Προς το περιεχόμενο

auto smart


kiriak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

 

Το κακό με τους εμπόρους έχει παραγίνει. Η συντριπτική πλειοψηφία των μεταχειρισμένων που πωλούνται από μαντράδες έχουν γυρισμένα χιλιόμετρα. Το έχω διαπιστώσει κάνοντας έρευνα αγοράς για αυτοκίνητο, καθώς και άλλοι φίλοι μου.

 

Κυκλοφορεί μεγάλη αληταρία σε αυτό το χώρο. Και μάλιστα είναι και αγενέστατοι λες και τους χρωστάμε κιόλας. Ο συγκεκριμένος τύπος δε ακούγεται απαράδεκτος. Το να είναι κάποιος αγενής και μάλιστα να βρίζει δε δικαιολογείται σε καμία περίπτωση, όσο και να τον έχει εξοργίσει ο πελάτης.

 

Και μιας και το Internet έχει μεγάλη δύναμη όπως λέτε, προτείνω σε όσους εξαπατήθηκαν από τον συγκεκριμένο, να ανοίξουν το domain: autosmartgr.com και να εκθέσουν τις εμπειρίες τους. Για να δούμε, αν βγαίνει 1ο - 2ο αποτέλεσμα στο Google τι δουλειές θα κάνει ο τύπος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια γεια σας αγορασα και εγώ αμαξί από το auto smart στο Χαλανδρί και ο τύπος είναι απατεώνας, μου πουλησε αυτοκίνητο με 30 000 χλμ ταχα (όλα έχουν τυχαίως 30 000χλμ) το πήγα στην αντιπροσωπεία αφού το αγόρασα και το πλήρωσα μετρητά είχε περάσει το 2008 από εκέι και είχε 94 000 χλμ. Οσο για την άδεια έχω ένα παλιόχαρτο φωτοτυποία και όποτε του τηλεφωνώ με βρίζει και τώρα δεν βγαίνει. Οσο για τις καλές τιμές τι να το κάνεις αν δεν έχεις ιδιοκτησία στο όνομά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως θα δείτε και σε προηγούμενο post είχα φθάσει κοντά στο να πάρω αυτοκίνητο από εκεί. Για να δείτε πόσο απατεώνας τελικα αποδεικνύετε το αυτοκίνητο είναι αυτό:

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/329514/

Το οποίο αρχές Αυγούστου μου το έδινε 25000. Έγω εκάνα πίσω λόγω ότι μου ελεγέ ότι η μεταβίβαση θα γινόταν το Σεπτέμριο και ήθελε όλα τα λεφτά. Που είναι το αλλό παράξενο εκτός από την αυξησή της τιμής ... Τα χιλιόμετρα !!!! Τότε ήταν 82000 και κάτι και το λεώ με σιγουριά 100%

 

Τα συμπεράσματα δικά σας !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια γεια σας αγορασα και εγώ αμαξί από το auto smart στο Χαλανδρί και ο τύπος είναι απατεώνας, μου πουλησε αυτοκίνητο με 30 000 χλμ ταχα (όλα έχουν τυχαίως 30 000χλμ) το πήγα στην αντιπροσωπεία αφού το αγόρασα και το πλήρωσα μετρητά είχε περάσει το 2008 από εκέι και είχε 94 000 χλμ. Οσο για την άδεια έχω ένα παλιόχαρτο φωτοτυποία και όποτε του τηλεφωνώ με βρίζει και τώρα δεν βγαίνει. Οσο για τις καλές τιμές τι να το κάνεις αν δεν έχεις ιδιοκτησία στο όνομά σου.

 

Μηνυση..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια γεια σας αγορασα και εγώ αμαξί από το auto smart στο Χαλανδρί και ο τύπος είναι απατεώνας, μου πουλησε αυτοκίνητο με 30 000 χλμ ταχα (όλα έχουν τυχαίως 30 000χλμ) το πήγα στην αντιπροσωπεία αφού το αγόρασα και το πλήρωσα μετρητά είχε περάσει το 2008 από εκέι και είχε 94 000 χλμ. Οσο για την άδεια έχω ένα παλιόχαρτο φωτοτυποία και όποτε του τηλεφωνώ με βρίζει και τώρα δεν βγαίνει. Οσο για τις καλές τιμές τι να το κάνεις αν δεν έχεις ιδιοκτησία στο όνομά σου.

