Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδια για MacOS X


waves

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 92
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχεις παίξει καθόλου starcraft; Ίσως να μη σου αρέσουν τα rts, αλλά είναι το καλύτερο game ever, ειδικά σε επίπεδο σεναρίου. Ρε παιδιά αυτό το σενάριο δεν το έχω δει ούτε σε ταινία, ούτε σε βιβλίο! Τα πάντα όλα!!! Ίντριγκες, ανατροπές, γενετική μηχανική και ένας πολύ περίεργος και μεταφυσικός έρωτας! Καθώς και φιλοσοφικά ερωτήματα για την ίδια μας την ύπαρξη!

 

Καλά όλα τα games της Blizzard, εκτός από το μισητό wow, αλλά δεν πειράζει αφού τα κονομάει η αγαπημένη μου εταιρεία και ας καθυστερεί Starcraft2 και Diablo 3 για να βγάζει τα expansions του wow.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα δει πριν απο πολυ καιρο να το ξεκινα ενας φιλος και δεν θυμαμαι να ειχα καλη εντυπωση γιατι αλλιως θα το παιζα και εγω..παντως μαλλον εχω αδικο κρινοντας απο αυτα που λες ..ισως το δοκιμασω αμα ειναι τοσο καλο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα δει πριν απο πολυ καιρο να το ξεκινα ενας φιλος και δεν θυμαμαι να ειχα καλη εντυπωση γιατι αλλιως θα το παιζα και εγω..παντως μαλλον εχω αδικο κρινοντας απο αυτα που λες ..ισως το δοκιμασω αμα ειναι τοσο καλο..

 

Βασικά δεν είναι απλώς καλό. Έχει αφήσει εποχή για το είδος του, και ακόμα παίζεται online, παρά την ηλικία του (κάτι σαν το Counter Strike, για την κατηγορία των fps). ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορέσεις να ξεπεράσεις το πολιτισμικό σοκ με τα γραφικά πλέον (εγώ ακόμα πάντως δεν έχω πρόβλημα) τότε θα το απολαύσεις!!! Και αν είναι να παίξεις και starcraft II τότε επιβάλλεται να τελειώσεις το 1 μαζί με το expansion! Είναι απλά θεϊκό, ειδικά το scenario ... τελευταία φορά το τερμάτισα πριν 2 χρόνια νομίζω, είχα κολλήσει τόσο που δεν ήθελα να σταματήσω (όπως συμβαίνει συνήθως με όλα τα παιχνίδια της blizzard δηλαδή)!

Αναμονή λοιπόν για starcraft II + diablo 3. Το καλό κρασί και το καλό ουίσκι θέλουν το χρόνο τους! :P:P:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Starcraft είναι καταρχάς το πιο ισορροπημένο παιχνίδι στρατηγικής. Ειδικά άμα παίζεις bnet τότε μπορείς να κάνεις σημαντικά βήματα βελτίωσης. Το να το τερματίσεις είναι σχετικά εύκολο, και το Expansion του.

 

Πλέον, δεν ασχολούμαι με SC μιας και περιμένω το SC2 όμως στο 2002-2005 καιγόμουν στο bnet και στο Wgtour και ήταν πραγματικά τρομερό παιχνίδι.

 

Λίγο ήθελα και θα έμπαινα στην Εθνική Ομάδα στο Wgtour... :)

 

Πραγματικά το καλύτερο παιχνίδι που έχω παίξει ποτέ. Βλέπω τα βίντεο από τα Sc2 και δεν κρατιέμαι... Απίστευτες αναμνήσεις από το Sc...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατάλαβες τώρα; Εγώ δεν κρύβω ότι είχα και έχω μια αδυναμία στο Diablo. Ειδικά το πρώτο που θεωρώ πολύ κορυφαίο και καλύτερο του 2. Όμως το Starcraft είναι το καλύτερο game της Blizzard ever! Πραγματικά εύχομαι να την παλέψεις με τα γραφικά (που δεν είναι και τόσο άσχημα, απλώς δεν είναι 3D) και να μη βαρεθείς στην αρχή. Γιατί άμα το προχωρήσεις μετά δε θα θες να σταματήσεις! Μιλάμε για το απίστευτο σενάριο. Μιλάμε έχω θυμώσει, έχω ερωτευτεί, έχω δακρύσει έχω γελάσει με το σενάριο αυτό!!!! Αλλά το φόντο πάντα επικό και σκοτεινό! Απίστευτο!

 

Πιστεύω ότι οι άνθρωποι της Blizzard πρέπει να έχουν πραγματικό πρόβλημα για το πώς θα συνεχίσουν το σενάριο αυτό. Έχουν πει πολλά, αλλά προσωπικά δεν πιστεύω τίποτα! Το μόνο που εύχομαι είναι να τους φωτίσει ο Θεός να εκμεταλλευτούν όλα τα assets του προηγούμενου παιχνιδιού, ακόμα και αυτού της κρυφής αποστολής!!!!

