Προς το περιεχόμενο

Nvidia Drivers


john2gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, galanos είπε

καλημερα , βγηκαν οι 417,71

Ναι το είπαν και στην προηγούμενη σελίδα 😂

7 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Μας εχουνε ζαλίσει εκει στην nvidia σαν στραγαλια τους βγαζουν τους driver σε λιγο θα βγαινει καινουριος καθε 1 ωρα, καλα.. μενω στους προηγούμενους για κανα 6μηνο και βλεπουμε, δεν υπαρχει κανενας λογος να κανουμε update τοσο συχνα.

Δεν συμφωνώ ο προηγούμενος ήταν τον Δεκέμβρη κάθε μήνα βγάζουν τουλάχιστον 1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ξεκάθαρο ότι λειτουργεί για την ώρα μόνο με σύνδεση display port αλλά display port σε display port μόνο; Το μόνιτορ μου έχει μόνο θήρα hdmi, αν βάλω καλώδιο display port - HDMI θα δουλέψει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, gtsamour είπε

Ξεκάθαρο ότι λειτουργεί για την ώρα μόνο με σύνδεση display port αλλά display port σε display port μόνο; Το μόνιτορ μου έχει μόνο θήρα hdmi, αν βάλω καλώδιο display port - HDMI θα δουλέψει?

Καλημέρα, νομίζω πως το απάντησες μόνος σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν σταματήσει να βγάζουν BETA drivers γιατί η M$ έχει περιπλέξει τα πράγματα με την τελευταία έκδοση των Windows 10. WHQL(Game-ready) driver βγαίνει κάθε φορά που πλησιάζει ΑΑΑ game release.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Έχουν σταματήσει να βγάζουν BETA drivers γιατί η M$ έχει περιπλέξει τα πράγματα με την τελευταία έκδοση των Windows 10. WHQL(Game-ready) driver βγαίνει κάθε φορά που πλησιάζει ΑΑΑ game release.

Νομίζω μόνο οι hotfix είναι Beta γιατί όταν είχα περάσει έναν και πήγα στο GPU-Z έλεγε Beta 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι hotfix drivers είναι οι WHQL με κάποια fixes στα βιαστικά. Όταν λέω BETA drivers, εννοώ νέους drivers για δοκιμή, από νέο driver branch.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

GeForce Hotfix Driver 417.75

This is GeForce Hotfix driver version 417.75 that addresses the following:
  • G-SYNC monitor may display random desktop flicker when an HDMI monitor is also connected to the same graphics card
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαλησπέρα έχω 2 κάρτες Asus rog strix 1080ti στο pc και προσπάθησα σήμερα να κάνω update στο 417.71 και άρχισε τα πρόβλημα με τα fail το update. Δοκίμασα να κάνω clean remove με DU μέσο safe mode και manual install. Aλλα πάλι fail,  δοκιμασα με gfore experience αλλα παλι fail. Yπάρχει κάνας άλλος τρόπος να φτιαχτεί?

Επεξ/σία από asdfaster
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, asdfaster είπε

Kαλησπέρα έχω 2 κάρτες Asus rog strix 1080ti στο pc και προσπάθησα σήμερα να κάνω update στο 417.71 και άρχισε τα πρόβλημα με τα fail το update. Δοκίμασα να κάνω clean remove με DU μέσο safe mode και manual install. Aλλα πάλι fail,  δοκιμασα με gfore experience αλλα παλι fail. Yπάρχει κάνας άλλος τρόπος να φτιαχτεί?

με τις 2 καρτες πανω κανεις εγκατασταση ;; δοκιμασε πρωτα με την 1καρτα και μετα βαζεις και την αλλη

με τον προηγουμενο driver ειταν ολα ενταξει;;

Επεξ/σία από ultraex2003
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, ultraex2003 είπε

με τις 2 καρτες πανω κανεις εγκατασταση ;; δοκιμασε πρωτα με την 1καρτα και μετα βαζεις και την αλλη

με τον προηγουμενο driver ειταν ολα ενταξει;;

Mε κάποιους drivers έχει fail με κάποιους δεν έχει. Θα περιμένω το next update, δεν έγινε και κάτι. Απλά θεωρώ πως η nvidia μετά από το τόσα χρονια έπρεπε πια να το ειχε φτιάξει.

PS: Tο έφτιαξα, εκανα κάτι που κορόιδευα. Ειπα έτσι για πλακα να βάλω ένα πρόγραμμα που κάνει install drivers. Το driver booster. Εκανε την τελευταία έκδοση install και την έκανε χωρίς πρόβλημα. Oύτε το gforce experience μου είχε φτιάξει το πρόβλημα ούτε το manual installation με το DDU. Θα το κρατήσω για να κάνω updates, ωραίο φαίνεται 😏

Επεξ/σία από asdfaster
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έχω την Gigabyte GeForce gtx1050ti g1 gaming 4gb και έχω κάνει εγκατάσταση τα windows 10pro N .Οταν πάω να κάνω εγκατάσταση τους drivers της κάρτας γραφικών μου λέει ότι δεν μπορεί να γίνει διότι δεν είναι συμβατό με αυτή την έκδοση τον windows ..Πρέπει μήπως να βάλω αλλά windows ????

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

GeForce 418.81 WHQL driver 

https://www.guru3d.com/files-details/geforce-418-81-whql-driver-download.html

 

Gaming Technology

Includes support for new GeForce RTX laptops, and delivers the optimum performance in Futuremark’s 3DMark Port Royal benchmark, which has just added a new feature test for NVIDIA Deep Learning Super Sampling (DLSS).

Added or updated the following SLI profiles

  • Anthem
  • Assetto Corsa Competizione - AFR enabled for Turing GPUs
  • Battlefleet Gothic: Armada 2 - AFR enabled for Turing GPUs
  • Life is strange Season 2 - AFR enabled for Turing GPUs
  • NBA 2K19 - AFR enabled for Turing GPUs
  • Space Hulk Tactics - AFR enabled for Turing GPU

Software Module Versions

  • nView - 149.34
  • HD Audio Driver - 1.3.38.13
  • NVIDIA PhysX System Software - 9.18.0907
  • GeForce Experience - 3.16.0.140 
  • CUDA - 10.0


Fixed Issues in this Release

  • [Gamestream][OS HDR]: Stream is not set to launch in HDR despite having HDR
  • display attached to the PC and client. [2467526]
  • [GeForce Experience]: Share FPS overlay appears in the Twitter UWP app from the
  • Microsoft Store. [2465033]
  • [G-SYNC]: Flickering may occurs in games if G-SYNC is enabled. [2399845]
  • [G-SYNC]: With G-SYNC enabled, after hot-pugging a G-SYNC display and then a GSYNC Compatible display, the right half of the G-SYNC Compatible display may go blank. [200484819]
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νέος driver Ge-Force  418.91

Game Ready

Provides the optimal gaming experience when using DLSS and Ray Tracing in Battlefield V and Metro Exodus.

  • nView - 149.34 
  • HD Audio Driver - 1.3.38.13 
  • NVIDIA PhysX System Software - 9.18.0907 
  • GeForce Experience - 3.17.0.126 
  • CUDA - 10.0

https://www.guru3d.com/files-details/geforce-418-91-whql-driver-download.html

Επεξ/σία από ultraex2003
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, bonjovi344 είπε

Επίσης, ανανεώθηκε-άλλαξε το εικονίδιο του GeForce Experience στο desktop :)

Ωραίο :) 

Το κακό στο GeForce Experience είναι οτι άλλαξε μονο το εικονίδιο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...