Προς το περιεχόμενο

Console Gaming - Off-topic Συζήτηση


klainmaingr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βοήθεια σε έναν άσχετο, που του έφερε χτες ο ΄Αγιος Βασίλης ένα PS4

 

Αν αγοράσω αυτό από εδώ, είναι ακριβώς το ίδιο με αυτό, με τη διαφορά φυσικά ότι δεν έχω physical copy (με ότι συνεπάγεται για πώληση κλπ κλπ) ;;;

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια θα ηθελα να κανω μια ερωτηση (δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο θεμα) .

Καποιος που εχει PS4 , μπορει να παιξει fortnite με εναν χρηστη που παιζει απο xbox ? Ή οι χρηστες καθες κονσολας παιζουν μονο με ατομα με τις ιδιες κονσολες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, iCyd είπε

Παιδια θα ηθελα να κανω μια ερωτηση (δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο θεμα) .

Καποιος που εχει PS4 , μπορει να παιξει fortnite με εναν χρηστη που παιζει απο xbox ? Ή οι χρηστες καθες κονσολας παιζουν μονο με ατομα με τις ιδιες κονσολες?

Δεν μπορεις οχι, η σονυ αρνηθηκε και τελειωσε το πραμα, μονο με ιδιες κονσολες δυστηχως

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Δεν μπορεις οχι, η σονυ αρνηθηκε και τελειωσε το πραμα, μονο με ιδιες κονσολες δυστηχως

Τι να πω , για ποιο λογο να κανουν κατι τετοιο. Κριμα!

Ευχαριστω για την απαντηση  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Αντε μπράβο στο Βέλγιο. Και εις ανώτερα και σε άλλες χώρες μπας και ξεμπερδέψουμε με αυτήν την αηδία. Τζόγος λοιπόν πλέον τα loot boxes και απαγόρευση τους. 

https://www.eurogamer.net/articles/2018-04-25-now-belgium-declares-loot-boxes-gambling-and-therefore-illegal

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Αντε μπράβο στο Βέλγιο. Και εις ανώτερα και σε άλλες χώρες μπας και ξεμπερδέψουμε με αυτήν την αηδία. Τζόγος λοιπόν πλέον τα loot boxes και απαγόρευση τους. 

https://www.eurogamer.net/articles/2018-04-25-now-belgium-declares-loot-boxes-gambling-and-therefore-illegal

Προς τη σωστη κατευθυνση, αλλα δε βλεπω να γινεται ποτε

Τα περισσοτερα παιχνιδια το εχουν βαλει πλεον, και ειδικα στο mobile gaming

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν περισσότερες χώρες το εισάγουν αυτό το μοντέλο τότε θα αναγκαστούν οι developers να το αλλάξουν το μοντέλο αυτό. Το θεωρώ πολύ θετικό βήμα το συγκεκριμένο. Παράδειγμα άπαξ και η ίδια η Γερμανία να το εισάγει αυτό από μόνο του είναι λόγος για τους περισσότερους developers να αλλάξουν τον τρόπο που λειτουργούν τα loot boxes. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Αν περισσότερες χώρες το εισάγουν αυτό το μοντέλο τότε θα αναγκαστούν οι developers να το αλλάξουν το μοντέλο αυτό. Το θεωρώ πολύ θετικό βήμα το συγκεκριμένο. Παράδειγμα άπαξ και η ίδια η Γερμανία να το εισάγει αυτό από μόνο του είναι λόγος για τους περισσότερους developers να αλλάξουν τον τρόπο που λειτουργούν τα loot boxes. 

Ας ελπισουμε να κινηθουν ολοι προς αυτη τη κατευθυνση, αλλα οι εταιρειες κολοσσοι (blizzard, EA, Acti) που τα στανταρ εσοδα τους βασιζονται σε αυτο το μοντελο σιγουρα θα αρνηθουν. Και αν αλλαξει, βλεπω το μοντελο να γινεται χειροτερο. Να πουλανε σκινς σε ακομα μεγαλυτερες τιμες, και φυσικα ο κοσμος θα συνεχισει να αγοραζει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Ας ελπισουμε να κινηθουν ολοι προς αυτη τη κατευθυνση, αλλα οι εταιρειες κολοσσοι (blizzard, EA, Acti) που τα στανταρ εσοδα τους βασιζονται σε αυτο το μοντελο σιγουρα θα αρνηθουν. Και αν αλλαξει, βλεπω το μοντελο να γινεται χειροτερο. Να πουλανε σκινς σε ακομα μεγαλυτερες τιμες, και φυσικα ο κοσμος θα συνεχισει να αγοραζει 

το να βάλουν ένα skin με τάδε τιμή δεν είναι κατακριτέο...ΑΝ θέλω αγοράζω και δεν επηρεάζει το gameplay ούτε δίνει αβαντάζ στον αντίπαλο...το να πρέπει να ανοίξω 100 boxes και πάλι να μην είμαι σίγουρος αν μου κάτσει το skin που επιθυμώ, αυτό είναι gambling

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • God Of War: Ascension
  • God Of War 1 & 2
  • God Of War 3
  • Far Cry 2
  • Assassin's Creed 1 & 2
  • Assassin's Creed Brotherhood & Revelations
  • Killzone 2
  • Red Dead Redemption
  • Red Dead Redemption Undead Nightmare
  • Uncharted 1, 2 & 3
  • Gran Turismo 5
  • LittleBigPlanet
  • WRC 4
  • Hitman Absolution
  • The Last Of Us
  • Far Cry 2, 3 & 4
  • L.A. Noire
  • Watchdogs
  • MotorStorm Apocalypse
  • Grand Theft Auto V
  • Dirt 2
  • Heavy Rain
  • BattleField: Bad Company 2

Αυτά είναι τα παιχνίδια που έχω παίξει στο PS3. Καλά όχι όλα, 5 από αυτά δεν έχω παίξει ακόμα. Οπότε λέω να βάλω άλλα 5, σύνολο 10 και μετά να πάω στο PS4. Ποιά παιχνίδια PS3 είναι MUST και λείπουν από την λίστα; (Dirt 3 ίσως;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Απο τα Playstation hits που έχουν 2 αιχνίδια στα 30 ευρώ. Ποιά αξίζουν πολύ ?

το 1 λέω για The last of us..

Το 2 ?? προτάσεις γιατι δεν ξέρω κανένα

https://www.playstation.com/el-gr/explore/games/playstation-hits/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...