Προς το περιεχόμενο

Νέα για DSL


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν μπορεί κάποιος, ας ενημερώσει τι γίνεται με την υπόθεση της OTENET. Αυτό που ακούστηκε ότι θα αναβαθμίσει όλες τις συνδέσεις ισχύει τελικά; Λήγει η συνδρομή μου (Forthnet) και το ψιλοσκέφτομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 713
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σας παρακαλώ πολύ' date='για να καταλάβετε,δείτε τι λέω περί tellas σε αυτό το link και θα συνεχίσω.......

http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?p=1101826#post1101826

 

Έγραψα λοιπόν με όλη την καλή διάθεση ότι γνωρίζω από ΠΡΩΤΟ χέρι τί παίζει και όπως θα δείτε ο φίλος getty που λέει άν δεν δω δεν πιστεύω,για τα 46 ευρώ που είπα ότι στο ιδιόκτητο δίκτυό της θα κοστίζει η 2048 κλπ.

Για να μην μακρυγορώ,αυτό που έλεγα....ποοοοοολύ σύντομα(οτι θα γίνει σε δικό της δίκτυο)στην Ηλιούπολη έγινε ήδη στους αριθμούς που αρχίζουν από 99xxxxx και είναι σε αναμονή οι αριθμοί που αρχίζουν από 97xxxxx.

Αυτό λοιπόν,θα κοστίζει στα 35 ευρώ που δίνω εγώ για 384(εκτός πακέτου) ενώ θα έχω 1024.

 

Υ.Γ:είναι κάποιοι μέσα σε αυτό το forum που σε κάποιο θέμα ξέρουν κάτι παραπάνω,γι αυτό λοιπόν,να λέμε την γνώμη μας ή την αντίθετη αποψή μας από κάποιους αλλά με καλύτερο τρόπο.

 

Είχες δίκιο για το shared llu, βέβαια οι τιμές δεν είναι τόοοσο καλές:

http://www.vivodi.gr/site/content.php?sel=38

http://www.tellas.gr/page.asp?gid=8&arid=188&lang=2

Σύγκρινε και πες για shared LLU μεταξύ των νέων μειωμένων τιμών της Tellas και της vivodi. Πολύ σύντομα δηλαδή το shared llu της tellas θα πωλείται όσο το shared llu της vivodi. Ok δεκτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Αν μπορεί κάποιος, ας ενημερώσει τι γίνεται με την υπόθεση της OTENET. Αυτό που ακούστηκε ότι θα αναβαθμίσει όλες τις συνδέσεις ισχύει τελικά; Λήγει η συνδρομή μου (Forthnet) και το ψιλοσκέφτομαι...

Οι τύποι στον ΟΤΕ είναι απίστευτοι! Να χαίρονται τον ανταγωνισμό τους..

Για να μεταφέρεις γραμμή από τον ΟΤΕ σε άλλο παροχέα πρέπει να αποσυνδεθείς και να περιμένεις ίσως και 1 μήνα (αν υπάρχουν ακόμα πόρτες) ..

Αντίθετα αν έχεις ήδη γραμμή adsl μέσω ΟΤΕ και με Conn-X πας σε Otenet τότε δεν διακόπτεται η συνδεσή σου...

Επίσης όταν καλείς στο 134 σου ζαλίζουν τα αυτιά για Conn-X (παίζει μπόνους ανάλογα με τις συνδέσεις) και σου λένε έλα σε εμάς με τόσα για τόση ταχύτητα και από Σεπτέμβριο θα σε αναβαθμίσουμε δωρεάν στην αμέσως επόμενη...

ΕΥΓΕ!!!:twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

file ontos paizei bonus sto 134 alla an exeis katalavei kaleis se mia etairia kai oxi sto dimosio,ti perimeneis?To proion tous tha sou diafimisoun...ap tin alli to mono oplo pou exoun einai na eksipiretoun tous pelatous tous kalitera apo tous allous, logiko akougetai...ennoeitai oti einai eskemeno..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Παίδες, δεν ξέρω αν έχει γίνει σε κάποιον άλλον από εσάς, αλλά εμένα από εχτές διπλασιάστηκε η γραμμή μου σε 1024/256.

 

Εύχομαι και στα δικά σας!!!!!!! :-D :-D :-D

 

Sam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες' date=' δεν ξέρω αν έχει γίνει σε κάποιον άλλον από εσάς, αλλά εμένα από εχτές διπλασιάστηκε η γραμμή μου σε 1024/256.

 

Εύχομαι και στα δικά σας!!!!!!! :-D :-D :-D

 

Sam.[/quote']

 

Sam235 σε ποια περιοχη μενεις να δουμε αν κοντευουμε κι εμεις για διπλασιασμο;;:-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sam235 σε ποια περιοχη μενεις να δουμε αν κοντευουμε κι εμεις για διπλασιασμο;;:-D :-D

 

 

Μένω Πειραιά (Πασσαλιμάνι). Είναι κάτι που ήθελα να αναφέρω αλλά πάνω στη χαρά μου, το ξέχασα. :-D

 

Sam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ALTEC

 

Διπλάσιες ταχύτητες στις συνδρομές ADSL της Altec Telecoms

Δελτίο Τύπου: Η ALTEC TELECOMS, ακολουθώντας πάντα από κοντά τις εξελίξεις στην αγορά των τηλεπικοινωνιών και ταυτόχρονα συμβάλλοντας στη διεύρυνση της χρήσης των ευρυζωνικών υπηρεσιών, ανακοινώνει ότι παράλληλα με την αναβάθμιση των ταχυτήτων πρόσβασης σε όλους τους τύπους γραμμών ADSL του δικτύου του ΟΤΕ, προχωρά σε διπλασιασμό της ταχύτητας των Altecnet ADSL συνδρομών χωρίς καμία οικονομική επιβάρυνση.

 

Πιο συγκεκριμένα, όλες οι Altecnet ADSL συνδρομές ορισμένου και αορίστου χρόνου διατίθενται με τον ίδιο τιμοκατάλογο αλλά στις διπλάσιες ταχύτητες των : 768/192 kbps αντί 384/128 kbps, 1024/256 kbps αντί 512/128 kbps και 2048/256 kbps αντί 1024/256 kbps.

 

Το ίδιο ακριβώς ισχύει για τα ADSL πακέτα, Jetpack 384 & Altecnet Jetpack 512 τα οποία διατίθενται σε ταχύτητες 768 & 1024 αντίστοιχα, χωρίς καμία αλλαγή στις τιμές τους.

 

Για περισσότερες πληροφορίες καλέστε δωρεάν το 13813, ή επισκεφτείτε το http://www.altectelecoms.gr

 

Αθήνα, 24 Αυγούστου 2006

Γραφείο Τύπου

τηλ. 211-68.72.429

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...