Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τα νέα roster των ομάδων στο NA LCS.

 

http://team-dignitas.net/articles/blogs/League-of-Legends/6229/pause-A-Look-at-the-LCS-Roster-Changes-Going-into-Season-5

 

Επίσης θα μπούν περισσότερες από 8 ομάδες ή κατάλαβα λάθος?

 

Yeap, 10 teams. Το ίδιο θα γίνει και στην EU μεριά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα παρακολουθούσα streams στο Twitch και πως πήρε το μάτι μου "Diamond 1 eune greek stream" απο εναν Perfectbalance1 (Lawless in game) και πραγματικά απογοητεύτηκα απίστευτα απο το ελληνικό community του League...

 

Δεν ξέρω αν τον γνωρίζετε τον συγκεκριμένο, αν όχι μιλάμε για τελικό στάδιο τοξικότητας. Το κλίμα... 100% αρνητικό. Ολη την ώρα έβριζε τα πάντα και τους πάντες. Βέβαια με 1000 game chat restriction είναι, οπότε φαντάζεστε...

 

Εχω παρακολουθήσει streams απο ξένους diamond, κυρίως τα μεγάλα ονόματα, και είχα την εντύπωση οτι γενικά το κλίμα σε high Diamond είναι θετικό και όλοι είναι άψογοι όχι μόνο στο παιχνίδι αλλά και σαν χαρακτήρες.

 

Μετά το σημερινό αναρωτιέμαι αν μόνο εμείς οι Ελληνες είμαστε έτσι ή γενικά σε όλους τους σερβερ υπάρχει τέτοια ΣΑΠΙΛΑ ακόμα και στο diamond 1?

 

 

edit: ξέχασα να αναφέρω για τους κοντά 3000 live θεατές που είχε. Αντε πείτε μου εσείς τώρα πως περιμένουμε να βελτιωθεί η κοινότητα όταν οι νεότεροι κυρίως Ελληνες παίκτες έχουν τέτοια άτομα σαν πρότυπα....

 

Η Riot ή το Twitch δεν βλέπουν όταν τόσο τοξικοί παίκτες που παραβιάζουν όλους τους κανόνες, βρίζουν τα θεία, βρίζουν οικογένειες, ρίχνουν κατάρες κτλ και έχουν τόσους viewers? Γιατι δεν τους ρίχνουν ενα perma ban, ή έστω να τους κλείσουν το twitch acc.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα παρακολουθούσα streams στο Twitch και πως πήρε το μάτι μου "Diamond 1 eune greek stream" απο εναν Perfectbalance1 (Lawless in game) και πραγματικά απογοητεύτηκα απίστευτα απο το ελληνικό community του League...

 

Δεν ξέρω αν τον γνωρίζετε τον συγκεκριμένο, αν όχι μιλάμε για τελικό στάδιο τοξικότητας. Το κλίμα... 100% αρνητικό. Ολη την ώρα έβριζε τα πάντα και τους πάντες. Βέβαια με 1000 game chat restriction είναι, οπότε φαντάζεστε...

 

Εχω παρακολουθήσει streams απο ξένους diamond, κυρίως τα μεγάλα ονόματα, και είχα την εντύπωση οτι γενικά το κλίμα σε high Diamond είναι θετικό και όλοι είναι άψογοι όχι μόνο στο παιχνίδι αλλά και σαν χαρακτήρες.

 

Μετά το σημερινό αναρωτιέμαι αν μόνο εμείς οι Ελληνες είμαστε έτσι ή γενικά σε όλους τους σερβερ υπάρχει τέτοια ΣΑΠΙΛΑ ακόμα και στο diamond 1?

 

 

edit: ξέχασα να αναφέρω για τους κοντά 3000 live θεατές που είχε. Αντε πείτε μου εσείς τώρα πως περιμένουμε να βελτιωθεί η κοινότητα όταν οι νεότεροι κυρίως Ελληνες παίκτες έχουν τέτοια άτομα σαν πρότυπα....

