Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα promos ειναι στατιστικα πιο δυσκολα απο τα υπολοιπα games γιατι το συστημα σε βαζει στη διαδικασια να κερδισεις 2 στα 3 aka 66% των games . Το matchmaking δεν αλλαζει though

 

PS Ο Sion pretty much ανηκει στο jungle πλεον

PS2 Οταν δεν θελεις να πεσεις με τον ιδιο παιχτη στο επομενο game , περιμενε 1 λεπτο κ μετα κανε queue

 

Δεν παίζει αυτό που λές. Τότε γιατί έχω πάντα χειρότερο win ratio στα promos και είναι μακράν οι χειρότερες εμπειρίες ως παιχνίδια? Στατιστικά να το πάρεις όπως λές, κάτι δεν πάει σωστά.

 

Προσωπικά πιστεύω ότι έχει 5-6 παραπληγικούς/toxic με 7m reports σε κάθε league μόνο και μόνο για να τους πετάει στα promos των υπολοίπων. Ε άμα σου λέει κουβαλήσεις τα καθυστερημένα, τότε αξίζει να ανέβεις.

 

Υ.Γ. ΝΑΙ, δεν έχασα Promo Πριν 5 λεπτά και τα γράφω αυτά. Ειλικρινά το πιστέυω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αλλο chat restriction και αλλο κανονικο ban!

 

4 φορες ban επειδη με πετουσε το νετ(και τις 3 με πεταξε για ενα 10λεπτο)!

 

Εντάξει αυτό δεν μπορούν να το ξέρουν αν το κάνεις καταλάθος ή επίτηδες. Σου λένε αν έχεις πρόβλημα με το net μη παίζεις game γιατί κρεμάς και τους υπολοίπους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίζει αυτό που λές. Τότε γιατί έχω πάντα χειρότερο win ratio στα promos και είναι μακράν οι χειρότερες εμπειρίες ως παιχνίδια? Στατιστικά να το πάρεις όπως λές, κάτι δεν πάει σωστά.

 

Προσωπικά πιστεύω ότι έχει 5-6 παραπληγικούς/toxic με 7m reports σε κάθε league μόνο και μόνο για να τους πετάει στα promos των υπολοίπων. Ε άμα σου λέει κουβαλήσεις τα καθυστερημένα, τότε αξίζει να ανέβεις.

 

Υ.Γ. ΝΑΙ, δεν έχασα Promo Πριν 5 λεπτά και τα γράφω αυτά. Ειλικρινά το πιστέυω.

για να κερδισεις τα προμο πρεπει να εισαι 66% κλτερος σε σχεση με τους αντιπαλους οχι 51% που θες για να ανεβεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Προσωπικά πιστεύω ότι έχει 5-6 παραπληγικούς/toxic με 7m reports σε κάθε league μόνο και μόνο για να τους πετάει στα promos των υπολοίπων. Ε άμα σου λέει κουβαλήσεις τα καθυστερημένα, τότε αξίζει να ανέβεις.

 

 

Περιμένω ενα mode που παίζεις με μια τετραδα professional troll vs μια ομάδα του δικού σου MMR.

 

Εάν νικήσεις πας στο επόμενο league :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να κερδισεις τα προμο πρεπει να εισαι 66% κλτερος σε σχεση με τους αντιπαλους οχι 51% που θες για να ανεβεις

 

Άλλο το πόσο καλός είμαι και άλλο το win ratio που χρειάζεται ή τελικά θα έχω... Μην τα μπερδεύεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά πιστεύω ότι έχει 5-6 παραπληγικούς/toxic με 7m reports σε κάθε league μόνο και μόνο για να τους πετάει στα promos των υπολοίπων. Ε άμα σου λέει κουβαλήσεις τα καθυστερημένα, τότε αξίζει να ανέβεις.

