Προς το περιεχόμενο

EMEIS STHN EYRWPH EIMASTE......H MONO STHN ELLADA?


pseira

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Εννοείται ότι το FRIENDS είναι κορυφή.

Η μόνη σειρά που δεν βαριέμαι να ξαναβλέπω, αν και ούτε θυμάμαι πόσες φορές έχω δει τα παλιότερα επεισόδια, ειδικά των πρώτων σαιζόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

<blockquote><font class="small">Quote cinefreak66:</font><hr> [...]

Μήπως έχει πάρει το αυτί ή το μάτι κανενός τίποτα για Dr. Who?...Aν υπάρχει δηλαδή στην ελληνική αγορά.. <hr /></blockquote>

 

Στην ελληνική αγορά δεν υπάρχει το Dr. Who - υπάρχει όμως στην αγγλική. Πήγαινε στο www.play.com και βάλε Doctor Who (όχι Dr. Who, δεν θα σου βγάλει τίποτα σοβαρό).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπειδή έχει πάρα πολλά και δυστυχώς τα cover είναι πολύ μικρά για να δω φάτσες, μήπως ξέρεις το όνομα του ηθοποιού που φορούσε ένα πολύ μακρύ κασκόλ και είχε σγουρά μαλλιά σαν τον Φρου-Φρου,ωστέ να το βρω μέσω του ονόματός του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω, δεν έβλεπα και πολύ Dr Who... :(

 

Πήγαινε στο επίσημο site του BBC μήπως βρεις κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους αναφέρθηκαν στη Μαύρη Οχιά.. δυστυχώς αν και από την Προοπτική το εν λόγω DVD (πήρα αυτό που περιέχει τα πρώτα επεισόδια) είναι μια από τα ίδια για ελληνικό DVD.

Aρκετά λάθη στους υπότιτλους (μέχρι που παρατήρησα και κανά δυο να εμφανίζονται σε λάθος χρόνους), φτωχή ποιότητα, καθόλου extras και μενού αν και animated (α ρε μεγαλεία, ξεπεράσαμε τα still μενού του Σπέντζος!!!) εξαιρετικά απλοϊκό ως προχειροδουλεμένο..

Για ακόμα μια φορά...ΚΡΙΜΑ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DR WHOs

William Hartnell .... The Doctor (1963-1966)

Patrick Troughton .... The Doctor (1966-1969)

Jon Pertwee .... The Doctor (1970-1974)

Tom Baker (I) .... The Doctor (1974-1981)

Peter Davison .... The Doctor (1981-1984)

Colin Baker (I) .... The Doctor (1984-1986)

Sylvester McCoy .... The Doctor (1987-1989)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<blockquote><font class="small">Quote pseira:</font><hr> DR WHOs

William Hartnell .... The Doctor (1963-1966)

Patrick Troughton .... The Doctor (1966-1969)

Jon Pertwee .... The Doctor (1970-1974)

Tom Baker (I) .... The Doctor (1974-1981)

Peter Davison .... The Doctor (1981-1984)

Colin Baker (I) .... The Doctor (1984-1986)

Sylvester McCoy .... The Doctor (1987-1989)

<hr /></blockquote>

Εγώ το έβλεπα γύρω στα 1985...αυτό που θέλω να ξέρω είναι αν γνωρίζεις το όνομα του ηθοποιού(μάλλον ένας από τους τρεις τελευταίους που αναφέρεις)που φόραγε ένα μακρύ κασκόλ, ήταν σχετικά ψηλός και είχε μαλλί φουντωτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επηρεασμένος απο το Star Trek: Bridge Commander πήγα και νοίκιασα την πρώτη επαφή. Παιδιά αυτή η ταινία είναι η επιτομή της βλακώδους μετάφρασης. Λάθος ερμηνείες λεξών, λάθος υποκείμενα σε φράσεις και δε συμμαζεύεται.