 

Η Riot ή το Twitch δεν βλέπουν όταν τόσο τοξικοί παίκτες που παραβιάζουν όλους τους κανόνες, βρίζουν τα θεία, βρίζουν οικογένειες, ρίχνουν κατάρες κτλ και έχουν τόσους viewers? Γιατι δεν τους ρίχνουν ενα perma ban, ή έστω να τους κλείσουν το twitch acc.

prefectbalance aka lawless aka O AΡΧΗΓΟΣ. ΤΟ ΜΠΙΝΕΛΙΚΙ ΠΡΟΣΩΠΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

prefectbalance aka lawless aka O AΡΧΗΓΟΣ. ΤΟ ΜΠΙΝΕΛΙΚΙ ΠΡΟΣΩΠΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟ. 

 

Το σωστό community τέτοια άτομα θα έπρεπε να τα περιθωριοποιεί και να τα απομονώνει και όχι να τα κάνει διάσημα. Εστω και αν πολλοί είμαι σίγουρος οτι τον βλέπουν για χαβαλέ (αν και πάλι απορώ πως μερικοί διασκεδάζουν με τέτοιο υπόκοσμο...)

 

Βέβαια και γω διαφήμιση είναι αυτό που του κάνω οπότε φάουλ μου, αλλά ήθελα να εκφράσω την απογοήτευσή μου και την απορία μου αν συμβαίνουν παρόμοια σε high diamond σε άλλους σερβερ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα παρακολουθούσα streams στο Twitch και πως πήρε το μάτι μου "Diamond 1 eune greek stream" απο εναν Perfectbalance1 (Lawless in game) και πραγματικά απογοητεύτηκα απίστευτα απο το ελληνικό community του League...

 

Δεν ξέρω αν τον γνωρίζετε τον συγκεκριμένο, αν όχι μιλάμε για τελικό στάδιο τοξικότητας. Το κλίμα... 100% αρνητικό. Ολη την ώρα έβριζε τα πάντα και τους πάντες. Βέβαια με 1000 game chat restriction είναι, οπότε φαντάζεστε...

 

Εχω παρακολουθήσει streams απο ξένους diamond, κυρίως τα μεγάλα ονόματα, και είχα την εντύπωση οτι γενικά το κλίμα σε high Diamond είναι θετικό και όλοι είναι άψογοι όχι μόνο στο παιχνίδι αλλά και σαν χαρακτήρες.

 

Μετά το σημερινό αναρωτιέμαι αν μόνο εμείς οι Ελληνες είμαστε έτσι ή γενικά σε όλους τους σερβερ υπάρχει τέτοια ΣΑΠΙΛΑ ακόμα και στο diamond 1?

 

 

edit: ξέχασα να αναφέρω για τους κοντά 3000 live θεατές που είχε. Αντε πείτε μου εσείς τώρα πως περιμένουμε να βελτιωθεί η κοινότητα όταν οι νεότεροι κυρίως Ελληνες παίκτες έχουν τέτοια άτομα σαν πρότυπα....

 

Η Riot ή το Twitch δεν βλέπουν όταν τόσο τοξικοί παίκτες που παραβιάζουν όλους τους κανόνες, βρίζουν τα θεία, βρίζουν οικογένειες, ρίχνουν κατάρες κτλ και έχουν τόσους viewers? Γιατι δεν τους ρίχνουν ενα perma ban, ή έστω να τους κλείσουν το twitch acc.

Δεν φταιει ο ΑΡΧΗΓΟΣ, αφου αυτο πουλαει στην Ελλαδα (flame flame flame) αυτο κανει για να εχει viewers. Sorry αλλα η Ελληνικη νεολαια ειναι για το πεοντα. Αμα δεις τι βρισιδια ριχνουν τα 15χρονα, οχετος σκετος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σήμερα παρακολουθούσα streams στο Twitch και πως πήρε το μάτι μου "Diamond 1 eune greek stream" απο εναν Perfectbalance1 (Lawless in game) και πραγματικά απογοητεύτηκα απίστευτα απο το ελληνικό community του League...

 

Δεν ξέρω αν τον γνωρίζετε τον συγκεκριμένο, αν όχι μιλάμε για τελικό στάδιο τοξικότητας. Το κλίμα... 100% αρνητικό. Ολη την ώρα έβριζε τα πάντα και τους πάντες. Βέβαια με 1000 game chat restriction είναι, οπότε φαντάζεστε...

 

Εχω παρακολουθήσει streams απο ξένους diamond, κυρίως τα μεγάλα ονόματα, και είχα την εντύπωση οτι γενικά το κλίμα σε high Diamond είναι θετικό και όλοι είναι άψογοι όχι μόνο στο παιχνίδι αλλά και σαν χαρακτήρες.

