Προς το περιεχόμενο

kia ceed


jimarass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
Όλοι αυτοί λένε ότι είναι απλά τίμιο.

Συνολικά σαν αυτοκίνητο είναι χειρότερο από ένα Focus ή ένα Leon πχ.

 

Ο κινητήρας του χαμηλά είναι ψόφιος.

 

Γιαυτο ακριβως να ΜΗ το παρεις εσυ, ουτε και κανεις αλλος :P

 

Αφηστε μας κι εμας να παρουμε κανα "συνολικα χειροτερο αμαξι" κατα το καλοκαιρακι :lol:

 

kia_pro_ceed_2(1).jpg

Πωπω χαλια ειναι το καημενο...

 

Και τι? 109 αλογα/14 κιλα ροπη απο 1.4 ατμοσφαιρα? Πφφ χαλια λεμε! (ναι χαμηλα ειναι ψοφιο, αλλα προσωπικα γουσταρω να κατεβαζω :-) )

 

Και τι? ΜΟΛΙΣ 7 ετη εγγυηση (5 για τα μηχανικα) μεταβιβασιμη στους επομενους ιδιοκτητες. Χαλια χαλια μαυρα!

 

Α! Και ακομα χαλια βασικη εκδοση, δεν εχει ρυθμιση καθ υψος του καθισματος του οδηγου και ζαντες αλουμινιου! :cry::cry::cry: (βεβαια οτι εχει 6 αεροσακους, απο τα πιο ποιοτικα ηχοσυστηματα για τα λεφτα του και μπλα μπλα μπλαααα αποτελουν λεπτομερειουλες)

 

Τι κι αν το αγοραζεις με 11750 καινουριο αν εχεις να τα σκασεις? Σιγα την τιμη.

 

 

 

:lol::lol::lol: Δε πειραζει, Golf υπαρχουν για ολους. Εγω μια φορα 17000€+++ δε δινω για να "γκολφαρω".

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Το οδήγησα. Δε μου άρεσε το κιβώτιο (ήταν λίγο "ψεύτικο" σε σχέση με τα γερμανικά που έχω οδηγήσει) και η απόσταση των σχέσεων... Κατά τα άλλα καλό ήταν, αλλά όχι τίποτα το ιδιαίτερο. Είναι όντως τίμιο. Προσωπικά δε θα το αγόραζα. Έστω και σε αυτό το επίπεδο θα έσκαγα 1-2 χιλιάρικα ακόμα για να πάρω κάτι άλλο.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 22:16 ----------

 

Μάλλον πάω για GOLF λόγω του DSG. Έχω κάποιες απορείες:

1) Με την αντιπροσωπία παίζει διαπραγμάτευση ή είναι αυστηροί στις τιμές? Ειδικά τελευταία είναι ίσως η μόνη εταιρία που δεν κάνει προσφορές.

 

2) Αν πάρω τον κινητήρα με τα 160 άλογα, θα έχω μεγαλύτερο θόρυβο?? Γιατί βλέπω ότι έχει και τούρμπο....

 

Δε θα το μετανιώσεις. Γνώμη μου να πάρεις τον μικρό κινητήρα 1.4 με τα 122, αυτό έχω οδηγήσει εγώ. Δε θα δεις ιδιαίτερη διαφορά με τα περισσότερα άλογα, αφού είναι ήδη turbo. Αν διαβάσεις κριτικές το επισημαίνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαυτο ακριβως να ΜΗ το παρεις εσυ, ουτε και κανεις αλλος :P

 

Αφηστε μας κι εμας να παρουμε κανα "συνολικα χειροτερο αμαξι" κατα το καλοκαιρακι :lol:

 

kia_pro_ceed_2(1).jpg

Πωπω χαλια ειναι το καημενο...

 

Και τι? 109 αλογα/14 κιλα ροπη απο 1.4 ατμοσφαιρα? Πφφ χαλια λεμε! (ναι χαμηλα ειναι ψοφιο, αλλα προσωπικα γουσταρω να κατεβαζω :-) )

 

Και τι? ΜΟΛΙΣ 7 ετη εγγυηση (5 για τα μηχανικα) μεταβιβασιμη στους επομενους ιδιοκτητες. Χαλια χαλια μαυρα!

