Προς το περιεχόμενο

Τεχνικος Η/Υ, ενα αποτυχημενο επαγγελμα


aledjo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτο κανω παντα

εχω πολλα σκηνικα

κουβαλαγα πεθερα και κορη για δικη τους δουλεια στο κεντρο

ειχα βαλει gps και ψαχναμε διευθυνση και αυτη επεμενε ολη την ωρα οτι το gps δεν ειναι σωστο και δε πρεπει να το εμπιστευομαι και μου λεγε να σταματαω να ρωταω ταριφες

το καλυτερο?μου πε να κανω οπισθεν στη πατησιων γιατι χασαμε το στενακι...

τραβηξα χειροφρενο και κατεβηκα και γυρισα σπιτι μου με το μετρο και δε τους χαλασε.

 

 

αα και το καλυτερο

η ιδια πεθερα παλι,τρισμεγιστα απαλευτη,

ειχε ερθει μια ξαδερφη 30αρα(τουμπανο) απο αμερικα με το iphone της και ηθελε να της το συνδεσω με το wifi της θειας/πεθερας.

της περασα τον κωδικο του wifi Και μετα η θειτσα μου πρηξε τα @@ γιατι της εδωσα τον προσωπικο της κωδικο (!) και οτι τωρα θα χρεωνεται επειδη αυτη εχει αμερικανικο κινητο μπλα μπλα μπλα.

 

αντιποινα φυσικα μετα για το πρηξιμο,ειπα σε ολο της το σοι οτι ειναι γυφτισα και οτι φοβαται μη τη χρεωσει η ανιψια της και ειπα οτι θελει να της δωσουν 3 ευρω για τον χρονο που μπηκε ιντερνετ.

δυστυχως δεν ειχα καμερα HD για να γραψω την συνεχεια,μεταξυ τσακωμου θειας vs θειας vs ξαδερφης vs γκομενας vs αδερφης γκομενας

ηταν ενα γαματο free for all.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πωωω. Δεν μπορώ να το πιστέψω ότι υπάρχουν άτομα που φωνάζουν τεχνικούς για να φτιάξουν το pc τους και τους λένε διάφορες λαλακιές για το πως θα κάνουν τη δουλειά τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι θειτσες ειναι ολα τα λεφτα!

 

καποτε και γω ελεγα αυτα που λετε και μου σπαγανε τα νευρα

ΑΛΛΑ σκεφτητε και κατι αλλο.

 

αυτες οι θειτσες αν εχουν λεφτα μπορειτε να φατε πολλααααααα

 

γιατι πχ θελουν μαθημα για να μαθουν να στειλουν εμαιλ.

οκ θα σου σπασει τα νευρα, θα κανει 15 ωρες να καταλαβει το διπλο κλικ

ΑΛΛΑ θα παρεις λεφτα για δουλεια που αλλου δε θα τα επερνες ποτε!

δηλαδη αν κανεις 5-6 ωρες να της μαθεις να στειλει εμαιλ, θα πληρωθεις για 5-6 ωρες! ενω αλλου θα πληρωνοσουν για 15 λεπτα....

 

περιπτωσεις

1) ειχα παει να βαλω τα καινουργια ηχεια που ειχε αγορασει. αφου τα εβαλα της ζητησα να μου πει που εχει καποιο αρχειο ηχου - τραγουδι για να το βαλω να παιξει.

ειχε πολλους φακελους και εβλεπα τα τραγουδια και της λεω πατα αυτο, και μου λεει "οχι δε μ'αρεσει αυτο το τραγουδι".

εψαχνε που λετε τους φακελους για να βρει καποιο τραγουδι που ηθελε...

ε εκανε 20 λεπτα και γω απλα περιμενα. το βρηκε, το εβαλε και ολα οκ.

μετα χτυπησε το τηλεφωνο και ηταν μια φιλη της και πιασανε τη ΚΟΥΒΕΝΤΑ αφου εγω ημουν εκει για να της λυσω αποριες..

ε μετα απο κανενα 30λεπτο το εκλεισε και γω απλα παλι περιμενα.

ΠΛΗΡΩΘΗΚΑ για 1 ωρα για δουλεια 2 λεπτων...

 

2) Κωδικος! ποιος ειναι ο κωδικος του εμαιλ ή του ιντερνετ κτλ? εψαχνε για 30 λεπτα....

ε πληρωθηκα και αυτον τον χρονο.