 

Διαβάζω κάτι τέτοια και τρελένομαι, ειδικά τώρα που είμαι προμο για Gold...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας που τελειώνει και αυτό το σιζον να πω και εγώ το παράπονο μου. Το περσινό μπρονζ έγινε σιλβερ τι σιλβερ γκολντ και πάει λέγοντας. Α και μια ακόμα παρατήρηση το πραγματικό ελο χελλ είναι το πλατινουμ. Περισσότερο ευχαριστιόμουν να σμερφ παιχνίδια παρα με τι κανονικό ακαουντ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι silver 2 στον eune και πάντα στα promo μου τυχαίνουν οι ποιο παραπληγικοί που υπάρχουν ακριβώς αυτό που παρατήρησες και εσυ

 

Σημερινό Παράδειγμα νικάω 4 games στην σειρά και πάω promo για silver 1 μου έπεσε ένας spammer που έκανε insta lock sion ζούγκλα λέγοντας ότι είναι op όλη την ώρα έτσι χάθηκε το πρώτο game του promotion. Πάω δεύτερο και μου πέφτει πάλι ο ίδιος....ήμαρτον...

 

φαντάσου ειχα κανα μήνα να παίξω rank και έπεξα σήμερα...του χρόνου πάλι τώρα

 

δεν έχει σημασία που ήσουν σε promos αλλά το οτι είχες 4 νίκες σερί. Το έχω χιλιοτσεκάρει οτι ισχύει και οτι δεν είναι τυχαίο!

Θα το πω και ας μερικοί γελάσουν. Η riot έχει κρυφό αλγόριθμο στο match making όταν είσαι σε αρκετές νίκες σερί με σκοπό να σε χαντακώσει (για να μην πω να σε γα**σει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίζει αυτό που λές. Τότε γιατί έχω πάντα χειρότερο win ratio στα promos και είναι μακράν οι χειρότερες εμπειρίες ως παιχνίδια? Στατιστικά να το πάρεις όπως λές, κάτι δεν πάει σωστά.

 

Προσωπικά πιστεύω ότι έχει 5-6 παραπληγικούς/toxic με 7m reports σε κάθε league μόνο και μόνο για να τους πετάει στα promos των υπολοίπων. Ε άμα σου λέει κουβαλήσεις τα καθυστερημένα, τότε αξίζει να ανέβεις.

 

Υ.Γ. ΝΑΙ, δεν έχασα Promo Πριν 5 λεπτά και τα γράφω αυτά. Ειλικρινά το πιστέυω.

 

Δεν ξερω γιατι εχεις χειροτερο εσυ προσωπικα , αλλα το matchmaking δεν αλλαζει

Αυτο ακριβως ζητουσαν αρκετοι , δηλαδη να σε βαζε με αλλα ατομα που ειναι σε promos η κατι παρομοιο . Αλλα δεν εγινε ποτε κατι τετοιο κ για αυτο τυχαινεις με τους random οτινανικους τυπος 

 

Τα promos ειναι καθυστερημενο συστημα anyways , πιστευω οτι καποια στιγμη θα τα αφαιρεσουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η riot έχει κρυφό αλγόριθμο στο match making όταν είσαι σε αρκετές νίκες σερί με σκοπό να σε χαντακώσει (για να μην πω να σε γα**σει).

 

Αν είναι κρυφός τότε πως το ξέρεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας που τελειώνει και αυτό το σιζον να πω και εγώ το παράπονο μου. Το περσινό μπρονζ έγινε σιλβερ τι σιλβερ γκολντ και πάει λέγοντας. Α και μια ακόμα παρατήρηση το πραγματικό ελο χελλ είναι το πλατινουμ  όλα τα division 5. Περισσότερο ευχαριστιόμουν να σμερφ παιχνίδια παρα με τι κανονικό ακαουντ

fixed :)

Αν είναι κρυφός τότε πως το ξέρεις;

είμαι hacker :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχει σημασία που ήσουν σε promos αλλά το οτι είχες 4 νίκες σερί. Το έχω χιλιοτσεκάρει οτι ισχύει και οτι δεν είναι τυχαίο!

