Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με iphone...Νεκρωσε...


kouliz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σας θα ηθελα να ζητησω βοηθεια απο καποιον που γνωριζει και ασχολειτε με τα iphone...Το προβλημα μου ειναι το εξης δεν εχω ασχολιθει καθολου με iphone και επαθα την εξης ζημια,το κινητο ηταν αδειο σχεδον απο μπαταρια και του πατησα να κανει reset μεσα απο το μενου του το θεμα ειναι οτι κατα την διαδικασια προφανως τελειωσε η μπαταρια και εκλεισε με αποτελεσμα εφαγε κομπλα και δεν κανει τωρα τιποτα ουτε καν φορτωνει ενω δουλευε κανονικα..δεν μπορω να το σινδεσω ουτε με το pc ουτε τιποτα οταν παταω το κουμπι power φτανει μεχρι το λογοτυπο(μηλο) και μετα κλεινει παλι..Αν μπορει καποιος να με βοηθησει στο τι να κανω ρε παιδια γιατι εκανα βλακεια που το εβαλα να κανει reset ενω δεν ηταν φορτισμενο και τωρα τιποτα...Σας ευχαριστω πολυ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'ευχαριστω πολυ για την βοηθεια αλλα στο itunes δεν προχωραει για να σινδεθει παρα μενει στην εικονα που δειχνει στο τηλεφωνο το βισμα και γραφει απο πανω itunes...Ειλικρηνα δεν ξερω τι να κανω..

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 10:46 ----------

 

Το εκανα και αυτο αλλα και παλι τιποτα δεν μπορει να σινδεθει με το itunes δεν ξερω αν γινεται να ανοιχτει το τηλεφωνο και να γινει καποιο ειδος reset απο hardware πλευρας?Απλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι πολυ απλα πριν δουλευε μια χαρα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν σου βγάζει την εικόνα με το itunes, στο itunes δεν στο βλέπει το κινητό σαν device για να το κάνεις restore?
Οχι δεν το βλεπει καθλου εχω vista sto pc αν και καποια στιγμη το ειδε σαν device απλα το βγαζει unknow device και στο itunes δεν κανει συνδεση...Σπασιμο νευρων γενικα...

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 12:10 ----------

 

Δοκίμασε να κάνεις ένα hard reset κρατώντας πατημένα τα κουμπιά Sleep και Home για μερικά δευτερόλεπτα.
Το εκανα και αυτο αλλα τιποτα ισως βεβαια να φταιει οτι η μπαταρια του ειναι αδεια αλλα δεν προχωραει κολαει στο μηλο και εκει και μετα σβηνει γιαυτο και αναρωτιεμαι αν υπαρχει καποιος αλλος τροπος δεν μπορει να ειναι αχρηστο πλεων αφου δουλευε και ηταν οκ...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν σου φορτίζει το κινητό με τον φορτιστεί, σημάνει ότι έχει πέσει υπερβολικά η μπαταρία και δεν μπορείς ούτε να το φορτίσεις από η/υ ούτε με τον φορτιστεί του κινητού. Γιατί? συνήθως τα usb ειναι 5 volt, ο φορτίσεις είναι 5V στα 1000μα, για να μπορεί να πάρει ρεύμα η μπαταρία χρειάζεται παραπάνω, οπότε αυτό που θα πρέπει να κάνεις για να ξεκινήσει να φορτίζει η μπαταρία του κινητού είναι να το βάλεις σε κάποιο speaker dock που είναι στη πρίζα για κάνα 10-20 λεπτά, για να πάρει ρεύμα η μπαταρία και να ξεκινήσει να φορτίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη κανεις αυτο που λεει ο απο πανω, μπορει να καταστρεψεις το iphone..

Συνδεσε το με το καλωδιο του usb στον υπολογιστη σου, φροντισε να ειναι USB 2, και οχι USB 1 αν ειναι παλιος ο υπολογιστης σου, αυτο ειναι πολυ συμαντικο.

 