 

Υ.Γ. Το μόνο game που έχω παίξει προσωπικά και είχε επίσης ωραίο σενάριο, αλλά όχι τόσο καλό όσο το Starcraft είναι το Wing Commander 4 The Price of Freedom της αξέχαστης τότε Origin! Δείτε το παίδες άμα μπορείτε! Ίσως η πιο ακριβή και Holywoodιανή παραγωγή ever. Τέτοια games αξίζει να αγοράζει κανείς (εννοώ original) και ήταν κρίμα που αν και σημείωσε επιτυχία, ήταν τόσο ακριβή η παραγωγή του που στο τέλος ίσα ίσα καλύφθηκαν τα έξοδά του! Μιλάμε για FMV, dolby surround κτλ. Αληθινή συμφωνική ορχήστρα έπαιζε τη μουσική του game και ένα εξαιρετικό cast ηθοποιών έντυνε τους χαρακτήρες. Ίσως το 2ο καλύτερο game που έχω παίξει μετά το Starcraft και σε επίπεδο σεναρίου βέβαια. (Για μένα μερικές φορές το σενάριο είναι πιο σημαντικό και από το gameplay!)

Επεξ/σία από ixthy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλετε super scenario (αλλά δε νομίζω ότι βγαίνει για mac) ένα είναι το game

Planescape: Torment. RPG της μαστόρισας σε rpg, blackisle.

Ίσως το πιο ψαγμένο σενάριο ever. Το απόλυτο rpg. (Επίσης όλα τα fallout, δυστηχώς δεν παίζουν σε mac)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εβαλα το starcraft αλλα ρε φιλε εχει γραφικα χειροτερα απο το πρωτο ντιαμπλο ...τι γινεται.??οχι τρισδιαστατα δεν ειναι δεν καταλαβαινω το χριστο μου δεν εφτιαξα καμμια αναλυση θα κοιταξω τωρα να δω τι παιζει επαιξα χθες κανα 10λεπτο και μετα βαρεθηκα απο τα γραφικα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλετε super scenario (αλλά δε νομίζω ότι βγαίνει για mac) ένα είναι το game

Planescape: Torment. RPG της μαστόρισας σε rpg, blackisle.

Ίσως το πιο ψαγμένο σενάριο ever. Το απόλυτο rpg. (Επίσης όλα τα fallout, δυστηχώς δεν παίζουν σε mac)

 

αυτά βλέπω και πάλι θα σκέφτομαι το dual boot!

 

ένα μεγάλο αρνητικό για mac games είναι η εκδόσεις του OSX. Τα μισά που έπαιζαν σε Tiger δεν παίζουν σε Leopard, και ότι παίζει σε Leopard δεν παίζει σε Snow! Ψάχνεις patch και updates μήπως και παίξεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εβαλα το starcraft αλλα ρε φιλε εχει γραφικα χειροτερα απο το πρωτο ντιαμπλο ...τι γινεται.??οχι τρισδιαστατα δεν ειναι δεν καταλαβαινω το χριστο μου δεν εφτιαξα καμμια αναλυση θα κοιταξω τωρα να δω τι παιζει επαιξα χθες κανα 10λεπτο και μετα βαρεθηκα απο τα γραφικα....

 

Κανονικά έτσι φαίνεται το παιχνίδι (άνοιξέ το κανονικά και σε HD, μην το βλέπεις embedded): [ame]http://www.youtube.com/watch?v=afh8ujUo-a8[/ame]

Έτσι είναι και σε σένα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οπως στο βιντεο ειναι..(πλεον)..εβαλα το gamma correction max οποτε τωρα ειναι ακομα περιεργα τα γραφικα αλλα μπορω να παιξω τουλαχιστον..Επαιξα καμια ωρα ειμαι στην αρχη ακομα εκει που προστατευεις εναν και φτιαχνεις στρατο κλπ μου θυμιζει παρα πολυ warcraft 3 ειδικα στην κατασκευη των κτιριων ειναι σαν των undead...Μπορει να φαινομαι γελοιος το 2009 να αρχιζω παιχνιδι 10 χρονων αλλα οκ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οπως στο βιντεο ειναι..(πλεον)..εβαλα το gamma correction max οποτε τωρα ειναι ακομα περιεργα τα γραφικα αλλα μπορω να παιξω τουλαχιστον..Επαιξα καμια ωρα ειμαι στην αρχη ακομα εκει που προστατευεις εναν και φτιαχνεις στρατο κλπ μου θυμιζει παρα πολυ warcraft 3 ειδικα στην κατασκευη των κτιριων ειναι σαν των undead...Μπορει να φαινομαι γελοιος το 2009 να αρχιζω παιχνιδι 10 χρονων αλλα οκ....

 

Μπορείς πάντα τα το εγκαταστήσεις και στα Windows, και να κρίνεις άμεσα αν είναι το ίδιο ή αν έχεις πρόβλημα στο Leopard.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...