Θα το πω και ας μερικοί γελάσουν. Η riot έχει κρυφό αλγόριθμο στο match making όταν είσαι σε αρκετές νίκες σερί με σκοπό να σε χαντακώσει (για να μην πω να σε γα**σει).

το εχω παρατηρηση γενικα αυτο αμα νικαω σερι μετα χανω σερι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο το πόσο καλός είμαι και άλλο το win ratio που χρειάζεται ή τελικά θα έχω... Μην τα μπερδεύεις.

       Για να ανεβει καποιος θελει να διατηρει ενα ποσοστο επιτυχιας 51% τα προμο ειναι μια ειδικη κατασταση που σου λεει για να ανεβεις πρεπει σε εμενα να κανεις ενα εξτρα 2/3 που μεταφραζεται σε ποσοστο επιτυχιας 66%

       Η δυνατοτητα σου ειναι νικας 6 παιχνιδια στα 10 και αυτο σου δινει ποσοστο νικης 60% αλλα τα προμο απαιτουν 2/3 γυρο στο 66% με λιγα λογια επειδη απεχεις 6% απο οσο θα ηταν το ιδανικο ,το να χασεις τα προμο ειναι ποιο ευκολο απο το να τα κερδισεις

με αλλα λογια εσυ μπορει να κανεις τις 2 σερι νικες αλλα σε 10 παιχνιδια οχι σε 3 που σου ζηταει το προμο οποτε θα χρειαστεις παραπανω απο ενα προμο γενικα για να ανεβεις

    Στην τελικη σου φαινεται οτι σε τρολαρει η ριοτ αλλα στατιστικα ειναι λογικο γτ χανεις περισσοτερα παιχνιδα απο οτι κερδιζεις

    Εκει που ανεβαινεις με ενα ποσοστο 60% που οσο το διατηρεις θα ανεβαινεις πεταγεται το προμο και σου λεει εγω για 3 παιχνιδια θελω 66% αλλιως κατσε εκει δεν προχωρας πραγμα που ειναι ηλιθιο γτ ενω κανονικα θα ανεβαινε με τον δικο του ρυθμο τον αναγκαζει να παει με εναν αλλο ρυθμο που θελουν τα προμο και απλα καθυστερει τον παιχτη χωρις λογο κα τον εκνευριζει κιολας γτ βλεπει ο αλλος να εχει 4 σερι νικες 1 ητα και μετα 2 νικες παει προμο και κανει 2 ητες και λεει γτ σε εμενα ενω υπαρχει εξηγηση γτ τις κανει

 

     Ειχαν το κλτερο και ποιο λογικο συστημα τo ελο και πηγανε και το αλλαξανε για να δωσουν μαξιλαρακια ασφαλιας για να μην γκρινιαζει ο κοσμος για elo hell και κρατισαν το elo για τους challengers αλλα επειδη ηταν μεγαλο το bonus του να μενεις για παντα καπου κανανε ποιο δυσκολη την εισαγωγη του με τα προμο οπου σιγουρευουν κατα ενα μεγαλο ποσοστο 66% ή 60% αναλογα τα προμο οτι οντως αξιζεις να ανεβεις

      Μετα ομως επειδη γινοταν καταχρηση στο μαξιλαρακι που εβαλαν το εβγαλαν και αφησαν τα προμο το ιδιο δυσκολα χωρις λογο δλδ στο προηγουμενο συστημα υπηρχε λογος που σε δυσκολευαν τα προμο σε αυτο οχι αφου πεφτεις πλεον

      Οποτε αν θα αλλαξουν κατι στο ranking ειναι να κανουν τα προμο πιο ευκολα ή να σου δινουν την δυνατοτητα να τα προσπερνας σε καποιες περιπτωσεις και δεν νομιζω να το αφαιρεσουν γτ δεν θα εχει λογο το συστημα με τις κατηγοριες που εχτισαν πανω σε αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...