Προς το περιεχόμενο

Τεχνικος Η/Υ, ενα αποτυχημενο επαγγελμα


aledjo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι εποχές έχουν αλλάξει, τα περισσότερα σπίτια έχουν από έναν σταθερό ή από ένα λάπτοπ με τη διαφορά ότι πλέον ανοίγουν πολύ σπάνια, ελάχιστες φορές μέσα σε ένα μήνα. Τα περισσότερα από αυτά έχουν καμπόσα χρόνια στη πλάτη τους και κάποια θεωρούνται πλέον μουσεία. Όταν χαλάνε δεν αξίζει η επισκευή τους, τα πετάνε και αγοράζουν καινούρια με 250-300 ευρώ που ανταποκρίνονται πάρα πολύ καλά για δουλειές γραφείου, σερφάρισμα, σόσιαλ κτλ και επειδή πλέον δεν κάνουν ιδιαίτερη χρήση θα τους βγάλουν άνετα για αλλά 10 χρόνια. Τα πάντα πλέον γίνονται από τα κινητά και η ψυχαγωγία από τις κονσόλες και από τις σμαρτ τηλεοράσεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι σχέση έχει πόσο τα δουλεύεις, δεν είναι μηχανές εσωτερικής καύσης να αρχίσουν να καίνε λάδι.

Ίσα ίσα που βαραίνουν τα προγράμματα και αυτά που κάνεις τώρα δε θα μπορείς να τα κάνεις σε 10 χρόνια.

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Σχετικά με τις αποδοχές  δεν ξέρω στην Αθήνα Θεσσαλονίκη, αλλά στην επαρχία οι μισθοί σε συνοικιακα μαγαζιά είναι μισθοί πείνας.  Έχω 25 χρόνια που δουλεύω τεχνικός , 15 στο μαγαζί που είμαι τώρα κ 10 πριν σε άλλο κ παίρνω 800 ευρώ καθαρά, είμαι παντρεμένος με 2 παιδιά, δουλειά 6 μέρες την εβδομάδα 

Παράδειγμα οι 20αρηδες σερβιτόροι σε ξενοδοχείο χωρίς εμπειρία παίρνουν πολύ  περισσότερα 

Δεν μιλώ για  μάγειρες ζαχαροπλάστες κτλ σίγουρα πάνω από 1500 ευρώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...