Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Dante80 είπε

Απλά να θυμάσαι να το αφήνεις κάπου με φως (δεν χρειάζεται στον ήλιο, κάπου μέσα στο δωμάτιο) όταν δεν το χρησιμοποιείς. Ας πούμε σε ένα ράφι.

Μην το βάλεις σε συρτάρι/στο κουτί του τις υπόλοιπες 345 μέρες, θα διαλύσεις τον πυκνωτή.

Ποιο citizen σκέφτεσαι να πάρεις;

20 μερες το χρονο που ειπα ενταξει,λιγο υπερβολικο.Θα το φοραω ισως 100 μερες το πολυ.Θα το εχω πανω στο κομοδινο,κατα την διαρκεια της μερας θα εχει φως.Σκεφτομουν για το:https://www.bestprice.gr/item/2156492740/citizen-promaster-cb5880-54l.html?qo=citizen+eco+drive+radio+controlled&from=search

Αλλα ψαχνωντας επεσα σε αυτο και το σκεφτομαι.Δεν ξερω αν εχουν και καποια ουσιαστικη διαφορα εδω που τα λεμε:https://www.clachic.gr/el-gr/citizen-eco-drive-cb5914-89e

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 minutes ago, LouCi4er said:

20 μερες το χρονο που ειπα ενταξει,λιγο υπερβολικο.Θα το φοραω ισως 100 μερες το πολυ.Θα το εχω πανω στο κομοδινο,κατα την διαρκεια της μερας θα εχει φως.Σκεφτομουν για το:https://www.bestprice.gr/item/2156492740/citizen-promaster-cb5880-54l.html?qo=citizen+eco+drive+radio+controlled&from=search

Αλλα ψαχνωντας επεσα σε αυτο και το σκεφτομαι.Δεν ξερω αν εχουν και καποια ουσιαστικη διαφορα εδω που τα λεμε:https://www.clachic.gr/el-gr/citizen-eco-drive-cb5914-89e

Ίδιο μηχανισμό και χαρακτηριστικά έχουν πάνω κάτω, μικρές διαφορές. Λίγο καλύτερο το μπρασελέ στο μπλέ.

Το μαύρο το πετυχαίνεις Αθήνα στα 390€, αλλά παίζει ίσως και έξτρα έκπτωση αν τους πάρεις τηλ. ή πας από κοντά.

https://www.oraora.gr/CB5914-89E

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Dante80 είπε

Ίδιο μηχανισμό και χαρακτηριστικά έχουν πάνω κάτω, μικρές διαφορές. Λίγο καλύτερο το μπρασελέ στο μπλέ.

Το μαύρο το πετυχαίνεις Αθήνα στα 390€, αλλά παίζει ίσως και έξτρα έκπτωση αν τους πάρεις τηλ. ή πας από κοντά.

https://www.oraora.gr/CB5914-89E

Το μαυρο μου αρεσει περισσοτερο,αν ηταν στα ιδια λεφτα θα το επαιρνα χωρις δευτερη σκεψη.Απλα επειδη ειμαι ασχετος υπεθεσα οτι το μπλε θα ειναι καλυτερο μιας και ειναι ακριβοτερο και λεω μην παω να γλιτωσω 60€ και την πατησω.Μαλλον το μαυρο θα παρω αν λες οτι εχουν ιδιο μηχανισμο.

Τωρα για την καλυτερη τιμη το ειδα και εγω αυτο το μαγαζι,ισως το παρω απο εκει.Για ακομα καλυτερη τιμη δεν νομιζω να κανουν,ισως τους παρω ενα τηλεφωνο την Τριτη το πρωι γιατι για να περασω απο εκει λιγο δυσκολο,ειμαι απο Τρικαλα.

Το clachic ειναι οκ μαγαζι?

 

Edit:Τωρα προσεξα οτι το oraora εχει 5% εκπτωση στις τηλεφωνικες παραγγελιες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, LouCi4er said:

Το μαυρο μου αρεσει περισσοτερο,αν ηταν στα ιδια λεφτα θα το επαιρνα χωρις δευτερη σκεψη.Απλα επειδη ειμαι ασχετος υπεθεσα οτι το μπλε θα ειναι καλυτερο μιας και ειναι ακριβοτερο και λεω μην παω να γλιτωσω 60€ και την πατησω.Μαλλον το μαυρο θα παρω αν λες οτι εχουν ιδιο μηχανισμο.

