Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση 300-350Ε


lefstef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Όχι Xigmatek σε AMD σύστημα.

 

Διάλεξε ανάμεσα σε αυτές τις 2, αναλόγως τις αναγκες σου. Η Freezer ειναι πανεύκολη στην εγκατάσταση της και παραμένει ακόμη, μια καλή ψήκτρα. Η Mugen 2 θέλει προσοχή στην εγκατάσταση, είναι τέρας και απαιτεί κατάλληλο κουτί αλλά είναι μέχρι στιγμής η κορυφαία στα λεφτα της. 20 ευρώ διαφορά μεταξύ τους, διαλέγεις και παίρνεις.

 

ARCTIC COOLING FREEZER 64 PRO PWM

Scythe Mugen 2 Cpu Cooler (SCMG-2000)

post-71211-129063016125_thumb.jpg

post-71211-129063016131_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι Xigmatek σε AMD σύστημα.

 

Διάλεξε ανάμεσα σε αυτές τις 2, αναλόγως τις αναγκες σου. Η Freezer ειναι πανεύκολη στην εγκατάσταση της και παραμένει ακόμη, μια καλή ψήκτρα. Η Mugen 2 θέλει προσοχή στην εγκατάσταση, είναι τέρας και απαιτεί κατάλληλο κουτί αλλά είναι μέχρι στιγμής η κορυφαία στα λεφτα της. 20 ευρώ διαφορά μεταξύ τους, διαλέγεις και παίρνεις.

 

ARCTIC COOLING FREEZER 64 PRO PWM

Scythe Mugen 2 Cpu Cooler (SCMG-2000)

 

Εσύ Xigmatek δεν έχεις στον 955 ? ;p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά επειδή είχα πρόβλημα με την bigtyphoon και κρέμαγε μετά από αρκετό καιρό δεν θέλω κάτι πολύ βαρύ, αρκεί να είναι αθόρυβο και να μην χρειαστεί να αλλάξω βάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Grimpr η arctic cooling freezer που μου προτείνεις μάλλον δεν κάνει για 940 socket. Βλέπω προτείνουν και αλλού την mugen 2. Οπότε όταν θα γυρίσω από τις διακοπές μετά από μια εβδομάδα το ξανασκέφτομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Grimpr η arctic cooling freezer που μου προτείνεις μάλλον δεν κάνει για 940 socket. Βλέπω προτείνουν και αλλού την mugen 2. Οπότε όταν θα γυρίσω από τις διακοπές μετά από μια εβδομάδα το ξανασκέφτομαι.

 

για τον 720 δε μιλαμε;

μια χαρα κανει ΑΜ2/2+/3 ιδια ειναι :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Λοιπόν είπα να μην φτιάξω καινούριο θέμα. Το πρόβλημα είναι ότι αναρτιόμουνα γιατί δεν μπορώ να δουλέψω τις μνήμες στα 1600 με 777 24. Ανακάλυψα ότι μου έχουν βάλει άλλες μνήμες . <a href=ramy.th.jpg' alt='ramy.th.jpg'>

Εγώ τι να κάνω τώρα που έχει περάσει τόσος καιρός?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πού το είδες ότι σου έχουν βάλει άλλες μνήμες; Τσέκαρε τι λέει στο Part Number στην καρτέλα SPD που παρέθεσες, και τι λέει στο e-shop.

 

Αυτές είναι οι μνήμες σου, οι οποίες δεν ξέρουμε σε ποια συχνότητα τρέχουν. Αυτό μπορείς να το δεις στην καρτέλα Memory, την οποία θα σε παρακαλούσα να ανεβάσεις.

 

Δεν αμφιβάλλω ότι δεν τρέχουν στα 1600MHz (800MHz θα έπρεπε να δεις στο tab Memory), αλλά ας δούμε πρώτα πού παίζουν και βλέπουμε.. επίσης πες μας και ποια μητρική έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχηγε ο AMD εχει ψυκτρα και ειναι και μια χαρα...Δε βλεπω λογο να την αλλαξεις εκτος κι αν θες να φτιαξεις ξυλοφουρνο..Αν δε θες για l2 εισαι ζαχαρη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμένο topic το είχα ανοίξει όταν πήρα το pc. Οι μνήμες που είχα παραγγείλει μου είναι OCZ3P16004GK (το λέει και η απόδειξη) αυτοί μου βάλανε OCZ3P16002G. Τις δουλεύω 1333 με 1,88v για 1600 και 77724 έδωσα 2,05v πολύ περισσότερο από αυτό που λέει ο κατασκευαστής. Βασικά το OCZ3P16002G δεν το βρήκα πουθενά μέσα στο site τις OCZ. Η μητρική είναι αυτή.

Και για τον φίλο takisv76 που δεν είδε ότι για ψήκτρα ρώταγα πριν 3 μίνες έχω πάρει την freezer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχηγε ο AMD εχει ψυκτρα και ειναι και μια χαρα...Δε βλεπω λογο να την αλλαξεις εκτος κι αν θες να φτιαξεις ξυλοφουρνο..Αν δε θες για l2 εισαι ζαχαρη...

 

Της AMD οι ψύκτρες είναι απλά gtp.

Θορυβώδης και δεν κάνουν δουλειά.

 

Της intel είναι λίγο καλύτερη,υποφερτή σε στοκ καταστάσεις εκτός από cpu με 1366.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...