Προς το περιεχόμενο

Windows 7 32bit VS 64bit - ποιο να προτιμήσω, γιατί, ιδιαιτερότητες, απορίες


.:VenoM:.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Oταν εκανα καθαρη εγκατασταση των win 7  64bit  ειχε απο τα 32bit σαν partition δυο.ενα μικρο 100mb και ενα μεγαλο τον σκληρο δισκο μου περιπου 750 γιγα.επειδη ηθελα καθαρη εγκατασταση εσβησα και τον μικρο και τον μεγαλο χωρο .εκανα καλα η επρεπε τον μικρο χωρο να τον κρατησω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν τα πληρωσεις παρε τα ποιο φθηνα τα home δηλαδη !

να οχι τοτε οποια να ''ναι ..  η βασικη διαφορα τους ειναι πως

Τα Windows 7 Starter, Home Basic και Home Premium αναγνωρίζουν μόνο έναν επεξεργαστή.

Τα Windows 7 Professional, Enterprise και Ultimate επιτρέπουν τη χρήση δύοη και περισσοτερων  επεξεργαστών!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν τα πληρωσεις παρε τα ποιο φθηνα τα home δηλαδη !

να οχι τοτε οποια να ''ναι ..  η βασικη διαφορα τους ειναι πως

Τα Windows 7 Starter, Home Basic και Home Premium αναγνωρίζουν μόνο έναν επεξεργαστή.

Τα Windows 7 Professional, Enterprise και Ultimate επιτρέπουν τη χρήση δύοη και περισσοτερων  επεξεργαστών!

εγω εχω περασει τωρα τα 7 home premium 64x αλλα δεν μπορω να κανω install ουτε ενα game παταω πχ στο setup για να το κανω install και μολις παει να το ανοιξη μου το βγαζει σαν αγνωστο αρχειο :/

ενας φιλος μου ειπε πως φτεναι τα windows εσεις τι λενε εχετε ξανα συναντιση τετιο προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ultimate με τα home τι διαφορα εχουν?

αμα θες windows για το pc στο σπιτι που το εχεις για games πια πρεπει να παρεις?

http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_7_editions

 

Αυτο με τον επεξεργαστη ομολογω πως δεν το ηξερα! Τι κουλος περιορισμος εινια αυτος παλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πχ αν εχεις μια μητρικη σαν αυτη, μπορεις να βαλεις 2 επεξεργαστες πανω. 2 φυσικους επεξεργαστες, οχι απλα εναν διπυρηνο ή πολυπυρηνο.

http://b2b.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4158#ov

Επεξ/σία από jim_p
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο σύστημα που έχω από το πλαίσιο έχει 4gb ram.Θα ήθελα να την κάνω δεκαέξι που είναι το μαξιμουμ για Windows 7 home premium νομίζω.θέλει αντικατάσταση η υπάρχουσα μνήμη η συμπλήρωμα; μπαίνει εύκολα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι 4πυρινος ειναι.

παντως και τετραπυρηνος που ειναι και 4 γιγα ραμ που εχω τωρα οταν κανει update ο kaspersky 93%ραμ και 90% επεξεργαστικη ισχυ τρωει!χαχα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ενδιαφερομαι για την αγορα νεου λαπτοπ το οποιο δεν εχει λογισμικο. Ψαχνοντας θυμηθηκα πως εχω windows 7 premium 32bits απο το πλαισιο τα οποια μου ειχαν δωσει μαζι με την αγορα ενος λαπτοπ προ 5ετιας. Τα windows αυτα δεν περαστηκαν ποτε καθώς παρεμεινα με τα προεγκατεστημενα vista.
To ερωτημα μου ειναι: αν αγορασω λαπτοπ χωρις λογισμικο, μπορω με καποιο τροπο να περασω τα αντιστοιχα windows 7 αλλα 64 bits?? (εχω το CD με τα windows και το product key)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο δοκιμάζοντας μπορείς να το μάθεις αυτό,μπορεί το δισκάκι που σου δώσανε να κάνει μόνο update από vista,μπορεί το κλειδί να δουλεύει μόνο στο παλιό laptop μπορεί χίλιαδυο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...