Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

μου ήρθε η πρώτη μου παραγγελία από eastbay.

 

η παραγγελία έγινε 16/11 , έφυγε από US 20/11 και έλαβα την ειδοποίηση σήμερα 29/11 που ανέφερε και το κλασικό 3 ευρω .(Το κόστος παραγγελίας ήταν κάτω από 100 ευρώ).

 

εχω μια απορία για μια δεύτερη που περιμένω όμως . μου αναφέρει στην USPS οτι έφυγε από US 22/11 (International Dispatch) , αλλά μέχρι σήμερα δεν μου έχει βγάλει πως έγινε Arrived Abroad . Αυτό τι μπορεί να σημαίνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σήμερα παρέλαβα και εγώ την παραγγελία μου.

2 ζακετάκια για 115 δολλάρια και πλήρωσα τα 3,1 ευρώ.

Είμαι με το χέρι στο mouse να στείλω μια δεύτερη παραγγελία τώρα:4 μπλούζες 160 δολλάρια.To φοβάμαι λίγο επειδή το βάρος θα είναι σχεδόν διπλάσιο και 50 δολλάρια παραπάνω μην την φάω αυτή τη φορά.

Αν τελικά μου πούνε τελωνείο για την δεύτερη έχω δικαίωμα να μην την δεχτώ και να επιστραφεί πίσω?Σε αυτή την περίπτωση επιβαρύνομαι για τα έξοδα επιστροφής?

Γνωρίζει κανείς τι γίνεται?

Επεξ/σία από GnG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν σε πιάσει τελωνείο με USPS πληρώνεις το νόμιμο 23% + 3euro

χωρίς τις μαλακίες που βάζουν οι ιδιωτικές, χρέη αποθήκης, μισθός εκτελωνιστή ktlp που είναι πιο πολλά από όσα πλήρωσες για τα πράματα τελικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας και απο μενα.ενα πρωταρη των αγορων απο ιντερνετ..διαβασα ολο το φορουμ,,ολα πολλυ κατατοπιστικα ..{ορισμενοι το ξερουν καλα τοαντικειμενο}.αλλα εγω εχω καποιες αποριες ισως γελοιες αλλα αν δεν το εχεις ξανακανει πιστευω οτι πρεπει να ρωτας;;1}αγοραζουμε μονο απο eastbay;2}πως πληρωνουμε:::3}πως γινεται απο ελλαδα να πληρωσεις δολλαρια.4}επειδη δεν ξερω καλα αγγλικα μπορει καποιος να στειλει τα βηματα παραγγελιας με φοτο για βοηθεια ;;;5}και μονομε usps;;ευχαριστω και περιμενω για να παραγειλω τπτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Αυτό ειναι σχετικό, αναλογα τι πιστευεις οτι σε συμφέρει, αν θες αυθεντικά αθλητικά παπουτσια σε πολύ καλες τιμές τοτε το eastbay ειναι μια αριστη επιλογή

2) Με πιστωτική/χρεωστική καρτα ή μεσω paypal

3) Γι αυτό υπαρχουν οι ισοτιμίες των νομισμάτων, για να μπορουν να γίνονται οι μετατροπες απο $ -> € . Για να ξερεις ποσο περιπου θα σου στοιχίσουν πηγαίνεις στο http://www.oanda.com/currency/converter δηλωνεις ποσα $ στοιχίζουν οι αγορες που θες να κανεις και σου βγαζει την ισοτιμία σε €

4) Καλο θα ειναι να εχει μαζί σου καποιον που ξερει αγγλικά για να σε βοηθάει

5) Ναι, αλλιώς θα σου χρεωσουν τα κερατιάτικά τους στο τελωνείο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω καθ'οτι ασχετος με sites πωλησης παπουτσιων, πηγα να κανω μια εξυπηρετηση σε φιλη (μιας και εχω prepaid) να της αγορασω κατι μποτες UGG που ηθελε.

Ενω ημουν ετοιμος να προχωρησω στην παραγγελια, το εψαξα (ευτυχως λογω ασχετοσυνης οπως προανεφερα) και διαπιστωσα οτι ηταν μαιμου και τα 4 site που ειχα βρει καλες τιμες.(μαλιστα βρηκα λιστα του 2009 με 586 μαιμου sites οσον αφορα τα UGG)

 

Ξενερωσα και εκανα πισω. Απο εδω και στο εξης, αν θελησω κανενα αθλητικο για παρτη μου, θα κοιταζω πρωτα εδω μεσα σε οτι εχετε αναφερει για σωστα sites.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να αναφέρω κατι που προσεξα σήμερα, αν ενδιαφέρεστε να αγοράσετε κατι απο το eastbay ρίξτε και μια ματιά στα www.footlocker.com και www.champssports.com, μπορεί να ανήκουν στον ίδιο όμιλο αλλά εχουν μικρες διαφορές τοσο στα εκπτωτικά κουπόνια που παρεχουν όσο και στα έξοδα αποστολής, για παραδειμα αυτες τις μέρες το eastbay δίνει σταθερή έκπτωση 25$ στις αγορές άνω των 99$ ενώ τα άλλα 2 προσφέρουν 25% χωρίς κατώτερο όριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...