Τωρα για την καλυτερη τιμη το ειδα και εγω αυτο το μαγαζι,ισως το παρω απο εκει.Για ακομα καλυτερη τιμη δεν νομιζω να κανουν,ισως τους παρω ενα τηλεφωνο την Τριτη το πρωι γιατι για να περασω απο εκει λιγο δυσκολο,ειμαι απο Τρικαλα.

Το clachic ειναι οκ μαγαζι?

 

Edit:Τωρα προσεξα οτι το oraora εχει 5% εκπτωση στις τηλεφωνικες παραγγελιες.

Καλησπέρα , χρόνια πολλά με υγεία και καλή διάθεση. 

Σχετικά με το clachic είναι εντάξει βάση της πρόσφατης εμπείριας μου . 

Μην περιμένεις να δείς βιτρίνες και φώτα , είναι πιο πολύ μηχανογραφημένο το σκεπτικό τους.

Απλά να έχεις μαζί σου το/τα μοντέλα που έχεις δει στη ιστοσελίδα τους , και να καλέσεις πριν πάς για διαθεσιμότητα/κράτηση. Αν το έχουν - και πας - στο φέρνουν εκεί τα παιδιά της υποδοχής να το δείς πριν αποφασίσεις για αγορά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  

On 23/12/2023 at 23:22, sphinxgr said:

Επίσης στα ίδια περίπου χρήματα θα πρότεινα το SPEEDMASTER MOONWATCH co axial με ζαφείρι

είναι στα 7k πλέον αυτό;

 

On 29/12/2023 at 16:45, ASFE said:

 Κριμα τα ρολογια που αγοραζα τα προηγουμενα χρονια. Με τα smartwatches δεν με βλεπω να ξαναφοραω...

 

τι ρολόγια είναι αυτά αδερφέ; προσωπικά έκανα την αντίθετη κίνηση και πήγα σε κλασικά ρολόγια. και όσον αφορά στην καταγραφή παλμών, βημάτων κλπ λέω να πάω σε Oura ring

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, foniki_melitzana είπε

  

είναι στα 7k πλέον αυτό;

 

 

Τα τελευταία 2 χρόνια έχει αυξήσει αρκετά τις τιμές. Πέρυσι σίγουρα κάπου εκεί ήταν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, foniki_melitzana said:

  

 

 

τι ρολόγια είναι αυτά αδερφέ; προσωπικά έκανα την αντίθετη κίνηση και πήγα σε κλασικά ρολόγια. και όσον αφορά στην καταγραφή παλμών, βημάτων κλπ λέω να πάω σε Oura ring

Θα τα βγαλω μια φωτο τις επομενες ημερες και θα σας τα δειξω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Pan222 είπε

Καλησπέρα , χρόνια πολλά με υγεία και καλή διάθεση. 

Σχετικά με το clachic είναι εντάξει βάση της πρόσφατης εμπείριας μου . 

Μην περιμένεις να δείς βιτρίνες και φώτα , είναι πιο πολύ μηχανογραφημένο το σκεπτικό τους.

Απλά να έχεις μαζί σου το/τα μοντέλα που έχεις δει στη ιστοσελίδα τους , και να καλέσεις πριν πάς για διαθεσιμότητα/κράτηση. Αν το έχουν - και πας - στο φέρνουν εκεί τα παιδιά της υποδοχής να το δείς πριν αποφασίσεις για αγορά. 

Καλημερα και χρονια πολλα με υγεια.Οπως εγραψα και στο προηγουμενο μου μυνημα,δεν υπαρχει δυνατοτητα να παω ο ιδιος στο κατστημα,η παραγγελια θα γινει μεσω ιντερνετ.Απλα δεν ξερω τι παιζει με την γνησιοτητα των συγκεκριμενων καταστηματων,με το clachic και το oraora.Φανταζομαι θα ειναι και τα 2 οκ,Απλα με το Clachic αισθανομαι λιγο περισσοτερη ασφαλεια μιας και δινει την δυνατοτητα πληρωμης με δοσεις.Το προτιμω οταν δεν εχω ψωνισει απο καποιο καταστημα και δεν το ξερω,βαζω 2 δοσεις και αν μια στο εκατομμυριο την πατησω,εχω την δυνατοτητα να κανω κατι μιας και τα λεφτα δεν εχουν φυγει απο μενα κατευθειαν,ειναι στην λογιστικη φαση ας πουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα , δεν πρόσεξα όλα μηνυματά σου στις προηγουμένες τοποθετήσεις που έκανες. 

