Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδια για MacOS X


waves

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 92
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα παίδες!

 

Δύο ερωτήσεις:

 

1) Έπαιξα το age of empires III στον iMac μου με 2,8ghz 512nvidia και 2 gb ram. Παρατήρησα, ότι όταν έκανα πλοήγηση στο χάρτη δεν είχε γρηγορο "refresh" και μου κόλλαγε λιγάκι. Νόμιζα, ότι έχω αρκετά δυνατό mac για να αντεπεξέρχεται στο age of empires. Το spore το παίζει τέλεια! Tι μπορεί να φταίει;

 

2) Το Bioshock είναι first person shooter?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2) Το Bioshock είναι first person shooter?

 

Προσωπικά δε μου αρέσουν τα FPS. Το μόνο που έχω παίξει και το ευχαριστήθηκα είναι το Half Life (1+2).

 

Το Bioshock μου δίνει την αίσθηση ότι είναι κάτι ανάλογο. Δηλαδή πολύ ατμόσφαιρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παίδες!

 

Δύο ερωτήσεις:

 

1) Έπαιξα το age of empires III στον iMac μου με 2,8ghz 512nvidia και 2 gb ram. Παρατήρησα, ότι όταν έκανα πλοήγηση στο χάρτη δεν είχε γρηγορο "refresh" και μου κόλλαγε λιγάκι. Νόμιζα, ότι έχω αρκετά δυνατό mac για να αντεπεξέρχεται στο age of empires. Το spore το παίζει τέλεια! Tι μπορεί να φταίει;

 

Το σίγουρο είναι οτι αποκλείεται να φταίει ο iMac απο άποψη επιδόσεων! Έπαιζα το εν λόγω παιχνίδι σε LAN με το παλιό μου 2,33Ghz 256VRAM 2gb RAM ΜΒP και εναν 17" 1,83Ghz 64MB SHARED VRAM 2gb RAM iMac!!!! Και έτρεχε άνετα και στα δύο..B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέποντας το ανανεωμένο site της Blizzard για το StarcraftII θυμήθηκα τις (ατελείωτες) ώρες διασκέδασης που μου έχει προσφέρει αυτή η εταιρία τα τελευταία 15 χρόνια...

Δεν υπήρξε ούτε ένας χρόνος που να μην ασχολήθηκα (λίγο ή πολύ - συνήθως πολύ) με κάποιο από τα παιχνίδια της.

Και επειδή η Blizzard είναι ίσως η μόνη (εγώ τουλάχιστον δεν ξέρω άλλη) εταιρία που βγάζει τα παιχνίδια της ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ σε Windows και Mac... και είναι μία από τις κορυφαίες εταιρίες παραγωγής games για υπολογιστές ΆΡΑ (θέλω να καταλήξω) όσο υπάρχει η Blizzard και διατηρεί το ΊΔΙΟ υψηλό επίπεδο προδιαγραφών και δημιουργεί games με το ίδο "μεράκι" και "αγάπη" τότε θα υπάρχει πάντα ένα ΚΑΛΟ game για mac ικανό να σε ταξιδέψει!

Προσδοκώ Starcraft II και Diablo 3 και gaming του μέλλοντος αιώνος!

ΑΜΗΝ!

(συγγνώμη για το παραλήρημα αλλά αυτά παθαίνεις άμα έχεις μεγαλώσει με τη μαμά Blizzard και διαβάζεις τη βιογραφία του Zeratul...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...