Προς το περιεχόμενο

Console Gaming - Off-topic Συζήτηση


klainmaingr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, Brazhlias είπε

Εγω στο Snes ειχα δυο!!! παιχνιδια. 22 χιλιαρικα το ενα ειχαν. Ημουν και πιτσιρικας και αντε να τους πεισεις να δωσουν τοσα λεφτα για μια κασετα...

Τα τελευταια χρονια βρηκα καποιες μεταχειρισμενες σε καλη τιμη και τις πηρα για το γαμωτο.

Εγω στην πρωτη μου κονσολα, το Mega Drive, ειχα καμια δεκαρια. Αυτη τη στιγμη που μιλαμε εχω 137 παιχνιδια, σφραγισμενες κονσολες, περιφερειακα κλπ και ειναι η μονη κονσολα με την οποια εξακολουθω και ασχολουμαι σα συλλογη. Ας ειναι καλα το ebay. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια εικόνα, κυριολεκτικά απο άλλη εποχή!!!
Ρουντι Φέλερ και Τόμας Χέσλερ,οι γερμανοί ποδοσφαιριστές της Ρόμα στις αρχές της δεκαετίας του '90 ''σκοτώνουν'' την ώρα τους, σε μια πτήση,παίζοντας με το Nintendo Game Boy :

308DF9E4-4F73-4680-BFB7-7A050CFDB3C6.jpeg

Επεξ/σία από back15220
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, back15220 είπε

Μια εικόνα, κυριολεκτικά απο άλλη εποχή!!!
Ρουντι Φέλερ και Τόμας Χέσλερ,οι γερμανοί ποδοσφαιριστές της Ρόμα στις αρχές της δεκαετίας του '90 ''σκοτώνουν'' την ώρα τους, σε μια πτήση,παίζοντας με το Nintendo Game Boy :

308DF9E4-4F73-4680-BFB7-7A050CFDB3C6.jpeg

Σου έχω πιο πρόσφατο. 😛

 

5eb24ba.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
11 hours ago, KilliK said:

Δεν καταλαβαίνω.

Αφού τα games είναι BC με τις νέες κονσόλες, τι θα γίνεται όταν βάζεις το δισκάκι μέσα; Θα σου λέει ότι «δεν γίνεται να το παίξεις, αγόρασε το patch»;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, mansa2k είπε

Μετανοείτε αλλιώς θα είναι πολύ αργά!

Κλασική περίπτωση so bad its gewd.😁

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Δεν καταλαβαίνω.

Αφού τα games είναι BC με τις νέες κονσόλες, τι θα γίνεται όταν βάζεις το δισκάκι μέσα; Θα σου λέει ότι «δεν γίνεται να το παίξεις, αγόρασε το patch»;

Θα παίζεις την old version στην περίπτωση των SeS/SeX. Για τα PS5 μάλλον θα ενημερώνει το telemetry ότι υπάρχει ενδιαφέρον και θα ετοιμάζουν remastered edition μετά από 2-3 μήνες (πλάκα κάνω).😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 hours ago, ilos said:

Κλασική περίπτωση so bad its gewd.😁

Θα παίζεις την old version στην περίπτωση των SeS/SeX. Για τα PS5 μάλλον θα ενημερώνει το telemetry ότι υπάρχει ενδιαφέρον και θα ετοιμάζουν remastered edition μετά από 2-3 μήνες (πλάκα κάνω).😁

Yπάρχουν τέσσερις old versions, δύο καθεμία παλιά κονσόλα . Οι X1/X1X για την MS και οι PS4/PS4 Pro για την Sony. Ποιά θα παίζει το SeX και ποιά το PS5; Επίσης, όσα games έχουν ξεκλείδωτα καρέ και ανάλυση στα mid-gen upgrades προφανώς και θα τρέχουν καλύτερα στις νέες κονσόλες από την μαμά τους, λόγω brute force.

Οπότε γιατί το κλάμα, όταν θα έχουν καλύτερη ανάλυση και performance; Επειδή δεν θα έχουν RT; Μπου φάκιν χου. Κανείς δεν πρόκειται να δώσει ένα 70άρι επιπλέον για να αστράφτουν καλύτερα τα τζάμια στο game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, back15220 είπε

Ελληνική διαφήμιση της Sega το 1992 για την αρχή των σχολείων:

’Με αγορά ενός master system 2 δώρο μια τσάντα Sega μόνο με 29800 δρχ!!!’

@Brazhlias

Ορίστε. Τσάντα και δώρο το Master system 2 πριν από 18 χρόνια. Υπάρχει ελπίδα για Spiderman με δώρο το PS5!🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για 90' διαφημίσεις κονσόλα από Japan αυτός ο λογαριασμός στο twitter είναι ότι καλύτερο υπάρχει

https://twitter.com/goegoezzz

και μια διαφήμιση 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, back15220 είπε

Ελληνική διαφήμιση της Sega το 1992 για την αρχή των σχολείων:

’Με αγορά ενός master system 2 δώρο μια τσάντα Sega μόνο με 29800 δρχ!!!’

WTF εγώ είχα δώσει 40k θυμάμαι (με 3 παιχνίδια δώρο όμως και 2 χειριστήρια + το Alex kidd που ήταν στην μνήμη).😁 Αν είχα δει αυτή την διαφήμιση με την μ@λ@κία που με βάραγε τότε θα τα είχα κάνει τσουρέκια του πατέρα μου, μέχρι να βρει κάπως να μου την πάρει.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...