Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση 300-350Ε


lefstef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά ξεφεύγουμε από το θέμα μας. Το πρόβλημα μου είναι τι να κάνω τώρα που είδα ότι μου έχουν βάλει άλλες μνήμες από αυτές που λέει η απόδειξη.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 23:30 ----------

 

Πείτε τι να κάνω να τους πάω τις μνήμες πίσω? και αν τις κρατήσω μέχρι πόσα volt μπορώ να δώσω με ασφάλεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Το SPD τους βαράει στ' αμπέλια.. άντε να καταλάβεις τώρα ποιες είναι ανάμεσα σε αυτές:

http://www.ocztechnology.com/products/ddr3/platinum_series

 

Αν και μάλλον αυτές είναι: http://www.ocztechnology.com/products/memory/ocz_ddr3_pc3_12800_platinum_low_voltage_dual_channel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι αυτές οι μνήμες. Ούτε εγώ της βρήκα στο site. Μήπως είναι παραεισαγωγής?

 

Μπα, μάλλον αυτές θα είναι. Αυτές στο site της OCZ είναι 2*2GB, όπως και οι δικές σου.

 

Δώσε 1.65V και δοκίμασε για τα 1600MHz με 7-7-7-24.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα 1,88v τις δουλεύω στα 1333 για 1600 είναι stable στα 2,05v με 77724

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 00:42 ----------

 

φοβάμαι μην τις κάψω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δε μπορώ να βγάλω άκρη μέσα στην αντικειμενικότητά μου, περιμένεις αυτοί να σου πουν ότι έκαναν λάθος; (αν υποθέσουμε ότι όντως πρόκειται για άλλες)

Τι να πω.. προς το παρόν περίμενε να απαντήσει κάποιος που ξέρει από πρώτο χέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έλεγξα το αυτοκόλλητο πάνω στις μνήμες και λέει 3P16004GK το σωστό νούμερο νούμερο δλδ. απ' την άλλη το cpuz λέει ότι είναι 3P16002G.Λέει ψέματα το cpuz? Τι μπορεί να παίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το ψάχνεις άλλο, οι μνήμες είναι αυτές που επέλεξες. Δε σε κορόιδεψε κάποιος, ούτε έχει γίνει λάθος από την OCZ.

Απλά για κάποιο λόγο το Part Number δεν είναι ακριβώς αυτό. Εκτός κι αν κάνω λάθος και ισχύει γενικότερα αυτό για τις OCZ.. (πάει καιρός που έπιασα τέτοιες στα χέρια μου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτι ακόμα, η μητρική λέει ότι πάει στα 1600 μόνο με oc. επειδή το δοκίμασα με oc γιατί έπρεπε να δώσω 2,05v για να είναι stable 1600 77724 από την στιγμή που λέει ότι δουλεύει σε αυτή την συχνότητα με 1,7v ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έψαξα από το site της ASRock το manual και είδα ότι για να δουλέψει στα 1600 είναι καλύτερο οι μνήμες να είναι στις θέσεις Α1 Β1. Εγώ τις είχα Α1 Α2. Έδωσα 1,9v και 77724 και όλα δουλεύουν οκ. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι το SPD εξακολουθεί να βγάζει ότι νάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...