Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω πετύχει κι εγώ παρόμοια περίπτωση, με το παπούτσι να κάνει πάνω από 20 μέρες να έρθει (είχε κολλήσει στο Σικάγο). Θυμάμαι ότι τότε είχα γράψει στο ΕΒ και η απάντησή τους ήταν ότι πρέπει να περάσει πρώτα ένας μήνας για να σιγουρευτεί η κατάσταση και μετά θα βλέπαμε τι θα γίνει με refund κλπ. Τελοσπάντων, αφού ήρθε τέλος καλό, όλα καλά. Καλοφόρετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ετυχε να δω το θεμα τωρα που εκανα και εγω μια παραγγελια και να πω την εμπειρια μου

παπουτσια οπως και ρουχα αποφευγω να παραγγελνω απο ιντερνετ για τον απλουστατο λογο του νουμερου αλλα βρηκα μια προσφορα σε καποια που ειχα ηδη  πριν και επειδη δεν τα εβρισκα κιολλας εδω στα μαγαζια και παρειγγειλα το ιδιο νουμερο αλλα περιεργως παρολο που ηταν το ιδιο μοντελο και ιδιο νουμερο τελικα διεφερε και δεν μου εκανε.δεν ξερω αν παιζει ρολο το εργοστασιο που τα φτιαχνει αλλλα η ουσια ειναι οτι δεν μου κανουν.τα μεταφορικα που πληρωσα ηταν 10 ευρω και ηρθαν πολυ γρηγορα μπορω να πω αν και ηταν μεσα στις γιορτες.(το καταστημα ηταν απο πολωνια)

το στραπατσο που εφαγα ομως ηταν οτι οταν χωρις να ξερω πηγα στη courier για επιστροφη μου ειπαν 64Ε με το αργο και 104Ε με το γρηγορο.

εννοειται δεν θα ξανα παραγγειλω τετοιου ειδους προιντα οσο σιγουρος και αν ειμαι για το νουμερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Δεν μπορεις να πληρωσεις χωρις λογαριασμο με paypal?

Δεν δοκίμασα να σου πω την αλήθεια.Τους έστειλα e-mail σήμερα το πρωί και απάντησαν σχετικά γρήγορα.Η απαντησή τους:

Hello Konstantinos, Thank you very much for your email. For the moment we don't send to Greece. The import duties are too high and we had many angry reactions. We have found a solution with a partner from germany. So begin to send parcels to Greece  without import duties after april 2014 I'm really sorry.  Kind regardsManuela

Άν κατάλαβα σωστά περιμένουμε μέχρι τον Απρίλιο. :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγαζια που εχει αγορασει κοσμος απο δω και ειναι αξιοπιστα ειναι : 

titolo.ch

basketmania.co.uk

prodirectselect.com (16 ευρω μεταφορικα)

startfitness.co.uk

sportsdirect.com

 

και Αμερικη eastbay.com

 

Τωρα σιγουρα υπαρχουν και αλλα πολλα που θα χουν αυθεντικα και στελνουν ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Καλησπερα σε ολους.Και εγω φανατικος με αγορες απο eastbay εχω κανει 4 μεχρι τωρα απο 150 δολλαρια μινιμουν μεχρι 350+ και ποτε δεν ειχα θεμα με τελωνειο.Μου τα φερναν σπιτι μου και δεν πληρωνα σεντ.Το ιδιο και με αγορες απο e-bay μικροτερου βελινεκους βεβαια.Ακομα δεν εχω καταλαβει τι παιζει με τα τελωνεια και πως την πατανε καποιοι αλλα επειδη βλεπω πολλοι φοβουνται να παραγγειλουν θα τους ελεγα να δοκιμασουν απλα να εχουν υποψει η αποστολη να γινεται ΠΑΝΤΑ με usps και οχι με UPS η fedex

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Eastbay ούτως ή άλλως στέλνει Ελλάδα μόνο με USPS. Περισσότερο είναι θέμα τύχης, αν και μετά το 2010 (περίπου) οι πιθανότητες για τελωνείο σε παραγγελίες μεγαλύτερες των 110-120 δολαρίων έχουν αυξηθεί κατά πολύ. Παλιότερα έπαιρνα κι εγώ 2 ζευγάρια/μήνα σε τιμές $150-180 χωρίς κανένα πρόβλημα. Τώρα πια δεν το ρισκάρω ούτε για αστείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Eastbay ούτως ή άλλως στέλνει Ελλάδα μόνο με USPS. Περισσότερο είναι θέμα τύχης, αν και μετά το 2010 (περίπου) οι πιθανότητες για τελωνείο σε παραγγελίες μεγαλύτερες των 110-120 δολαρίων έχουν αυξηθεί κατά πολύ. Παλιότερα έπαιρνα κι εγώ 2 ζευγάρια/μήνα σε τιμές $150-180 χωρίς κανένα πρόβλημα. Τώρα πια δεν το ρισκάρω ούτε για αστείο.

εγώ πριν 2 χρόνια είχα πάρει πράματα αξίας 200+ ευρώ και δεν πλήρωσα τίποτα στους τελώνες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αμφιβάλω καθόλου. Απλώς μιλάμε για πιθανότητες. Σχετικά πρόσφατα πλήρωσα 40+ ευρώ τελωνείο για αγορά 100 ευρώ (μετά από σχεδόν 30 παραγγελίες από το Eastbay). Οπότε φυλάγομαι, με βάση και όσα έχουν αναφέρει κι άλλοι φίλοι εδώ μέσα. Αν βέβαια βρω κάτι που πραγματικά το θέλω, θα ρισκάρω το τελωνείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...