Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καταστροφή, γκίνια...

 

http://www.eastbay.com/product/model:194901/sku:99503600/nike-zoom-hyperflight-mens/#sku=87561500

 

tumblr_mjpsi9Jf4d1qzy5v0o1_1280.jpg

 

Έπεσαν επιτέλους κάτω από τα $100 αλλά τελείωσε το νούμερό μου! Τζάμπα περίμενα τόσο καιρό και τα ήθελα πως και πως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nzeppos αφού σ αρέσουν τα πολύχρωμα,δες και τούτα,είανι σε καλή τιμή!
http://www.jdsports.co.uk/product/nike-lebron-x-lo/095695/

 

Εγώ θέλω να πάρω 2-3 ζευγάρια converse από eastbay, 35$ έκαστο, αλλά φοβάμαι το τελωνείο...παίζει να μου έρθει πάνω από 20 €, αν είμαι άτυχος και περάσει τελωνείο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά ναι, αν πάρεις 3 ζευγάρια και σε στείλουν τελωνείο (περισσότερο λόγω όγκου και λιγότερο λόγω των $105), το πιθανότερο είναι πως θα πληρώσεις γύρω στα 40 ευρώ έξτρα.

 

ps: ωραία τα Lebron και μάλιστα σε πολύ καλύτερη τιμή από του EB :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σίγουρα χωρίς τελωνείο τα lebron :)
έχει και φθηνά μεταφορικά αυτό..!Αλλά.....lebron :-(

με 2 ζευγάρια λες να το γλιτώσω?
Εν τω μεταξύ, διάβασα τον οδηγό για τα τελωνείο και αφού λέέι ότι ως 150€, πλερώνουμε μόνο ΦΠΑ + 3€ αν κατάλαβα καλά..το 40 πώς βγαίνει :( ?


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από δική μου εμπειρία, όπου σε πρόσφατη παραγγελία 110 δολαρίων άθροισαν και τα μεταφορικά (αλλά όχι και την έκπτωση του 15%) και βάσει αυτού του ποσού υπολόγισαν ΦΠΑ 23%. Σε αυτό το ποσό προστέθηκαν και κάπου 10-15 ευρώ (δεν θυμάμαι ακριβώς το ποσό) χωρίς να εξηγούν κάπου σαφώς σε τι αναφέρεται. Το συνολικό κερατάτικο ήταν κάπου 40-45 ευρώ.

 

Με 2 ζευγάρια πιστεύω ότι θα τη γλυτώσεις, ενδεχομένως και με τρία. Απλώς ΑΝ γίνει η στραβή με τα τρία ζευγάρια, ετοιμάσου για το παραπάνω ποσό.

 

Δες λεπτομέρειες εδώ: http://www.insomnia.gr/topic/300720-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AC-%CF%80%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%85%CF%84%CF%83%CE%B9%CF%8E%CE%BD-%CE%BC%CE%AD%CF%83%CF%89-internet-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82/page-188?do=findComment&comment=52538833

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά. Μιλάμε μόνο εμπειρικά, βάσει όσων έχουμε ακούσει ή... υποστεί οι ίδιοι. Γι' αυτό είναι must όποιος δοκιμάζει παραγγελίες εκτός ΕΕ να γράφει εδώ αναλυτικά τα ποσά, τα μεταφορικά, τυχόν τελωνειακά έξοδα κλπ! Ώστε να έχουμε όσο το δυνατόν μεγαλύτερο δείγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις παλιές καλές εποχές (βλ. πριν 2-3 χρόνια) κάτι τέτοιο θα περνούσε σχεδόν απαρατήρητο. Τώρα όμως μας δίνει ελπίδες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ψήνεστε να βάλουμε κάπου στην αρχική σελίδα  σε συνεννόηση με ένα mod τα προτεινόμενα σάητ, με ελάχιστες πληροφορίες(τι έχει,πού είναι,μεταφορικά)??Ξεκινάω και αν συμφωνείτε βάλτε και εσείς
www.sportsdirect.com (αθλητικά κυρίως, πολύ καλές τιμές, αγγλία, μεταφορικά από 7 ευρώ)

www.jdsports.co.uk (αθλητικά κυρίως, μικρότερη ποικιλία, καλές τιμές, αγγλία, μεταφορικά περίπου 10 ευρώ νομίζω)
www.eastbay.com (άπειρα αθλητικά, πολύ καλές τιμές, αλλά έχει μεταφορικά 40$ και παίζει να περάσουν τελωνείο αφού είναι αμερική)
www.startfitness.co.uk (αθηλτικά, καλές τιμές αν πετύχεις προσφορές, μεταφορικά περίπου 10€ νομίζω, αγγλία)

Τίποτα από Ευρώπη για μπότες κλπ για κοπέλες ανάλογο με τα παραπάνω έχουμε??

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή η ιδέα. Ίσως ο mod που είναι υπεύθυνος για το συγκεκριμένο νήμα να την υλοποιήσει. Παράλληλα όμως θα πρέπει να σκεφτούμε πώς θα συντηρείται αυτή η λίστα, αφού τα πράγματα αλλάζουν με τον καιρό (πχ. πριν 2-3 χρόνια δεν υπήρχε πρόβλημα με το τελωνείο να παραγγείλει κάποιος από το EB προϊόντα $150-200, όμως τώρα έχουν σφίξει τα πράγματα). Φυσικά στην παραπάνω λίστα μπορούν να προστεθούν και έξτρα πληροφορίες ή hints, όπως ότι στο ΕΒ υπάρχουν σχεδόν πάντα εκπτωτικά κουπόνια 10-20%, τα δέματα κάνουν 10-15 μέρες για να έρθουν στην πόρτα του σπιτιού μας κλπ.

 

Γυναικείες μπότες είχα πάρει 2-3 φορές από το αγγλικό asos.com, πολύ καλές τιμές, τζάμπα μεταφορικά (νομίζω), μέτρια συσκευασία και η ποιότητα μέτρια προς καλή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...