 

Οπως θα δείτε και σε προηγούμενο post είχα φθάσει κοντά στο να πάρω αυτοκίνητο από εκεί. Για να δείτε πόσο απατεώνας τελικα αποδεικνύετε το αυτοκίνητο είναι αυτό:

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/329514/

Το οποίο αρχές Αυγούστου μου το έδινε 25000. Έγω εκάνα πίσω λόγω ότι μου ελεγέ ότι η μεταβίβαση θα γινόταν το Σεπτέμριο και ήθελε όλα τα λεφτά. Που είναι το αλλό παράξενο εκτός από την αυξησή της τιμής ... Τα χιλιόμετρα !!!! Τότε ήταν 82000 και κάτι και το λεώ με σιγουριά 100%

 

Τα συμπεράσματα δικά σας !!!

 

 

http://www.insomnia.gr/forum/showpost.php?p=2746230&postcount=27

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι γνωστό οτι όλοι οι "επαγγελματίες" τέτοιου είδους ειναι τα μεγαλύτερα λαμόγια.

Ο εν λόγω "κυριος" ειναι ενας απο τους κλασικούς μαντράδες μαζι με άλλους με "ακρες" σε τελωνεία και σε leasing εταριές και ίσως και στα κατεσχεμένα που απλα κανει εμπόριο με τουλάχιστον 50% κέρδος.

Το τι παιζει απο πίσω δεν το βάζει το μυαλό κανενός!

 

Εγω απλα θα πώ το εξής...

 

Με τη παρούσα κατασταση αν δε σε ενδιαφέρει και πολύ ο κυβισμός, πηγαινε πάρε κατι καινουριο, χρεώσου λίγο παραπάνω γιατι θα κάνεις επένδυση.

Τα 150 hp πλέον τα 1400αρια με το turbo compressor τα έχουν αρα έχεις μια καλή δύναμη δε χρειάζεται και πολλά.

 

Ξέρω ειναι ευκολο να το λές και δυσκολο να το κάνεις.

Αλλα δεν πας να πάρεις ενα S3 ας πούμε με δάνειο και να βάζεις λάδια καθε 15.000.. Αν παρεις αμάξι χωρις το backround για τη συντηρηση εισαι απλα ανώρημος (αναφέρομαι σε τριτο προσωπο).

Όσο για τους BMWάκηδες ειναι 3 οι κατηγορίες

 

1. Οι στρίφτες που γουστάρουν BMW απο το 1986 και μετα οπότε οτι και να πάρουν θέλου τη πισωκούνα τους για το παιχνίδι και το αμάξι το έχουν και πένα και ράβουν και κόσμο...

 

2. Οι Wannabe ΒMW που με μια 316 coupe 1600 νομίζουν οτι έριξαν και γκόμενα

 

3. Και οι κλασάτοι που καλα κανουν και παιζουν σε τέτοιο αμάξι γιατι έχει τα παντα για τη κάστα τους.

 

Γενικα το Γερμανικο πλεόν απ'εξω με τις νεες διατάξεις περι πρασίνου θα δώσει πολυ αμάξι στηνΕλλαδα και γενικα σε εξαγωγές γιατι οι ανθρωποι πλέον θα αλλαζουν βάση CO2 αμάξια.... Θα προτιμούν να αλλάξουν αμάξι παρα να μπουν στη διαδικασία να αλλάξουν καταλύτη ( μεταξυ σοββαρού καιαστείου το λέω αυτο.)

 

Πολυ προσοχή, αρκετή έρευνα και πνατα τη γνώμη Φαρνατζη / μηχανικου που ειναι πιθανον ο φίλος της παρέας η κάποιου που τον ξέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

απ οσο ξερω τα κμ στο καντραν αλλαζουν ευκολα κ φτηνα...

