Προς το περιεχόμενο

Security Essentials: Δωρεάν antivirus από τη Microsoft


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 117
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αληθεια, δοκιμασε κανεις να το βαλει σε "πειραγμενα" windows να διαπιστωσει αν οντως βρισκουν οτι δεν ειναι οριτζιναλ? B)

εχω απαντησει σε αυτο χθες,φυσικα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το antivirus ειναι μια χαρα,ουτε οι beta μου δημιουργησαν κανενα προβλημα,ουτε η final.

μαλλον πρεπει αλλου να ψαξουν οσοι νομιζουν οτι εχουν προβληματα με το συγκεκριμενο antivirus,κατι αλλο φταιει,δεν μπορει 10 να λεμε οτι ειναι μια χαρα και 2 να λενε οχι,στο κατω-κατω προβληματα εχουν επιδειξει και τα φιρματα antivirus σε καποιους.

 

αυτο που λες ισχυει για παρα πολλα προγραμματα, σε αλλους δουλευει καλυτερα σε αλλους χειροτερα, γι αυτο υπαρχει support.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω απαντησει σε αυτο χθες,φυσικα.....

 

οκ σορρυ δε το προσεξα.. :-D

 

 

Παντως το beta που ειχα δοκιμασει μου φανηκε αρκετα καλο για τα δεδομενα της microsoft.. :lol:

Ειναι απλο το UI του και λογικα θα βολεψει χρηστες που δεν ειναι πολυ εξοικειωμενοι με την "τεχνολογια"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι μια λιτη εφαρμογη που περιλαμβανει και antimalware οποτε δεν χρειαζεται να βαλεις και ξεχωριστο antispyware.

παραλληλα ειναι λιτο και παναλαφρο που δεν κουραζει καθολου το pc.

εγω εχω δοκιμασει τα παντα και κατεληξα σε αυτο εδω και 2-3 μηνες αφου εκτος του οτι δεν χρειαζεται τιποτα αλλο ,απενεργοποιει και το defender και ετσι δεν παραφορτωνεις και το pc,ολα σε ενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαίνοντας στη σελίδα http://www.microsoft.com/security_essentials/ σήμερα, με πάει κατευθείαν στην http://www.microsoft.com/security_essentials/market.aspx όπου αναφέρει αυτό: "Not available in your country or region". Υποτίθεται ότι εμείς δεν πρέπει να την έχουμε? Τις έχω κατεβάσει και τις 3 εκδοσεις (xp, vista/w7, x64) απλά κοιτούσα αν θα υπάρξει και εξελληνισμένη έκδοση του προγράμματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι πιο ελαφρύ από το antivir;

 

Πάντως πιο βαρύ δε μου φάνηκε τις λίγες ώρες που το χρησιμοποιώ (στη θέση του Antivir). Αυτό που δεν ξέρω είναι πιο είναι πιο αποτελεσματικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εαν δεν εχει η ms για τα λειτουργικα της ενα απο τα πιο αξιοπιστα antivirus ,τοτε ποιος το εχει;

 

πολυ σωστο! αυτη ξερει το λειτουργικο της καλυτερα αποτ ον καθενα αρα ειναι λογικο να φτιαχνει και το πιο αποτελεσματικο AV κατα τη γνωμη μου, θα συμφωνησω μαζι σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...