Προς το περιεχόμενο

How to uninstall Cydia


EstellePr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντως, εφοσον δεν σου αρεσε το Cydia, κατ' εμε εκανες την καλυτερη κ καθαροτερη λυση!

 

Το 3.1 ειναι στην Beta3 φαση, κ οι κυριοτερες αλλαγες που παρατηρησαν οι χρηστες ειναι:

 

- Trimming video clips on the iPhone 3GS now offers the ability to save the edited version as a copy rather than simply overwriting the original file.

- Voice Control over Bluetooth is now available, allowing users to Initiate calls and control music playback via Bluetooth headsets.

- MMS is now enabled by default, but still not supported by AT&T.

- iPhone vibrates when rearranging Home screen icons.

- A "Fraud Protection" toggle is now available in Safari settings.

- iPhone startup and shutdown and app launching times have improved.

- New APIs allow developers of third-party application to access and edit videos.

- OpenGL and Quartz have seen improvements.

 

Link:http://www.macrumors.com/2009/07/01/iphone-os-3-1-features-non-destructive-video-editing-voice-control-over-bluetooth-and-more/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δεν θα έχουμε τίποτα το καινούργιο από λειτουργίες κτλ, μόνο η δόνηση του κινητού όταν τακτοποιείς τις εικόνες...

Ίσως προσθέσουν τις φωνητικές εντολές και το μοντάζ βίντεο και στις 3G συσκευές, ενώ μέχρι τώρα το έχουν μόνον οι 3GS...

Πάντως θα είναι πιο σταθερό και ίσως με λιγότερη κατανάλωση μπαταρίας σε σχέση με το 3.0...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην μπερδεύεσαι. Το Cydia είναι Αντίστοιχο με το AppStore και διαθέτει / πουλάει εφαρμογές. Ο λόγος που υπάρχει είναι για να μπαίνουν εκεί οι εφαρμογές που δεν μπορούν να πάρουν έγκριση από την Apple για το κανονικό Appstore, κυρίως λόγο της φύσης τους, βλ. Cycoder. To Cydia εγκαθιστάτε από μόνο του μετά το Jailbrake. Οπότε εσύ αυτό που ήθελες ήταν να γυρίσεις το iPhone στο κανονικό / νόμιμο Software του παρά να βγάλεις απλά την εφαρμογή Cydia.

 

Εγώ με Jainbroken iPhone είχα κατά καιρούς πολλά προβλήματα (π.χ δέν άκουγα τον άλλον κατά την συνομιλία) , αλλά αυτή τη στιγμή

το έχω τιγκάρει με εφαρμογές , Folders , Winterboard , iBluetooth και ότι άλλο "παράνομο" παίζει και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Βέβαια έχω κάνει του κόσμου τα Restore μέχρι να πετύχω αυτό το αποτέλεσμα, εάν έχεις υπομονή βαρτου - αξίζουν οι εφαρμογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην μπερδεύεσαι. Το Cydia είναι Αντίστοιχο με το AppStore και διαθέτει / πουλάει εφαρμογές. Ο λόγος που υπάρχει είναι για να μπαίνουν εκεί οι εφαρμογές που δεν μπορούν να πάρουν έγκριση από την Apple για το κανονικό Appstore, κυρίως λόγο της φύσης τους, βλ. Cycoder. To Cydia εγκαθιστάτε από μόνο του μετά το Jailbrake. Οπότε εσύ αυτό που ήθελες ήταν να γυρίσεις το iPhone στο κανονικό / νόμιμο Software του παρά να βγάλεις απλά την εφαρμογή Cydia.

 

Εγώ με Jainbroken iPhone είχα κατά καιρούς πολλά προβλήματα (π.χ δέν άκουγα τον άλλον κατά την συνομιλία) , αλλά αυτή τη στιγμή

το έχω τιγκάρει με εφαρμογές , Folders , Winterboard , iBluetooth και ότι άλλο "παράνομο" παίζει και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Βέβαια έχω κάνει του κόσμου τα Restore μέχρι να πετύχω αυτό το αποτέλεσμα, εάν έχεις υπομονή βαρτου - αξίζουν οι εφαρμογές.

 

 

Το γνωρίζω, απλά μετά τα κολλήματα, πεθύμησα το καθαρό μου iphone, με τις εφαρμογές μόνο απο appstore, που στην τελική έχει πληθώρα εφαρμογών και μάλιστα free, απο τη στιγμή που δεν καίγομαι για video recording και bluetooth.

 

Δεν είχα ψάξει αρκετά το θέμα cydia, αλλα απογοητεύτηκα όταν είδα πως κι εκεί υπάρχουν εφαρμογες επι πληρωμή, trials, κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Αν όμως έχει εγκατεστημένο το Icy και θέλει να μείνει με αυτό;;;; B) :-)

/ετεροχρονισμενα

Προφανως δεν αλλαζει κατι απο αυτα που ειπα.Αν ηταν να μεινει με το icy,τοτε καλυτερα να εμενε με το cydia αλλα απ οτι φαινεται στην"καθαριοτητα"στοχευε το post.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

/ετεροχρονισμενα

Προφανως δεν αλλαζει κατι απο αυτα που ειπα.Αν ηταν να μεινει με το icy,τοτε καλυτερα να εμενε με το cydia αλλα απ οτι φαινεται στην"καθαριοτητα"στοχευε το post.

 

 

+1

 

Με κατάλαβες πλήρως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...