 

πχ -Quantum torpidoes have been locked on target

-Destroy them

 

-Οι τορπίλλες έχουν οπλίσει

-Καταστρεψέ τες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

den thelo na kano diafimisi alla edo xriazete.imitou 80 an thimame kala (apo tin apenanti meria apo to village alla pio kato dipla apo ena souvlatzidiko kai 2 kafeteries)einai ena magazi pou legete dvd shop.apla na anafero oti to magazi itan gemato region 1 dvds alla tou valane xeri kai tora nikiazei mono new releases.exei ta panta apo dvds (to black adder to exo dei anoiksi an thimame ekei se aggliko dvd)kai oti psaxnete tha sas to ferei

to tilefono einai 2107568080

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Για ενοικίαση μιλάς Toufas; Γιατί αν είναι για αγορά, τι τιμές έχει; Καλύτερες από play.com αποκλείεται - βέβαια δεν είναι απαραίτητη η χρήση πιστωτικής... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<blockquote><font class="small">Quote paredwse:</font><hr> Έχω πάρει την Αγγλική έκδοση με όλα τα seasons (και έχει και αγγλικούς υπότιτλους για να μην χάνομαι...). Αξίζει σαν έκδοση - αν και κάδρο 4:3 (τηλεοπτική σειρά γαρ!)<hr /></blockquote>

 

Πως είναι η ποιότητα της εικόνας στην Αγγλική έκδοση του Black Adder;

Χθες είδα την Ελληνική και η εικόνα ήταν από τις χειρότερες που έχω δει σε DVD. Σε ορισμένες στιγμές θύμιζε κακογραμμένη βιντεοκασσέτα. Εννοείται βέβαια ότι σε μιά σειρά 20 ετών δεν μπορούμε να περιμένουμε τέλεια εικόνα αλλά νομίζω ότι η Ελληνική έκδοση παραείναι κακή.

 

Και κάτι άλλο, τι extras έχει η Αγγλική έκδοση; Απ'ότι είδα στο play.com δεν πρέπει να έχει και τίποτε ιδιαίτερο ενώ η Αμερικάνικη έκδοση, αν και ακριβότερη, έχει πάρα πολλά και περιλαμβάνει και το Back and Forth (ένα επεισόδιο γιά το millenium που προβλήθηκε την Πρωτοχρονιά του 2000) και το Christmas Carol που στην Αγγλία τα πουλάνε ξεχωριστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

<blockquote><font class="small">Quote dim_b:</font><hr>

Πως είναι η ποιότητα της εικόνας στην Αγγλική έκδοση του Black Adder;

Χθες είδα την Ελληνική και η εικόνα ήταν από τις χειρότερες που έχω δει σε DVD. Σε ορισμένες στιγμές θύμιζε κακογραμμένη βιντεοκασσέτα. Εννοείται βέβαια ότι σε μιά σειρά 20 ετών δεν μπορούμε να περιμένουμε τέλεια εικόνα αλλά νομίζω ότι η Ελληνική έκδοση παραείναι κακή.<hr /></blockquote>

 

Αν θυμάμαι καλά, στην Ελλάδα έχει κυκλοφορήσει μόνο ο πρώτος κύκλος της σειράς. Ομολογουμένως, ούτε η αγγλική έκδοση έχει καλή εικόνα στον πρώτο κύκλο και πιστεύω ότι αυτό πρέπει να οφείλεται στο αρχικό master που δεν θα είναι και ό,τι καλύτερο - ο κόκκος είναι εμφανής...

 

Στους άλλους κύκλους, η ποιότητα είναι μια χαρά, λαμβανομένου υπ' όψιν ότι είναι παλιά σειρά. Πάντως σίγουρα δεν θα έλεγα ότι είναι κακογραμμένη. Βέβαια δεν έχω καμιά τρομερή οθόνη που προβάλλω αλλά απ' ότι μπορώ να διακρίνω και να καταλάβω, έχει γίνει καλή μεταφορά.

 

<blockquote><font class="small">Quote dim_b:</font><hr> Και κάτι άλλο, τι extras έχει η Αγγλική έκδοση; Απ'ότι είδα στο play.com δεν πρέπει να έχει και τίποτε ιδιαίτερο ενώ η Αμερικάνικη έκδοση, αν και ακριβότερη, έχει πάρα πολλά και περιλαμβάνει και το Back and Forth (ένα επεισόδιο γιά το millenium που προβλήθηκε την Πρωτοχρονιά του 2000) και το Christmas Carol που στην Αγγλία τα πουλάνε ξεχωριστά.<hr /></blockquote>

 

Από extras, δεν υπάρχει τίποτα! Μόνο οι 4 κύκλοι των επεισοδίων. Το Back & Forth και το Christmas Carol αναγκάστηκα να τα αγοράσω (πάντα R2) ξεχωριστά... :(

 

(γαμώτο, αν το ήξερα για την αμερικάνικη έκδοση, θα την προτιμούσα... :shocked: :().

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...