Προς το περιεχόμενο

iMac Ambient Light Sensor, μονο sleep?


nikoscheng

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι αλλο θα προτιμουσες δηλαδη? να ρυθμιζει αυτοματα την φωτεινοτητα της οθονης αναλογα τον γυρω φωτισμο? εμενα αυτο μου την δινει στα iPod Touch που εχω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι αλλο θα προτιμουσες δηλαδη? να ρυθμιζει αυτοματα την φωτεινοτητα της οθονης αναλογα τον γυρω φωτισμο? εμενα αυτο μου την δινει στα iPod Touch που εχω..

Μπορείς και να το απενεργοποιήσεις.... ;)

Και εμένα με ενοχλεί πολύ και είναι το πρώτο πράγμα που απενεργοποιώ πάντα στο iPhone μετά από εγκατάσταση καινούργιου fw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι ούτε που το έχω προσέξει! Γνωρίζω ότι υπάρχει λειτουργία Automatic Brightness και την έχω ενεργοποιημένη, αλλά δεν έχω νιώσει ποτέ διαφορά. Προφανώς είναι ανεπαίσθητη και ίσως με βοηθάει κιόλας, χωρίς να το καταλαβαίνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λειτουργεί απο όσο έχω δεί όταν δεν το έχεις στην μπρίζα..

Επειδή έχω φώς πίσω απο τον καναπέ μου μου συμβαίνει πολλές φορές να αλλάζει η φωτεινότητα της οθόνης όταν κουνιέμαι και εκτίθεται λίγο παραπάνω στο φώς.

Η διαφορά είναι αισθητή και σε φάσεις και εκνευριστική...

Macbook alu 13" early 2009

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς και να το απενεργοποιήσεις.... ;)

Και εμένα με ενοχλεί πολύ και είναι το πρώτο πράγμα που απενεργοποιώ πάντα στο iPhone μετά από εγκατάσταση καινούργιου fw.

 

ξεχασα να πω, οτι το εχω μονιμως απενεργοποιημενο :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι αλλο θα προτιμουσες δηλαδη? να ρυθμιζει αυτοματα την φωτεινοτητα της οθονης αναλογα τον γυρω φωτισμο? εμενα αυτο μου την δινει στα iPod Touch που εχω..

NAI AYTO θα ήθελα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο υπαρχει μονο σε macbook Pro's για ευνοητους λογους.. ψαξε βεβαια κανενα προγραμμα, ποτε δε ξερεις..

 

edit:

πληροφοριακα, στο discussions της Apple για την υπερευαισθησια των sensors: http://discussions.apple.com/thread.jspa?threadID=2080488&tstart=45

 

κ εδω αν θες να πειραματιστεις.. που δεν στο προτεινω: http://osxbook.com/book/bonus/chapter10/light/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NAI AYTO θα ήθελα...

 

Εγώ ξαναλέω μήπως και δεν έγινε κατανοητός..

ΥΠΑΡΧΕΙ αυτό που λές... ίσως να μην το έχεις επιλεγμένο...

Στο pc που γράφω τώρα έχει αλλάξει 1-2 φορές η φωτεινότητα ακριβώς λόγω αλλαγής του φωτισμού στο δωμάτιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε πειραζει βρε..

 

Γενικα ειναι πιο λογικο ενα Laptop που ειναι φορητο κ δουλευει σε πολλά περιβαλλοντα να εχει σενσορα ευαισθησιας φωτος, παρα ενα iMac που θα ναι σε ενα σταθερο μερος.

 

(Κ το δικο σου ουσιαστικα Pro ειναι, κ ας μην το γραφει πανω στην οθονη :-))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε πειραζει βρε..

 

Γενικα ειναι πιο λογικο ενα Laptop που ειναι φορητο κ δουλευει σε πολλά περιβαλλοντα να εχει σενσορα ευαισθησιας φωτος, παρα ενα iMac που θα ναι σε ενα σταθερο μερος.

 

(Κ το δικο σου ουσιαστικα Pro ειναι, κ ας μην το γραφει πανω στην οθονη :-))

 

Τι εννοείς με αυτό;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...