 

3) farmerama! ξερετε ποσες θειτσες το παιζουν αυτο??

δεν εμπενε στο ιντερνετ ο υπολογιστης και φυσικα δε μπορουσε να ποτησει τα λουλουδια της. με φωναζει σαββατο απογευμα να παω επειγοντος!

παω που λετε και βλεπω να τα εχει παιξει ο ρουτερ και να μην αναβει καν.

μολις της ειπα οτι χαλασε και οτι απο δευτερα θα πρεπει να περιμενει για να παρουμε καινουργιο ΕΒΑΛΕ ΤΑ ΚΛΑΜΜΑΤΑ!!!!!!!

με παρακαλαγε να της πουλησω δικο μου (ενα αρχαιο για δοκιμες που εχω....)

ε και το πουλησα μαζι με τα εργατικα 100ευρω για 15 λεπτα δουλεια

 

 

ειναι οοολα τα λεφτα αν ξερεις να τις χειριζεσαι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

3) farmerama! ξερετε ποσες θειτσες το παιζουν αυτο??

δεν εμπενε στο ιντερνετ ο υπολογιστης και φυσικα δε μπορουσε να ποτησει τα λουλουδια της. με φωναζει σαββατο απογευμα να παω επειγοντος!

 

 

 

 

 

 

 

 

sorry,ρε συ δεν κρατηθηκα :P

 

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mαλλον η θειτσα εννουσε οχι απ το κουμπι γιατι μπορει να εχεις ανοιχτα προγραμματα και να χασεις δεδομενα.

 

Κι όμως. Εδώ μέσα είμαστε ένα ελάχιστο ποσοστό χρηστών σε σχέση με το "εκεί έξω". Που ακόμα και στις μέρες μας, νέοι άνθρωποι με μεταπτυχιακά, δεν ξέρουν ούτε ένα απλό copy-paste να κάνουν όσο απίστευτο κι αν σου φαίνεται αυτό. Δυστηχώς, τέτοιες περιπτώσεις μου τυχαίνουν πολύ συχνά λόγω της δουλειάς μου.

Αυτο ακριβως ελεγα! Στο ελαντα ειμαστε πολυ πισω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mαλλον η θειτσα εννουσε οχι απ το κουμπι γιατι μπορει να εχεις ανοιχτα προγραμματα και να χασεις δεδομενα.

 

κι εσυ θειτσα εισαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε?... γιατι?

 

Γιατι το πατημα του κουμπιου, ισοδυναμει με την απενεργοποιηση που γινεται απο το μενου εναρξη. Οποτε ειτε πας απο το μενου εναρξη, ειτε πατησεις μια φορα (οχι πατημενο πανω απο 5 δευτ/τα), το κουμπι, παλι το ιδιο ειναι. Αν εχεις προγραμματα ανοικτα, ειτε θα σου πει να κανει save, ειτε θα σου βγαλει μηνυμα οτι τα ταδε προγραμματα δεν αφηνουν την απενεργοποιηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σε Αλέντζο,κάθε φορά που διαβάζω πώς τα παίρνεις,νομίζω ότι καλά έκανε κι ήρθε το μνημόνιο.

 

μαλλον δεν εχεις διαβασει ολα τα ποστ μου ή θυμασαι μονο αυτα που θες.

 

δεν ειπα πως τα περνω ΑΛΛΑ αναφερω ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ που μου έχουν τυχει!

 

και τι σχεση εχει το μνημονιο με τη θειτσα που παιζει farmerama και μιλαει στο τηλεφωνο?

 

εγω την αναγκασα? αυτη φταιει για το μνημονιο που χαλαει τα λεφτα της σε ακυρα πραγματα

και δε παει να φτιαξει ενα παστιτσιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι το πατημα του κουμπιου, ισοδυναμει με την απενεργοποιηση που γινεται απο το μενου εναρξη. Οποτε ειτε πας απο το μενου εναρξη, ειτε πατησεις μια φορα (οχι πατημενο πανω απο 5 δευτ/τα), το κουμπι, παλι το ιδιο ειναι. Αν εχεις προγραμματα ανοικτα, ειτε θα σου πει να κανει save, ειτε θα σου βγαλει μηνυμα οτι τα ταδε προγραμματα δεν αφηνουν την απενεργοποιηση.

Mην εισαι τοσο σιγουρος, καποιες φορες τα κλεινει ανευ ειδοποιησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...