Αστο εκει και θα αναψει μονο του καποια στιγμη, αν δεν αναψει μετα απο 30 λεπτα, πατα το κουμπι και θα αναψει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνώμη άλλα πως θα καταστρέψει το iphone? τα ηχεία dock για iphone τότε γιατί τα πουλάνε? αν ήταν να σου καταστρέψει το κινητό τότε δεν νομίζω να τα πουλούσαν Τέλος πάντων, επειδή το έχω δει στο κατάστημά που δουλεύω χιλιάδες φορές αυτή την περίπτωσή, να μην ανοίγει το iphone/ipod ουτε με usb ούτε με φορτιστεί, άλλα σε dock να ξεκινάει κανονικά, δεν υπάρχει περίπτωσή ούτε στο εκατομμύριο να χαλάσει, δοκίμασε το και θα με θυμηθείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνώμη άλλα πως θα καταστρέψει το iphone? τα ηχεία dock για iphone τότε γιατί τα πουλάνε? αν ήταν να σου καταστρέψει το κινητό τότε δεν νομίζω να τα πουλούσαν Τέλος πάντων, επειδή το έχω δει στο κατάστημά που δουλεύω χιλιάδες φορές αυτή την περίπτωσή, να μην ανοίγει το iphone/ipod ουτε με usb ούτε με φορτιστεί, άλλα σε dock να ξεκινάει κανονικά, δεν υπάρχει περίπτωσή ούτε στο εκατομμύριο να χαλάσει, δοκίμασε το και θα με θυμηθείς

 

Όντως δεν χαλάει τίποτα. Εγώ εδώ και 2 μήνες μόνο σε speaker dock το φορτίζω, μια που το έχω έτοιμο στο γραφείο μου και βαριέμαι να βγάζω καλώδια :-) Τώρα αν το συγκικριμένο (μάρκας Belkin) δίνει παραπάνω ισχύ και από τον μετασχηματιστή του iPhone, δεν το ξέρω... :-)

 

Οχι δεν το βλεπει καθλου εχω vista sto pc αν και καποια στιγμη το ειδε σαν device απλα το βγαζει unknow device και στο itunes δεν κανει συνδεση...Σπασιμο νευρων γενικα...

 

Θα ανάψεις το κινητό πατώντας ταυτόχρονα το power και το home button. Όταν θα δεις το μηλαράκι θα αφήσεις το power button, αλλά θα συνεχίσεις να πατάς το home μέχρι να σου βγει η ένδειξη του iTunes με το καλωδιάκι..... Τότε θα το συνδέσεις με το iTunes και θα του κάνεις restore....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ανάψεις το κινητό πατώντας ταυτόχρονα το power και το home button. Όταν θα δεις το μηλαράκι θα αφήσεις το power button, αλλά θα συνεχίσεις να πατάς το home μέχρι να σου βγει η ένδειξη του iTunes με το καλωδιάκι..... Τότε θα το συνδέσεις με το iTunes και θα του κάνεις restore....

 

Ακριβως αυτο, δε νομιζω να μην ξεκινησει. Μολις το συνδεσεις θα κανεις και restore και τελειωσες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα αυτό μου ήρθε στο μυαλό που λέει ο cherryhead122. Αυτό είπα και εγώ πιο πάνω. Δεν θα χαλάσει σίγουρα από κάτι τέτοιο, το πολύ πολύ να μην γίνει τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως δεν χαλάει τίποτα. Εγώ εδώ και 2 μήνες μόνο σε speaker dock το φορτίζω, μια που το έχω έτοιμο στο γραφείο μου και βαριέμαι να βγάζω καλώδια :-) Τώρα αν το συγκικριμένο (μάρκας Belkin) δίνει παραπάνω ισχύ και από τον μετασχηματιστή του iPhone, δεν το ξέρω... :-)

 

 

 

Θα ανάψεις το κινητό πατώντας ταυτόχρονα το power και το home button. Όταν θα δεις το μηλαράκι θα αφήσεις το power button, αλλά θα συνεχίσεις να πατάς το home μέχρι να σου βγει η ένδειξη του iTunes με το καλωδιάκι..... Τότε θα το συνδέσεις με το iTunes και θα του κάνεις restore....

Καλησπερα και σας ευχαριστω ολους για ακομα μια φορα οσο για το σιγκεκριμενο σημειο με την συνδεση με το itunes το εκανα και αυτο αλλα δεν ξερω αν παιζει ρολο που το ειχα σινδεμενο απο την αρχη της διαδικασιας και δεν μου εκανε κατι δεν προχωραγε στο να κανει restore το θεμα ειναι οτι αναγκαστηκα να το στειλω σε ενα μαγαζι για να δω τι θα κανουν και απλα περιμενω,πλακα θα εχει να μου το βγαλουν αχρηστο...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίζει ρόλο αν είναι συνδεδεμένο στον υπολογιστή ή όχι....

Από την στιγμή που δεν μπορούσε να μπει σε recovery mode η μόνο λύση ήταν το service και καλά έκανες....

Μπορείς να μας πεις ποιο iPhone είναι και αν είναι αγορασμένο από Ελλάδα;;;

Επίσης αν μπορείς να μας κρατήσεις ενήμερους για τις εξελίξεις.....

Ας ελπίσουμε ότι δεν είναι τίποτα το σοβαρό και να το ξαναέχεις γρήγορα στα χέρια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...