Προς το περιεχόμενο

Spartacus: Blood and Sand


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μολις την τελειωσα και εγω, αργησε πολυ να με κερδισει αλλα τα τελευταια επεισοδεια ηταν εντυπωσιακα. Εχει τα προβληματακια του, οπως πολους ανδρικους κωλους, μερικα προχειρα εφε, τον κριξο να ψυθυριζει ολη την ωρα....αλλα τελικα και καλη πλοκη εχει και τα εφε φτιαχνουν. Επισης στα συν του ειναι οι πολυ καλες μαχες (και στην αυλη οι προπονησεις), σε πειθουν οτι ειναι μονομαχοι ρε παιδι μου. Διαβασα οτι σκηνοθετησε και ο σαμι ραιμι καποια τελευταια επεισοδεια?? φαινετε πραγματικα, ολες οι μαχες και οι σκοτωμοι, οπως και οι ανατροπες ειναι πολυ ποιο εντυπωσιακες απο την αρχη της σεζον. Μην το ξεψυριζουμαι, ειναι απο τις λεγομενες ποπ κορν σειρες που ειναι ψιλοαπολαυση χωρις να ειναι τιποτα το σπουδαιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα τα πρωτα 3 επεισοδια. Καλη φαση η σειρα. Στην αρχη (πρωτα λεπτα του πρωτου) δε μου γεμιζε και τοσο το ματι αλλα μετα αρχισα να γουσταρω αρκετα. Τα εφε του αιματος ειναι ολα τα λεφτα.

 

Αυτο το πραγμα με το λεξιλογιο, αν και ειναι καπως αστειο, κουραζει λιγο απο ενα σημειο και μετα. Δηλαδη... εκει που μπαινει ο Γαλατης στην καμαρα της "Αφεντρας" και του φωναζει "θελω τον πουτσο σου μεσα μου τωρα!" ή το "Θα γαμησω το κουφαρι σου" "με τι πουτσο;" χαχαχχαχ ειναι λιιγο ελεος :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Μονο εγω πιστευω πως ο τυπος δεν εινα αρκετα "macho" για σπαρτακος ? Ο Douglas για μενα ηταν ετη φωτος καλυτερος...Δεν ειχε το σωμα αλλα ολο το συνολο ηταν πιο "αρρενωπο".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Εντάξει, νομίζω πως είναι τελείως διαφορετική προσέγγιση. Ο Σπάρτακος του Κιούμπρικ ήταν περισσότερο ιστορική περιπέτεια. Αυτό έχει περισσότερο την αισθητική του κόμιξ και δε νομίζω να ενδιαφέρεται πολύ για ιστορικές αλήθειες και ρεαλισμούς - γι' αυτό κι εδώ ο ήρωας πρέπει να είναι και λίγο πιο "τσοπανομόντελος" όπως το έθεσε σε προηγούμενο μήνυμα και ο freedubus :-D

 

Όπως συνήθως ο tzinos με έχει καλύψει με την περιγραφή του. Γενικά πιστεύω πως η σειρά είναι κάτι σαν το 300 όπως θα έπρεπε να είναι (που λέει και η διαφήμιση της pepsi). [Το οποίο 300 να σημειώσω ότι δεν μου άρεσε καθόλου]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Φαντάζομαι είναι το μόνο όνομα που θυμάστε ε; :-D

 

Εγώ πάντως έδινα προσοχή και στην υπόθεση... αφού ακόμα και τώρα θυμάμαι τα ονόματα του Κρίξου και της Σούρα (για διαφορετικούς λόγους το καθένα). Την εποχή που το έβλεπα μάλιστα, θυμόμουν περισσότερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα οταν αρχιζαν τα μα το μπιπ του Δια και τα υγρα μπουτια της Ηρας ... :lol::lol:

Θετικη ψηφος απο εμενα , ειχε το χαβαλε της η σειρα, και την δραση της .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...