Προς το περιεχόμενο

auto smart


kiriak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει πάρει κανείς αυτοκίνητο από εκεί;

 

http://www.car.gr/autosmart/cars

 

http://www.superautocar.gr/index.php?option=com_comprofiler&task=userProfile&user=262

 

http://www.xrysesselides.gr/ss_pelatesview.php?ss_pelates_id=764

Επεξ/σία από kiriak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θες να αγορασεις?σου φανηκαν υποπτες οι τιμες κ τα κμ?

ή ειναι δικο σου?

το τουαρεγκ αν οντως πουληθηκε στην τιμη που λεει ,ηταν καλο.αν κ τα πατακια δειχνουν οτι ειναι αρκετα χρησιμοποιημενα...

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ναι αγορασα εγω ενα αυτοκινητο απο εκει πριν απο 2 μηνες δεν ειχα κανενα προβλημα

το πηγα σε συνεργειο για ελεγχο και ηταν τελοιο ο μαστορας επαθε πλακα ηταν αβαφτο και μηχανικα ηταν αψογο μου κανανε και δωρο το σερβις .Και εγω στην αρχη φοβομουν

γιατι οι τιμη ηταν χαμηλη.Το συστηνω ανεπιφυλακτα.Και μου εδωσαν και εγγυηση 1 χρονο για τα μηχανικα μερη αγορασα ενα terios

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Αγόρασα ένα αυτοκίνητο απο τον συγκεκριμένο έμπορο 1/2009 με 24,670 χλμ στο κοντέρ. Την επόμενη μέρα το πήγα, για έναν έλεγχο και για να φτιάξω τίποτα μικροπροβλήματα που μπορεί να είχε, στην αντιπροσωπεία, και μου ειπαν ότι το αυτοκίνητο είχε ξαναπεράσει από εκεί τον 10/2007 με 40,200 χιλ περίπου. Εκτος όλων των αυτών ο τύπος είναι αγενής, φωνάζει σαν τσοπάνης και κάνει και τον κινέζο.

Τα αυτοκίνητά του, τα περισσότερα, είναι στο όνομα της Dirent (Operating Leasing), η οποία όπου να'ναι δηλώνει πτώχευση και αν του πεις οτι έχει πειράξει τα χιλιόμετρα θα σου πει ότι δεν τα έχει κατεβάσει αυτός αλλά η Dirent και να κάνεις μήνυση σ'αυτόυς. Άντε τώρα να βρείς άκρη με μία εταιρία που είναι στα πρόθυρα της πτώχευσης.

 

Η συμβουλή μου...

Μην σκεφτείς καν να πάρεις αυτοκίνητο από εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν απο τις μάντρες, ρίξε και μια ματιά και στις αγγελίες ιδιωτών. Δεν ειναι όλοι απατεώνες (βασικά, αν εψάχνα για τέτοιον, θα τον έβρισκα ευκολότερα στους "pro" )

με ψάξιμο βρίσκεις καλές περιπτώσεις, οπως σχεδόν καινουρια (1-2 ετών), που τα πουλάνε λόγω ανάγκης, ή λογω δυσκολιών στην πληρωμή των δόσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια η περιοδος που ακολουθει(απο Μαρτιο-Απριλιο μεχρι Νοεμβρη) ειναι οτι πρεπει για αγορα μεταχειρισμενου.Ηδη οι τιμες εχουν αρχισει να πεφτουν(οχι πολυ ακομα) και κανεις να μην αγοραζει.Ακομα και οι εμποροι εχουν αρχισει να ζοριζονται γιατι εχουν πολλα αυτοκινητα(μερικοι απο αυτους και πολυτελη) και τα εχουν και καθονται.Εχει γεμισει η αγορα αυτοκινητα(καλα και κακα).Οι αντιπροσωπειες κανουν προσφορες και μειωσεις με αποτελεσμα να πεφτουν ακομα πιο κατω τα μεταχειρισμενα.Οσοι το ψαχνετε και εχετε μετρητο καντε μερικους μηνες υπομονη....

 

Ηρθε ο καιρος σας(μου) να δαγκωσουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ ποια αγορα ειναι αξιοπιστη κ φτηνη?