 

Μετά το σημερινό αναρωτιέμαι αν μόνο εμείς οι Ελληνες είμαστε έτσι ή γενικά σε όλους τους σερβερ υπάρχει τέτοια ΣΑΠΙΛΑ ακόμα και στο diamond 1?

 

 

edit: ξέχασα να αναφέρω για τους κοντά 3000 live θεατές που είχε. Αντε πείτε μου εσείς τώρα πως περιμένουμε να βελτιωθεί η κοινότητα όταν οι νεότεροι κυρίως Ελληνες παίκτες έχουν τέτοια άτομα σαν πρότυπα....

 

Η Riot ή το Twitch δεν βλέπουν όταν τόσο τοξικοί παίκτες που παραβιάζουν όλους τους κανόνες, βρίζουν τα θεία, βρίζουν οικογένειες, ρίχνουν κατάρες κτλ και έχουν τόσους viewers? Γιατι δεν τους ρίχνουν ενα perma ban, ή έστω να τους κλείσουν το twitch acc.

Αυτο το πραγμα πουλαει ο συγκεκριμενος απτο stream του, δηλαδη flame, rage και ενδιαμεσα λιγο top.

Ουτε αντιπροσωπευει το ελληνικο community, ουτε σημαινει οτι εγω (ή ο καθενας) που οποτε βαριεμαι οικτρα μπορει να ανοιξω το stream του για να γελασω (αρα να ειμαι ο 1ας απτους 3000viewers), ανηκω στην ιδια κατηγορια παιχτη. Το κανω με την ιδια λογικη που μπορει να ανοιξω ενα βιντεο του Τσουκαλα στο youtube σε μια αντιστοιχη ωρα, ενω ειμαι Παναθηναικος πχ.

 

Γενικα καθε stream εχει συγκεκριμενο target group και community, γιαυτο ειναι λαθος και οι γενικευσεις σου. Αλλα stream πουλανε boobs (και κατ'εμε ειναι πιο γελοια κατηγορια stream κι απτου addicted). Δε σημαινει οτι ολο το αμερικανοευρωπαικο community ζει και πεθαινει για boobs σε lol stream.

Αλλα πουλανε σοβαρο gameplay, αλλα πουλανε diamond smurfing σε bronze χωρις το παραμικρο commentary απλα για να βλεπει τα pentakill ο silverogoldas και να ψαρωνει , αλλα πουλανε ενα συγκεκριμενο champ κλπ κλπ.

Επεξ/σία από MiDi_MiLiZ
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φταιει ο ΑΡΧΗΓΟΣ, αφου αυτο πουλαει στην Ελλαδα (flame flame flame) αυτο κανει για να εχει viewers. Sorry αλλα η Ελληνικη νεολαια ειναι για το πεοντα. Αμα δεις τι βρισιδια ριχνουν τα 15χρονα, οχετος σκετος

 

Οπως το είπες. Ετσι συμπεριφέρονται τα 12χρονα-17χρονα. Είναι δυνατών να είσαι 20+ χρονών, να είσαι diamond 1 παίκτης και να γίνεσαι ίδιος με τον καρκίνο του bronze 5? Και να λες οτι δεν φταίει επειδή το κάνει για το χρήμα?

 

Κανένας άνθρωπος με αξιοπρέπεια που σέβεται τον εαυτό του δεν θα έπεφτε τόσο χαμηλά για μερικά ψωρο ευρώ! Ετσι είναι γι'αυτο το κάνει.

Αυτο το πραγμα πουλαει ο συγκεκριμενος απτο stream του, δηλαδη flame, rage και ενδιαμεσα λιγο top.

Ουτε αντιπροσωπευει το ελληνικο community, ουτε σημαινει οτι εγω (ή ο καθενας) που οποτε βαριεμαι οικτρα μπορει να ανοιξω το stream του για να γελασω (αρα να ειμαι ο 1ας απτους 3000viewers), ανηκω στην ιδια κατηγορια παιχτη. Το κανω με την ιδια λογικη που μπορει να ανοιξω ενα βιντεο του Τσουκαλα στο youtube σε μια αντιστοιχη ωρα, ενω ειμαι Παναθηναικος πχ.

