Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά την έκανα την παραγγελία παιδιά....με 15% έκπτωση...βγήκε 140$ καθαρά όπως έλεγες ζεπος..ελπίζω και εύχομαι να μην έχουμε κάποιο θέμα.

 

Μια άλλη ερώτηση...ξέρουμε πόσο θα πάρει ακριβώς??(κάνα 20ήμερο)?

στην καλυτερη.. εξαρταται βασικα και που μενεις αλλα κυριως το δεμα καθυστερει στα ελτα.απο αμερικα ερχεται σχετικα γρηγορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μια άλλη ερώτηση...ξέρουμε πόσο θα πάρει ακριβώς??(κάνα 20ήμερο)?

Όχι απαραίτητα. Μπορεί να σου έρθει και σε λιγότερο από 2 βδομάδες. Το συνηθισμένο πάντως είναι γύρω στις 15 μέρες για Αθήνα.

 

Αρχικά περιμένεις 2 μέρες μέχρι να σου στείλει ειδοποίηση το eastbay ότι ταχυδρόμησαν τα παπούτσια. Στο ίδιο email θα αναφέρεται και το USPS tracking number. Στη συνέχεια πας εδώ: https://tools.usps.com/go/TrackConfirmAction!input.action και βλέπεις την πορεία του πακέτου από την Αμερική μέχρι το Ελ. Βενιζέλος. Μόλις φτάσει στο αεροδρόμιο, η USPS σταματάει πλέον το tracking και για την υπόλοιπη πορεία του πακέτου κοιτάς στο σχετικό site των ΕΛΤΑ.

 

Τώρα βέβαια με τις ζέστες και τις άδειες πρέπει να έχουν σφίξει τα πράματα, γιατί πχ. στην τελευταία μου παραγγελία το δέμα εμφανίζεται εδώ και 3-4 μέρες στο Βενιζέλος αλλά δεν υπάρχει καν στο site των ΕΛΤΑ. Πρώτη φορά τέτοιο πράγμα. Ή μόλις χθες μου έλεγε φίλος μου που μένει σε γειτονική περιοχή, πως ο ταχυδρόμος έχει να περάσει πάνω από 10 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διάβασα πολλές από τις σελίδες του θέματος.

Αποτι κατάλαβα ασχολείστε περισσότερο με το eastbay, επειδή έψαξα τα site που γράψατε και με ενδιαφέρουν αρκετά πράγματα από το pickyourshoes , υπάρχει κάποιος που έχει παραγγέλλει από εκεί ή ξέρει αν έχει την ίδια διαδικασία με αυτήν του eastbay την οποία μετά από τόσο διάβασμα μάλλον την έχω μάθει απέξω.

 

Και μια ερωτηση για το eastbay

Για παραγγελια γυρω στα 200$ χωρις τα μεταφορικα υπαρχει μεγαλυτερος κινδυνος για τελωνειο απο μια παραγγελια μονο με ενα ζευγαρι παπουτσια?

Επεξ/σία από mens
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσες μερες κανει το βαπορι να ερθει απο την αμερικα..??

 

νομιζω πως τα δικα μου τα εστειλαν με βαπορι...!!!

 

 

July 20, 2012, 7:16 pm

ISC CHICAGO IL (USPS)

 

Proof of Delivery

Arrived at Sort Facility

July 20, 2012, 7:15 pm

 

ISC CHICAGO IL (USPS)

Shipment Accepted

July 20, 2012, 10:48 am

CHICAGO, IL 60688

 

Electronic Shipping Info Received

July 19, 2012

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιος να μου προτείνει ένα site για να αγοράσω Asics Onitsuka Tiger; Δε βρίσκω πουθενά καλή ποικιλία είτε δε στέλνουν Ελλάδα κι έχω απογοητευτεί. Είμαι πολύ φαν του συγκεκριμένου παπουτσιού (δεν έχω φορέσει κανένα άλλο εδώ και αρκετά χρόνια). Όσο για τις τιμές στα δικά μας μαγαζιά (όχι online) ας μην αρχίσω καλύτερα :mad:

Ιδού μερικά από τη συλλογή, κάποια από αυτά ψάχνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσες μερες κανει το βαπορι να ερθει απο την αμερικα..??

 

νομιζω πως τα δικα μου τα εστειλαν με βαπορι...!!!