Ωστόσο , όση ώρα ήμουν εκεί , εξετάζοντας το ρολοί που μου είχαν δώσει , έτυχε να ακούσω για επιστροφή προιόντος και όλα όσα άκουγα από την μεριά τους μου φάνηκαν φυσιολογικά και υπέρ του πελάτη. 

Βέβαια εξαρτάται και την τοποθέτηση του πελάτη που ήταν πίσω απο το τηλέφωνο , αλλά νομίζω ως πρώτη εμπειρία δεν θα έχεις κάποιο θέμα σε περίπτωση στραβής. 

Just now, Pan222 said:

Καλησπέρα , δεν πρόσεξα όλα μηνυματά σου στις προηγουμένες τοποθετήσεις που έκανες. 

Ωστόσο , όση ώρα ήμουν εκεί , εξετάζοντας το ρολοί που μου είχαν δώσει , έτυχε να ακούσω για επιστροφή προιόντος και όλα όσα άκουγα από την μεριά τους μου φάνηκαν φυσιολογικά και υπέρ του πελάτη. 

Βέβαια εξαρτάται και την τοποθέτηση του πελάτη που ήταν πίσω απο το τηλέφωνο , αλλά νομίζω ως πρώτη εμπειρία δεν θα έχεις κάποιο θέμα σε περίπτωση στραβής. 

Όσο για την γνησιότητα , θεωρώ από την όλη εικόνα που έλαβα ότι δεν είναι χαζοί να δώσουν στον κοσμό copy προίοντα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, MiKe-Dee είπε

Ταξίδεψα πρόσφατα στην Γερμανία και αγόρασα το Hamburg της Sternglas, το οποίο δυστυχώς έχει μια αστοχία στην κατασκευή με αποτέλεσμα να χάνει χρόνο. Εν τέλει, το επέστρεψα.

Αν και διστακτικός, κατέληξα στο Naos της ιδιας εταιρείας βρίσκοντας ένα γενναίο κουπόνι για το eshop με τελική τιμή 125€ περίπου.

Για όσους θέλουν ένα φτηνό ρολόι Bauhaus, νομίζω είναι μια εξαιρετική επιλογή!

20231230_182807.jpg.670992ca44130c8e3f7d11a999e66fd0.jpg

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! 
Επειδή σκέφτομαι σοβαρά να αγοράσω το Hamburg, ο μόνος κωδικός που βρήκα ήταν για 10%, παίζει κάποιος που να δίνει καλύτερη έκπτωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, Waterlo είπε

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! 
Επειδή σκέφτομαι σοβαρά να αγοράσω το Hamburg, ο μόνος κωδικός που βρήκα ήταν για 10%, παίζει κάποιος που να δίνει καλύτερη έκπτωση;

Καλημέρα και καλή χρονιά!

Να σου πω την αλήθεια, μάλλον ήμουν τυχερός. Απλά Googlαρα "sternglas discount voucher" και στα 2-3 πρώτα αποτελέσματα είχε έναν κωδικό για check out με -75€. 

Σου παραθέτω το σχόλιο της Sternglas πάντως, όταν τους έστειλα τι παρατήρησα για το Hamburg για να είσαι προϊδεασμένος. Αν δεν το φοράς, είναι μια χαρά, αν το φοράς, θες κάθε 1-2 ώρες να ξαναρυθμίζεις την ώρα.

Το Naos, από την άλλη, είναι τέλειο...

Screenshot_20240101_095833_WhatsApp.jpg.25f8f56c45588f7c7d1ba0d55353e049.jpg

Screenshot_20240101_013214_WhatsApp.jpg.3ae677d5f9460ddd4706f434313c068d.jpg

Επεξ/σία από MiKe-Dee
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται το είδος.

Παλιότερα ο πρώτος μου σταθμός ήταν το https://www.watch-band-center.com/shop-watchstrap.html, έχει τεράστια ποικιλία, από πολύ φθηνά μέχρι αρκετά ακριβά και είναι εντός Ευρωπαϊκής Ένωσης. Τα τελευταία χρόνια πλέον αγοράζω πιο εξειδικευμένα, οπότε εξαρτάται από το τι θέλεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, zacharis1955 είπε

Έχω το ίδιο με μπλε πλάκα από παλιά. Το πρόβλημα του είναι ότι οι δείκτες δεν διακρίνονται καλά κάτω από το φως του ήλιου ειδικά το καλοκαίρι. Με την μαύρη πλάκα ίσως να μην υπάρχει θέμα. Το ρολόι είναι καλό πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...