αν ομως συνδεσεις διαγνωστικο προγραμμα σου εμφανιζει τα κανονικα....

 

ειπαμε ποτε μην δεινετε προκαταβολες ή χρηματα αν δεν γινει μεταβιβαση...

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
απ οσο ξερω τα κμ στο καντραν αλλαζουν ευκολα κ φτηνα...

αν ομως συνδεσεις διαγνωστικο προγραμμα σου εμφανιζει τα κανονικα....

 

ειπαμε ποτε μην δεινετε προκαταβολες ή χρηματα αν δεν γινει μεταβιβαση...

 

Αγορασα κι εγω μεταχειρισμενο απο κει, εν γνωση οτι τα κμ ηταν γυρισμενα (η απαντηση στην ευλογη ερωτηση "τοτε γιατι το πηρες" ειναι αλλο θεμα).

 

Αυτο που θελω να μαθω ειναι τα κανονικα κμ, και θελω να ρωτησω αν ξερει καποιος εκτος απο διαγνωστικο προγραμμα (που θα το κανω), αν υπαρχει τροπος να ερθω σε επαφη με τον προηγουμενο ιδιοκτητη. Η πινακιδα ειναι αλλαγμενη, ολα τα αυτοκολλητα απο σερβις ειναι βγαλμενα, η ασφαλεια και το βιβλιο σερβις λειπουν, και γενικοτερα δεν υπαρχει καποιο στοιχειο που να το συνδεει με τον προηγουμενο ιδιοκτητη. Μπορει κανεις να τον αναζητησει μεσω αστυνομιας/υπουργειου με μονα στοιχεια την νεα πινακιδα και τον αριθμο πλαισιου?

 

Επισης εχει κανεις καμια πληροφορια για επιτυχημενη μυνηση για αλλαγμενα κμ? Θα κερδισω τιποτα αν βρω τελικα αποδειξεις, η ειναι ονειρο θερινης νυκτος να βρω το δικιο μου?

 

Καποιος πρεπει να τους δωσει ενα μαθημα επιτελους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. αντι/πεια αυτοκ....

2.μεσω ασφαλιστη σου...

αλλα για ποιο λογο?να τον ρωτησεις ποσα κμ κ τι τρακες ειχε?:P

3.κανενα μαθημα δεν θα δωσεις γιατι κατα 90% δεν θα χει κ τπτ στο ονομα του.

ποιο δικιο να βρεις αφου εις γνωση σου πειρες αυτοκ με γυρισμενα κμ κ χωρις service book.τα θελες κ τα παθες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. αντι/πεια αυτοκ....

2.μεσω ασφαλιστη σου...

αλλα για ποιο λογο?να τον ρωτησεις ποσα κμ κ τι τρακες ειχε?:P

3.κανενα μαθημα δεν θα δωσεις γιατι κατα 90% δεν θα χει κ τπτ στο ονομα του.

ποιο δικιο να βρεις αφου εις γνωση σου πειρες αυτοκ με γυρισμενα κμ κ χωρις service book.τα θελες κ τα παθες...

 

Ευχαριστώ για τις πληροφοριες.

 

Εχοντας πλεον αποδειξεις οτι τα κμ ειναι γυρισμενα (κατα πολυ), τι ειναι καλυτερο να κανω? Μηνυση, καταγγελια, κατι αλλο? Οποιος εχει καποια εμπειρια στο θεμα θα χαρω να ακουσω συμβουλες.

 

Ο τυπος εχει στο ονομα του ολα τα αυτοκινητα της μαντρας, οποτε κατι εχει να χασει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εισαι σιγουρος πως εχει τα αυτοκ. στο ονομα του?

βρες δικηγορο.θα σου ελεγα να ασχολειτε με αυτα αλλα δεν ξερω τον τροπο για να τον βρεις.Ισως δικηγορους απο ασφαλιστικη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...