Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Soft reset σημαίνει πως, ξεκινώντας ως unranked, παίζεις τα 10 πρώτα games και με βάση και το division που ήσουν στο προηγούμενο season σε κατατάσσει ανάλογα.

Hard reset σημαίνει πως, ξεκινώντας ως unranked, παίζεις τα 10 πρώτα games και σε βάζει σε ένα division μέχρι gold 1. Αυτό δηλαδή που γίνεται με κάθε νέο account που παίζει τα 10 placement matches

gold 1 η plat 1 ειναι το μεγιστο;;Οχι οτι παιζει να με βαλει στο μεγιστο απλα εγκυκλοπαιδικες γνωσεις  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

gold 1 η plat 1 ειναι το μεγιστο;;Οχι οτι παιζει να με βαλει στο μεγιστο απλα εγκυκλοπαιδικες γνωσεις  :-D

Αν είναι η πρώτη φορα που παίζεις ranked το μέγιστο που μπορεί να σε βάλει με 10/0 νομίζω είναι gold 5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι η πρώτη φορα που παίζεις ranked το μέγιστο που μπορεί να σε βάλει με 10/0 νομίζω είναι gold 5

Oχι, με 9-1 σε "καθαρο" account με εβαλε gold4.

οταν λεμε countergang τι σημαινει ?

Παει για gank καπου ενας jungler. Το βλεπει και παει και ο αλλος. Αυτο ειναι το countergank προχειρα-προχειρα.

 

και πως θα βγάλουν ένα item που θα επιτρέπει το Smite σε Champions :P

Δυσκολο να κανουν τετοιo πραγμα, δεν εχει καμια λογικη, καταστρεφει το game (αν μιλαμε για αντιστοιχο dmg με του smite).

 

Buff απο τον δρακο που θα γινεται πιο ισχυρο οσους περισσοτερους δρακους παιρνεις και αρκετες αλλαγες σε items .

Περυσι υποτιθεται οτι ο πυρηνας των αλλαγων ηταν για να περιορισουν το snowballing, φετος αν κανουν αυτο με το δρακο (που εμενα καλη ιδεα μου φαινεται αν και δινει ξεκαθαρο πλεονεκτημα σε early team comps ), τοτε ακυρωνουν ολες τις περσινες τους φιλοσοφιες και κανουν buff στο snowball.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gold 1 η plat 1 ειναι το μεγιστο;;Οχι οτι παιζει να με βαλει στο μεγιστο απλα εγκυκλοπαιδικες γνωσεις  :-D

 

Gold 1 είναι το μέγιστο που μπορεί να σε βάλει σε φρέσκο account με 10-0 (αυτό δεν σημαίνει ότι όσοι κάνουν 10-0 θα πάνε Gold 1) και Platinum 1 είναι το μέγιστο ύστερα από Soft Reset όταν αλλάζει η Season.

Βέβαια το MMR και τις 2 περιπτώσεις θα είναι μεγαλύτερο.

Ρε παιδιά δεν patchαρει με τίποτα. Το ακύρωσα γιατί αργούσε και τώρα ψάχνει τια διαφορές και έχει φτάσει 5.500 αρχεία και συνεχίζει.

Τι άλλαξα server τι άλλαξα γλώσσα τίποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου το εκανε κ σε μενα πριν μερικες μερες

Αστο να κανει οσο θελει , σε αλλους ηθελε 14k αρχεια κ σε αλλους λιγοτερα

 

Εγω παντως εσβησα κ το φακελο solutions απο τα RADS οταν μου το εκανε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gold 1 είναι το μέγιστο που μπορεί να σε βάλει σε φρέσκο account με 10-0 (αυτό δεν σημαίνει ότι όσοι κάνουν 10-0 θα πάνε Gold 1) και Platinum 1 είναι το μέγιστο ύστερα από Soft Reset όταν αλλάζει η Season.

Βέβαια το MMR και τις 2 περιπτώσεις θα είναι μεγαλύτερο.

Ρε παιδιά δεν patchαρει με τίποτα. Το ακύρωσα γιατί αργούσε και τώρα ψάχνει τια διαφορές και έχει φτάσει 5.500 αρχεία και συνεχίζει.

Τι άλλαξα server τι άλλαξα γλώσσα τίποτα.

 

Δε νομίζω τάκη. Με 9/1 Silver 1 πέρσι σε new acc. Άλλο fresh fresh account και άλλο να έχει παίξει μια season. Η αυτό ή μεγαλή ατυχία τι να πώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου το εκανε κ σε μενα πριν μερικες μερες

Αστο να κανει οσο θελει , σε αλλους ηθελε 14k αρχεια κ σε αλλους λιγοτερα

 

Εγω παντως εσβησα κ το φακελο solutions απο τα RADS οταν μου το εκανε 

 

Το πρώτο που δοκίμασα και εγώ αυτό ήταν αλλά τίποτα.

