Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειπα να παιξω κανα ranked ΜΠΑΣ ΚΑΙ κανω κατι με το MMR....

 

 

7-1 και το βραδυ μετα τη δουλεια επεται συνεχεια :P

Είμαι challengar smurf, θέλεις να πάμε duo? Πάντα μου τυχαίνουν trollerz και afk και ενώ κάνω σε κάθε game τουλάχιστον 20 deaths δεν μπορώ να ανέβω.

 

Τέλεις duo q?

 

On a serious note, αν ψήνεσαι, πάμε κανένα duo. Δεν έχω τι να κάνω για βράδυ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τι κανουμε με shaco οταν εχουμε kata με καλα mechanics;

Ως Κατα main, οχι πολλα..

Αν μπορεις εξηγησε πως εννοεις το match up?

Mid v mid ? Jungler v mid??

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Brace yourselves , preseason inc

 

4,20 Blaze it Patch Notes

 

PreSeason Spotlight

 

 

Patch Rundown

 

 

 

PreSeason Promo Page

 

Kalista Spotlight

 

 

Maokai Update Page

 

BONUS CONTENT σχετικα με το jungle

Κανετε filter οτι θελετε , τα vids μπαινουν καθαρα για να παρει καποιος μια ιδεα απο το καινουριο jungle . Σε 1 βδομαδα μπορει να βγουν ολα ακυρα

 

SVs Rundown

 

 

NB3s notes

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1U_l0GPl6LVdYJeqa70Vdfdok4QcgxfebWX34cuzUyGM/htmlview?pli=1&sle=true#gid=0

 

Ποια camps κανουμε smite κ ποτε 

 

 

Foxdrop κ Stonewall εχουν κανει vids με jungle paths αλλα κ με overview του καινουριου jungle

Check em

 

Foxdrop

Stonewall

 

Κι ενα αρθρο απο Cloth5 . Paths , thoughts κτλ

Επεξ/σία από Atallos1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος που διάβασε τα patch notes toy 4.20 να μου πει για τον heimerdinger γιατί μπερδεύτηκα?

 

Λέει οτι του αυξάνουν το base life regen, όπως επίσης και το scalling ratio για να αποκτάει περισσότερο life regen απο items.

 

και μετά πιο κάτω γράφει "Heimerdinger is no longer affected by his own passive so he can actually scale with health regeneration items "

 

Δηλαδή τι? Δεν πιάνει το passive στο εαυτό του? :confused: :/ :blink:  :wacko:

 

 

επίσης γιατί γράφει οτι το παλιό base life regen ήταν 0? Αφού μόνο base είχε παλιά πως γίνεται να ήταν μηδέν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα, δεν μπορεις να κανεις πολλα γιατι μια καλη Κατα, μολις παρει πρεφα πως ο enemy midlaner baitarei, με το ward jump αντε να την πιασεις.. ενα καλο κολπο (το μονο) που μπορεις να κανεις με Shaco, το οποιο λειτουργει μονο με προυποθεσεις ειναι το εξης

αν η Κατα εχει κανει τρελο push, πας stealthed απο πισω της σε αποσταση περιπου εκει που θα εκανε το ward jump και βαζεις το jack in the box, ουτως ωστε το fear να την πιασει, οταν σε δει και προσπαθησει να ξεφυγει, και να ακολουθησει ο friend mid laner με chain cc.
TL:DR βαζεις JackITB εκει που θα εκανε το wardjumpescape της.

Παρεπιπτοντως το σερι ειναι στο 10-1, απο Silver 2 0lp που το ειχα παρατημενο εδω και καιροοοοο ειμαι σε 'promo' για GOLD μεσα σε 1μιση μερα... Και 1-0 τα promos... :P :P

@dNt φιλε μου ειμαι EUW εδω και καμποσο καιρο, γτ ειχα σιχαθει τα παιδακια του EUNE..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος που διάβασε τα patch notes toy 4.20 να μου πει για τον heimerdinger γιατί μπερδεύτηκα?

 

Λέει οτι του αυξάνουν το base life regen, όπως επίσης και το scalling ratio για να αποκτάει περισσότερο life regen απο items.

 

και μετά πιο κάτω γράφει "Heimerdinger is no longer affected by his own passive so he can actually scale with health regeneration items "

 

Δηλαδή τι? Δεν πιάνει το passive στο εαυτό του? :confused: :/ :blink:  :wacko:

 

 

επίσης γιατί γράφει οτι το παλιό base life regen ήταν 0? Αφού μόνο base είχε παλιά πως γίνεται να ήταν μηδέν?

Παλια ειχε 0 base και επηρρεαζόταν απο την passive του. ΕΕΕ τωρα γινεται το ανάποδο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καμια βδομαδα που θα εχουν συνηθισει ολοι δεν θα φαινεται σε κανεναν η διαφορα

Παντως οι αλλαγες δεν ειναι τοσες πολλες οσο φαινονται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη τωρα push μονο με baron; Τι turrent ειναι τουτα; slow 90% armor pen x4 speed??

 

Το drake τερμα buggarismeno τουλαχιστον οπως ηταν πριν το 4.2. Στο early κατεβαζει team, ενω στο late το σολαρει μεχρι και το support...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγω επαιξα μολις το 1ο ranked preseason game μου, με τι αλλο, φυσικα Ενε jungler!

Πιστευω το καινουριο meta δεν την ευνοει καθολου, γενικα αν και ημουν πολυ μπροστα στα παντα (lvls, kills, assists, gold, objectives) ενοιωθα καπως "αργος" και "λιγος".

NOTES:

Εννοειται εδωσα τεραστια σημασια στο Dragon control και τελειωσαμε το παιχνιδι με 5/6 Dragons!!! Μιλαμε το Lvl 5 Dragon Slayer απλα σε κανει θηριο. Σε συνδιασμο με το Elixir που σου δινει increased size + 15% dmg σε towers απλα τους ξεσκιζεις..

Με το Baron buff, αυτο που τα σπαει ειναι το lane pushing που αν και δεν ειχαμε κανενα για poke, (Trynd-Kata-Eve-Vayne-Braum), τα minions εκαναν καλη δουλεια μονα τους. To Baron recall σε συνδιασμο με Homeguards Enchantment, 3 lvl Dragon Slayer (+5% Movement Speed) σε κανει να εχεις φτασει στο κεντρο του χαρτη μεσα σε 12 δευτερολεπτα. Υποθετικα μιλωντας, αν μολις σκοτωσεις Baron, θελεις να rushareis καποιο αλλο objective, το καταφερνεις μεσα σε μισο λεπτο κυριολεκτικα (εχοντας B).

 

Τα late game Elixirs μου φανηκαν πολυ OP, ειδικα το Siege , και το αλλο που σου δινει Tenacity και slow resist. To Mage μου φανηκε meh, το Bloodlust δεν μπορω να εκφερω αποψη..

Τελος, μου φανηκε καπως μπελαλιδικο το ολο θεμα με τα ξεχωριστα benefits απ τα camps, ουσιαστικα πλεον θελεις λιγο προγραμμα στο route σου και δεν ειναι αιντε γιουργια ειμαι 3-0 τα κανω ολα clear σε 5 νανοσεκοντ.

ΑΑΑΑΑ
WW με το duelist rend smite κατ εμε ειναι freeelo, οποτε, ορματε τους!
Γενικα πιστευω τις πρωτες μερες θα γινει ΤΕΡΑΣΤΙΟ abuse απο Yi / Nocturne / WW / Udyr γιατι με τα τωρινα items ειναι broken.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...