες μετατροπες) και βαψιμο .......

 

Μετα λεω τι εκανα παλι ο μ....ς ?

 

Θα μου το ρημαξουν ......

 

Κι ετσι ειπα να το πουλησω μεχρι τα 65.000 ευρω ΔΕΔΟΜΕΝΗΣ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΗΜΕΙΟΥ

και ξεκινησα απο 75.000 για να μπουν και τα παζαρια .....

 

κι εχω μεινει μπουκαλα !!!!!

 

Μεχρι που μου προτειναν 45.000 και 60.000 ευρω !!!!!

 

αυτον με τα 45.000 τον εστειλα να αγορασει ....παρκινγκ και αμαξι να μενει !!!!

 

Τεσπα μεχρι τελος του ετους αν δεν πουληθει θα το νοικιασω κι ο ΘΕΟΣ βοηθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι πιστευω οτι δεδομενων των συγκυριων που υπαρχουν αυτη την εποχη ....

Το χρηματιστηριο θα πεσει κι αλλο ... δεν δικαιολογειται αυτη η τιμη του γενικου δεικτη σε μια χωρα που δεν ΠΑΡΑΓΕΙ ΤΙΠΟΤΑ

Τα επιτοκια καταθεσεων-δανεισμου θα ανεβουν μην εκπλαγει κανεις αν ακουσει απο το νεο ετος επιτοκιο καταθεσεων στο 9,5-10%

Υποψιαζομαι οτι τα 28 δις θα πανε ΜΟΝΟ σε επιχειρησεις η το 90% απο αυτα

Οι αξιες των ακινητων θα πεσουν μεχρι και 25-30% μεσα στα 2 επομενα ετη

ΟΠΟΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΑΠΟ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΕΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ 1-2-3 ΜΗΝΩΝ (για πιο σιγουρα) ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ .......

Οσο για τα παλαια διαμερισματα (γκαρσονιερες κτλ)

Εγω εχω αυτο εδω .....

 

http://www.remax-greece.com/PublicListingFull.aspx?lKey=118a7944-c788-4466-ab09-1362c4c9a212&Index=3

και εδω κι 9 μηνες δεν πωλειται .....

και το εχω φτιαξει παρα πολυ καλα και με ακριβα υλικα .....

17,500 ευρω ανακαινιση παρακαλω !!!

και ειχα ξεκινησει με 75.000 ευρω σε κεντρικοτατο σημειο στον Κορυδαλλο ....

 

 

Μα και εσυ βρηκες περίοδο να πουλήσεις. Απο την στιγμή που υπάρχει κρίση στην στέγαση, τι περίμενες? Ο στόχος είναι να αγοράσεις σε τιμή χαμηλή τώρα που δεν υπάρχει ζήτηση, οχι το αντίθετο. Καλύτερα να το νοικιάσεις και να περιμένεις καλύτερες μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το πουλάς μωρε,μόνο αν έχεις άμεση ανάγκη μετρητών.Είναι δύσκολη εποχή για πωλητές,εν αντιδιαστολή,είναι τέλειες οι συγκυρίες για αγοραστές.Καταλαβαίνεις υποθέτω τι θέλω να πω.Άστο να σου δίνει αυτά που πρόκειται να σου δώσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...