Θα το αφήσω να δούμε.

Δε νομίζω τάκη. Με 9/1 Silver 1 πέρσι σε new acc. Άλλο fresh fresh account και άλλο να έχει παίξει μια season. Η αυτό ή μεγαλή ατυχία τι να πώ.

 

Έχω δει σε fresh acc με 10-0 Gold 1 και έχω διαβάσει.

Δεν τα βγάζω από το μυαλό μου.

Επίσης έχω παρατηρήσει ότι αν παίξεις τα games στο τέλος της Season σε βάζει μεγαλύτερες κατηγορίες. Ισχύει ή λέω μπούρδες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα ww jungle. αλλα ειναι πολυ στη τυχη. Δυστυχως εχει αυτο το 6lvl.

 

Για πες, πως γινεται να "φτιαχτουν" αυτα τα game;

 

7 λεπτο

 

 

wTUCOZL.jpg

 

 

33 λεπτο

 

 

RhZRoZn.jpg

 

 

 

το ματακι ειναι απο το 1λεπτο. thx για το share

 

Wall of text

 

 

 

 

http://matchhistory.euw.leagueoflegends.com/en/#match-details/EUW1/1734220023/31327250?tab=overview

 

Μου θύμισε το game σου λόγω feed και katarina. 0/9 και ~5k gold lead στους αντιπάλους στο 15. Όλα τα lanes έδωσαν απο 1-2 kills και o darius ήταν 0/5 με το καλημέρα. Ήρεμο farm με προσεκτικό wave clear, άπειρο warding για να πιάσω κάποιον ξέμπαρκο, ένα καλό pick στην orianna με ulti μου, 4v5 και inner turret.

 

Το feed τους ήταν ο zac που πήγαινε tanky mpen build και είχαν orianna/morgana για το aoe. Μετά απο το core build, visage/aegis για να μη νιώθω θεό και να βοηθήσω και λίγο το team, καλό peel για την kata σε συνεργασία με τη janna, σωστά picks όποιον βρίσκαμε εκτός position (δες wards placed παρόλο το μειονέκτημα) και το game γυρνάει με ένα κλίκ απο stomp σε easy mode.

 

Αν οι αντίπαλοι δεν ήταν (ακόμα πιο) άσχετοι θα έβλεπαν οτι έχω 60armor και ο rengar θα με έκανε 3 shot. Mind games though που ακόμα και σε αυτή την περίπτωση θα έπαιρνα ένα dmg threat πάνω μου και κατα πάσα πιθανότητα θα τον σκότωνα μετά το αρχικό του burst με ulti/bork/q.

 

Αδιάφορα όλα τα παραπάνω αλλα θέλω να σου δείξω τον τρόπο σκέψης που πρέπει να έχεις σε κάθε game όταν παίζεις τέτοιους ήρωες. Είσαι ένα δεύτερο support και είναι αδύνατο να κερδίσεις αν δεν προστατέψεις έμμεσα ή άμεσα αυτούς που πρέπει.

 

Ένα λάθος αντικείμενο και θα ψοφούσα πολύ νωρίτερα, η kata δε θα είχε peel, θα χάναμε το fight και το game. Αυτοσκοπός μου ήταν να κρατήσω την kata χωρίς cc και ζωντανή όσο περισσότερο μπορούσα. Γενικά αν μπείς σε έναν τέτοιο τρόπο σκέψης για τα αντικείμενα/focus και κυρίως να δείς πως θα βοηθήσεις την ομάδα σου, θα βελτιωθείς απίστευτα σαν παίκτης.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι καρκινος ειναι αυτο το παιχνιδι ρε παιδια...ημουνα diamond στον west κ τον πουλησα τον λογαριασμο κ τωρα εχω εναν gold 1 account στον east κ παιζω μονο aram για το χαβαλε αλλα ουτε εκει δεν μπορει να το απολαυσεις...σχεδον καθε game afker...τα ranked εννοειται οτι τα σταματησα τελειως.!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι καρκινος ειναι αυτο το παιχνιδι ρε παιδια...ημουνα diamond στον west κ τον πουλησα τον λογαριασμο κ τωρα εχω εναν gold 1 account στον east κ παιζω μονο aram για το χαβαλε αλλα ουτε εκει δεν μπορει να το απολαυσεις...σχεδον καθε game afker...τα ranked εννοειται οτι τα σταματησα τελειως.!

 

Το παιχνίδι είναι καρακαρκίνος αλλά  το ARAM είναι ο τελευταίος λόγος :P ...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...