Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρώτη μου παραγγελία από Eastbay και όλα πήγαν καλά.

 

Order Date: 12/03/2010

Shipping Date: 12/04/2010

Παραλαβή από ΕΛ.ΤΑ : 12/17/2010 (για να το γράψω κι εγώ στα Αμερικάνικα)

 

Η μόνη μλκ είναι πως μου στείλανε και νέο κουπονάκι με έκπτωση 20% και με βάζουν πάλι στην πρίζα για νέες αγορές...

Αχ! Αγία Κατανάλωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ως παλιό και ενεργό μέλος στο insomnia, περίμενα ΗΔΗ να ξεχωρίζεις τα μαϊμουδομαγαζα απο τα σοβαρά μαγαζιά.

 

 

 

 

:lol: :lol: τα καταλαβα μωρε απλα ενα φιλαρακι μου εχει φαγωθει να παραγγειλει απο κει και ελεγα να δω αν την ειχε πατησει και κανενας για να τον αποτρεψω ευκολοτερα (πχ το οτι εχουν μαιλ απο hotmail δεν του κανει του φιλου μου εντυπωση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:lol: :lol: τα καταλαβα μωρε απλα ενα φιλαρακι μου εχει φαγωθει να παραγγειλει απο κει και ελεγα να δω αν την ειχε πατησει και κανενας για να τον αποτρεψω ευκολοτερα (πχ το οτι εχουν μαιλ απο hotmail δεν του κανει του φιλου μου εντυπωση).

Αυτός θα γίνει καλός ψηφοφόρος. Πιστός και χωρίς κριτική σκέψη.

Εσύ έδωσες την συμβουλή σου. Ασε τον να ψωνίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε έκανες την παραγγελία? Γιατί η παραγγελία μου έφυγε στις 1/12 και ακόμα τίποτα...

5/12. 152$ το ολικο ποσο, δε θυμομουν καλα. Νομιζω οτι ειναι η μεγαλυτερη σε αξια παραγγελια που εχω κανει, ευτυχως χωρις προβλημα. Οσοι θελετε παραπανω καλυτερα να "σπασετε" τις παραγγελιες για ασφαλεια.Ετσι και αλλιως με τα κουπονια 20$ off, τα εξοδα αποστολης ειναι ελαχιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας!!!

Ήρθε η ώρα να ξεκινήσω και εγώ να αγοράζω παπούτσια από το internet. Γνωρίζω ότι το eastbay είναι ένα πολύ αξιόπιστο site.

Ποια η γνώμη σας για τα εξής site???

http://www.asupershoes.com/

http://www.ediscountshoes.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@antnkllr

αφιέρωσε λίγο χρόνο (όπως αφιερώσανε οι υπόλοιποι που γράψανε) να ρίξεις μια ματια στις τελευταίες 5-10 σελίδες και θα δεις και αλλες προτάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

isay

διάβασα τις τελευταίες 10 σελίδες(και παραπάνω). Τα μόνα site που αναφέρετε είναι το footlocker και το champssports, που είναι τα ίδια με το eastbay. Επίσης αναφέρετε το yoox.com, αλλά αυτό δεν έχει ποικιλία αθλητικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα

 

εχω γραψει το θεματακι μου και καπου αλλου, αλλα ας ρωτησω κι εδω γιατι απαντηση δε πηρα.

 

Θελω να κανω μια παραγγελια απο μαγαζι της αγγλιας. Υπαρχει ομως η εξης ιδιατεροτητα:

1. δε στελνουν ελλαδα, αλλα αυτο το λυνω γιατι εχω "νοικιασει" μια διευθυνση στην αγγλια οποτε μπορω να ζητησω αποστολη εκει.

2. δε δεχονται η πιστωτικη καρτα να εχει διαφορετικη διευθυνση απο τη διευθυνση αποστολης (διαφορετικη biiling-shipping address).

 

Ξερετε πως μπορει να λυθει αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βρεις κάποιο φίλο/γνωστό που μένει στην Αγγλία και θα του ζητήσεις να σου ανοίξει (στο όνομα του) ένα λογαριασμό και να σου βγάλει μια χρεωστική κάρτα. Αφού γίνει αυτό θα δηλώσεις στην τράπεζα οτι εκανες αλλαγης διευθυνσης και θα βάλεις την ελληνικη σου ή την διεύθυνση που εχεις «νοικιάσει» στην Αγγλία.

 

Άλλη λύση; Κάνεις ενα ταξιδάκι στην αγγλία στο σπίτι του φίλου/γνωστού σου, πας ανοίγεις ένα λογαριασμό στο όνομα σου και βαζεις διευθυνση Αγγλίας. Μετα κάνεις το ίδιο με την αλλαγή διεύθυνσης κατοικίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βρεις κάποιο φίλο/γνωστό που μένει στην Αγγλία και θα του ζητήσεις να σου ανοίξει (στο όνομα του) ένα λογαριασμό και να σου βγάλει μια χρεωστική κάρτα. Αφού γίνει αυτό θα δηλώσεις στην τράπεζα οτι εκανες αλλαγης διευθυνσης και θα βάλεις την ελληνικη σου ή την διεύθυνση που εχεις «νοικιάσει» στην Αγγλία.

 

Άλλη λύση; Κάνεις ενα ταξιδάκι στην αγγλία στο σπίτι του φίλου/γνωστού σου, πας ανοίγεις ένα λογαριασμό στο όνομα σου και βαζεις διευθυνση Αγγλίας. Μετα κάνεις το ίδιο με την αλλαγή διεύθυνσης κατοικίας.

 

Δυστυχως, δε παιζει αυτο το σεναριο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...