ειναι απλο οπου κ να πας αν δεν ψαχτεις με το αυτοκ. ειναι σιγουρο οτι κατι δεν θα παει καλα..

 

Οι επισημες αντιπροσωπειες αυτοκινητων στη Γερμανια (merc, bmw, volkswagen,...)

 

Kαι γενικοτερα οι μαντρες ειναι οκ, αλλα για να εισαι 100% σιγουρος πας σε συνεργειο της ADAC και στο κανουν φυλλο κ φτερο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, ας μη γενικεύουμε για τα μεταχειρισμένα γενικά. Εδώ μιλάμε για το συγκεκριμένο μαγαζί.

 

Όσον αφορά τα λεγόμενά σου φίλε jonian_g...

 

 

Αγόρασα ένα αυτοκίνητο απο τον συγκεκριμένο έμπορο 1/2009 με 24,670 χλμ στο κοντέρ. Την επόμενη μέρα το πήγα, για έναν έλεγχο και για να φτιάξω τίποτα μικροπροβλήματα που μπορεί να είχε, στην αντιπροσωπεία, και μου ειπαν ότι το αυτοκίνητο είχε ξαναπεράσει από εκεί τον 10/2007 με 40,200 χιλ περίπου. Εκτος όλων των αυτών ο τύπος είναι αγενής, φωνάζει σαν τσοπάνης και κάνει και τον κινέζο.

Τα αυτοκίνητά του, τα περισσότερα, είναι στο όνομα της Dirent (Operating Leasing), η οποία όπου να'ναι δηλώνει πτώχευση και αν του πεις οτι έχει πειράξει τα χιλιόμετρα θα σου πει ότι δεν τα έχει κατεβάσει αυτός αλλά η Dirent και να κάνεις μήνυση σ'αυτόυς. Άντε τώρα να βρείς άκρη με μία εταιρία που είναι στα πρόθυρα της πτώχευσης.

 

Η συμβουλή μου...

Μην σκεφτείς καν να πάρεις αυτοκίνητο από εκεί.

 

... έχω να πω το εξής:

έτυχε να δω ένα αυτοκίνητο από κοντά πριν κάμποσο καιρό. Ο τύπος αρκετά αγενής (..κανάς πρώην ταρίφας πρέπει να'ναι) με απώθησε με άσχημο τρόπο όταν κοίταζα το συγκεκριμένο αυτοκίνητο.

Να πω εδώ ότι το συγκεκριμένο αμάξι το πούλαγε ο ίδιος πριν 15 μέρες Χ ποσό, και το ίδιο αμάξι το πουλάει συνάδελφός του σε άλλη περιοχή της Αθήνας 1500 ευρώ περισσότερα. Το διαπίστωσα πριν λίγο στο car.gr .

Η άποψη του θεματοθέτη ποια είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν είχα ιδέα από μάντρες και γι'αυτό ποστάρισα. Τώρα κατάλαβα ότι είναι λίγο μπερδεμένη ιστορία τα μεταχειρισμένα στην Ελλάδα. Κρίμα γιατί υπάρχουν ευκαιρίες καλές στα μεταχειρισμένα άμα ψάξεις καλά και αυτή την εποχή υπάρχουν πολλές ευκαιρίες.

Πήρα ένα αμάξι τελικά από εκεί και δεν το μετάνοιωσα. Ταλαιπωρήθηκα λίγο αλλά τέλος καλό όλα καλά.

Πάντως και καινούργιο από επίσημες αντιπροσωπείες που ψώνισα στο παρελθόν δεν έχω μείνει ευχαριστημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσένα φίλε μου ποια είναι η άποψή σου για το συγκεκριμένο μαγαζί;

τι να πω ρε παιδια?

αγορασα ενα focus απο εκει πριν δυο μηνες,πολυ καλο με λιγα χιλιομετρα.Τωρα αν ειναι κατεβαζμενα,πολυ πιθανον.Το προβλημα ειναι οτι με εχουν ταλαιπωρησει πολυ με την αδεια,πανε δυο μηνες και δεν την εχω παρει ακομη.

Προβληματικη η DIRENT,τι να πω? Θα συμβουλευα καποιον να το σκεφτει καλα για να αγορασει απο εκει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...