 

Α! Και ακομα χαλια βασικη εκδοση, δεν εχει ρυθμιση καθ υψος του καθισματος του οδηγου και ζαντες αλουμινιου! :cry::cry::cry: (βεβαια οτι εχει 6 αεροσακους, απο τα πιο ποιοτικα ηχοσυστηματα για τα λεφτα του και μπλα μπλα μπλαααα αποτελουν λεπτομερειουλες)

 

Τι κι αν το αγοραζεις με 11750 καινουριο αν εχεις να τα σκασεις? Σιγα την τιμη.

 

 

 

:lol::lol::lol: Δε πειραζει, Golf υπαρχουν για ολους. Εγω μια φορα 17000€+++ δε δινω για να "γκολφαρω".

 

 

Μαζί με το αμάξι σου δίνουν και μετοχές τις εταιρείας;

 

Αν σου αρέσει τόσο αγόρασέ το. Αυτό δεν το κάνει καλύτερο αυτοκίνητo από άλλα στην κατηγορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μμμ τωρα που το ξαναδιαβαζω οντως καπως ετσι φαινεται το μηνυμα :P

 

 

Δεν μπορεις να απαιτεις να ειναι το καλυτερο, αλλα σιγουρα ειναι το καλυτερο value/money ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή βλέπω πως ρωτάς για όλα τα αυτοκίνητα, να σου πω πως εγώ ψηφίζω Lancia Delta, πραγματικά αν είχα τα 15 χιλιάρικα μετρητά την έπαιρνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή βλέπω πως ρωτάς για όλα τα αυτοκίνητα, να σου πω πως εγώ ψηφίζω Lancia Delta, πραγματικά αν είχα τα 15 χιλιάρικα μετρητά την έπαιρνα.

Ποια 15 χιλιάρικα. Το 1.4 άδειο θέλει ξεκινάει από 18!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δει τι εξοπλισμο εχει το "αδειο" ομως ε :P

Έχει πολλά extra όντως. Από εταιρία τι λέει? Διότι πρώτη φορά ακούω τη LAncia. Είναι καλή? Από ποια χώρα??

Πάντως έχει configurator αλά mercedes!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ειναι ιταλικη. Ανηκει στο gruppo FIAT εδω και καμια 20ετια. Ειναι τα πολυτελη αυτοκινητα του Group, αλλα δυστυχως εχει πεσει στην αφανεια καιρο τωρα.

 

Φαινεται να συνερχεται παντως!

Δε μπορει να μη ξερεις τη θρυλικη Lancia Delta που σαρωνε στο WRC για 10 χρονια...!

http://homepage.virgin.net/shalco.com/images/lancia_delta_s4_gpa.jpg

 

 

 

Κι εγω Lancia οδηγω. Για περισσοτερα στειλε pm.

Παντως η πιο μικρη εκδοση της τωρινης Delta φοραει 1.4 Turbo.

Υπαρχει επισης και 1.9 turbodiesel με 190 αλογα και ΣΑΡΑΝΤΑ κιλα ροπη...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δει τι εξοπλισμο εχει το "αδειο" ομως ε :P

 

Ειναι ιταλικη. Ανηκει στο gruppo FIAT εδω και καμια 20ετια. Ειναι τα πολυτελη αυτοκινητα του Group, αλλα δυστυχως εχει πεσει στην αφανεια καιρο τωρα.

 

Φαινεται να συνερχεται παντως!

Δε μπορει να μη ξερεις τη θρυλικη Lancia Delta που σαρωνε στο WRC για 10 χρονια...!

http://homepage.virgin.net/shalco.com/images/lancia_delta_s4_gpa.jpg

 

 

 

Κι εγω Lancia οδηγω. Για περισσοτερα στειλε pm.

Παντως η πιο μικρη εκδοση της τωρινης Delta φοραει 1.4 Turbo.

Υπαρχει επισης και 1.9 turbodiesel με 190 αλογα και ΣΑΡΑΝΤΑ κιλα ροπη...!

Τα εμπιστεύεσαι τα Ιταλικά??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...