 

 

July 20, 2012, 7:16 pm

ISC CHICAGO IL (USPS)

 

Proof of Delivery

Arrived at Sort Facility

July 20, 2012, 7:15 pm

 

ISC CHICAGO IL (USPS)

Shipment Accepted

July 20, 2012, 10:48 am

CHICAGO, IL 60688

 

Electronic Shipping Info Received

July 19, 2012

Με βαπόρι αποκλείεται, καθώς το Σικάγο δεν έχει θάλασσα :P

 

Συνήθως χρειάζονται 3-7 μέρες για να φτάσει το δέμα στην Αθήνα, οπότε μέσα στην εβδομάδα λογικά θα δεις κάποια εξέλιξη στην παραγγελία σου. Σε μία τουλάχιστον περίπτωση πάντως χρειάστηκαν 20 ολόκληρες μέρες για τη διαδρομή Σικάγο-Αθήνα, αλλά ήταν εξαίρεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αρχικά περιμένεις 2 μέρες μέχρι να σου στείλει ειδοποίηση το eastbay ότι ταχυδρόμησαν τα παπούτσια. Στο ίδιο email θα αναφέρεται και το USPS tracking number. Στη συνέχεια πας εδώ: https://tools.usps.c...on!input.action και βλέπεις την πορεία του πακέτου από την Αμερική μέχρι το Ελ. Βενιζέλος. Μόλις φτάσει στο αεροδρόμιο, η USPS σταματάει πλέον το tracking και για την υπόλοιπη πορεία του πακέτου κοιτάς στο σχετικό site των ΕΛΤΑ.

Μου εχει ερθει ενα email "Your Eastbay Shipment Confirmation"‏ αλλα γραφει Tracking Number: N/A.

Θα μου στειλουν σιγουρα τον αριθμο ή να επικοινωνισω μαζι τους?

Και κατι ακομα. Στο site των ελτα βαζουμε τον ιδιο αριθμο με του usps?

Επεξ/σία από mens
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα και εγω την πρωτη μου παραγγελια απο eastbay.

Εδω και μια εβδομαδα το status της παραγγελιας μου λεει fully shipped αλλα οσες φορες εχω ρωτησει το eastbay για το tracking number με πανε απο μερα σε μερα.

Οπως γραφω και πιο πανω μου ειχε ερθει ενα email 2 μερες μετα την παραγγελια "Your Eastbay Shipment Confirmation"‏ αλλα γραφει Tracking Number: N/A.

Και αποτι διαβασα στο θεμα σε ενημερωνουν μεσα σε 2-3 μερες για το tracking number.

Ειναι η πρωτη μου παραγγελια και εχω και ενα μικρο άγχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ανησυχείς. Από τις 25+ παραγγελίες μου, τουλάχιστον οι μισές δεν είχαν tracking number αλλά έφτασαν μια χαρά μετά από 10-15 μέρες. Και για κάποιο περίεργο λόγο (μάλλον βαρεμάρα), ποτέ δεν μπήκα στον κόπο να ρωτήσω το support του eastbay για τον αριθμό φορτωτικής.

 

Κάτι άλλο ενδιαφέρον, σχετικά με την τελευταία μου παραγγελία. 9/7 έγινε η αγορά, 11/7 η αποστολή και στις 16/7 τα παπούτσια έφτασαν στο Βενιζέλος. Από εκεί και πέρα για μια ολόκληρη εβδομάδα το δέμα δεν εμφανιζόταν καν στο site των ΕΛΤΑ, σε σημείο που είχα αρχίσει να πιστεύω πως κάτι πήγε στραβά. Πάνω που ήμουν έτοιμος να τους πάρω τηλέφωνο να ρωτήσω αν χάθηκε το δέμα, το tracking number εμφανίστηκε ξαφνικά στο σύστημα των ΕΛΤΑ στις 26/7 και 2 μέρες αργότερα πήρα τα παπούτσια από το ταχυδρομείο.

 

Λίγο ακριβά αλλά τα αξίζουν παναθεμά τα, είναι πολύ πιο ωραία από κοντά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε ΠΑΙΔΙΑ πλήρωσε κανεισ τελωνείο με 150΄ευρω αγορά παπουτσιών?επίσης πήγα σήμερα στα ΕΛΤΑ της πόλης μου να αναζητησω με τον αριθμό Αποστόλης το δέμα μου κ μου είπαν πως αυτό θα έρθει με πόρτα πόρτα.για πείτε εμπειρίες?θα πληρώσω τπτ μεταφορικά τελωνείο?

 

Αποστολή από το XT311 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

65 ευρω πληρωσα τελωνειο παιδια..με παραγγελια 150 ευρω μαζι με τα μεταφορικα...σημερα με πηραν τηλεφωνο..

50 ευρω για τελωνειο και 15 ευρω για των τελωνη.!!

 

τοσο γκινια ειναι δυνατον..???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...