 

Γενικα καθε stream εχει συγκεκριμενο target group και community, γιαυτο ειναι λαθος και οι γενικευσεις σου. Αλλα stream πουλανε boobs (και κατ'εμε ειναι πιο γελοια κατηγορια stream κι απτου addicted). Δε σημαινει οτι ολο το αμερικανοευροπαικο community ζει και πεθαινει για boobs σε lol stream.

Αλλα πουλανε σοβαρο gameplay, αλλα πουλανε diamond smurfing σε bronze χωρις το παραμικρο commentary απλα για να βλεπει τα pentakill ο silverogoldas και να ψαρωνει , αλλα πουλανε ενα συγκεκριμενο champ κλπ κλπ.

δεν είπα οτι όσοι τον παρακολουθούν είναι ίδοι μ'αυτον. Λεω οτι εφόσον τον βλέπουν τόσοι πολλοί, για αρκετά νεα άτομα στο ελληνικό community (κυρίως μικρής ηλικίας) είναι πρότυπο!

Εφόσον λοιπόν έχει γίνει διάσημο ένα τόσο τοξικό άτομο που παραβιάζει τους όρους χρήσης του LoL δεν θα έπρεπε να υποβληθεί σε perma ban απο την ίδια την Riot? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είπα οτι όσοι τον παρακολουθούν είναι ίδοι μ'αυτον. Λεω οτι εφόσον τον βλέπουν τόσοι πολλοί, για αρκετά νεα άτομα στο ελληνικό community (κυρίως μικρής ηλικίας) είναι πρότυπο!

Εφόσον λοιπόν έχει γίνει διάσημο ένα τόσο τοξικό άτομο που παραβιάζει τους όρους χρήσης του LoL δεν θα έπρεπε να υποβληθεί σε perma ban απο την ίδια την Riot?

Οταν πεφταν permabans απτο tribunal ειχε ρουφηξει σε καμποσα accounts, τι νομιζεις, του χαριζονται;

Τωρα που η ολη ιστορια με τις ποινες αρχιζει και σταματα σε chat restricts, εχει chat restricts και αυτος.

Γενικα ειναι κι αυτος ισος απεναντι στο tribunal/summoners code , δεν ισχυει κατι διαφορετικο αποτι για ολους τους αλλους παιχτες.

 

Το αν γινεται προτυπο σε 3/4/5k viewers , γενικα δεν με απασχολει ιδιαιτερα. Ας υιοθετησουν τη συμπεριφορα του. Αυτο που με απασχολει ως παιχτη, ειναι η riot τι κανει για αυτους. Προς το παρον τους χαιδευει τα αυτια με chat restricts. ΕΚΕΙ ειναι το προβλημα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry παιδες, αμα μπειτε σε ranked game ο μισος server πρεπει να φαει permaban. O AΡΧΗΓΟΣ σας πειραξε. Τα νευρα μου τρεμοπαιζουν αυτη τη στιγμη. Το ποιος θα νικησει σε ranked ειναι coin toss. Να παιζω 3v1 top , να εχω φαει camp απο mid / jungle / support , να εχω 5/0 score και να χανω επειδη το mid αποφασισε να trollari γιατι το adc του πηρε 3 creeps. OMFG! Τελειωνει το game 18/5 , τα 5 kill να τα εχω εγω και 1 assist ολο το team. Πως ειναι αυτα τα ατομα στο elo μου (και για τους αντιπαλους και για τους συμπαχιτες μιλαω)...εχω πεσει 4 dvisions σε 5 μερες (μολις επεσα plat 2!). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα είναι γιατί δεν τον έχει κάνει bann το twitch και ακόμα έχει τα accounts του στο παιχνίδι.

 

το community του lol στην χώρα μας δεν μπορείς να το βγάλεις μέσα απο ένα stream αν και θεωρώ έτσι είναι κάπως(μικρές ηλικίες που flamάρουν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένας άνθρωπος με αξιοπρέπεια που σέβεται τον εαυτό του δεν θα έπεφτε τόσο χαμηλά για μερικά ψωρο ευρώ! Ετσι είναι γι'αυτο το κάνει.

 

Ti ψωροευρώ, κανονικό διπλό μηνιάτικο βγάζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...