Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ενα θα πω μόνο **** το LOL..

μετά από 2 χρόνια και φτάνοντας plat 1 (ναι ξέρω "ποιος είπε ότι το plat ειναι high elo")..απλά το αναφέρω

ήρθε η στιγμη να την σταματήσω αυτήν την ******( αν και ποτε δεν τα ειχα καταφερει οριστικα)

κρίμα τα λεφτά που είχα ρίξει 

ότι χειρότερο ειδικά το soloq

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως κουράστηκα. Το παιχνίδι άλλαξε προς το χειρότερο απο τότε που άρχισα να παίζω αρχές S2. Μέχρι τα τέλη S3 έπαιζες και το απολάμβανες, γιατί υπήρχαν πολύ τρόποι να παίξεις το παιχνίδι και τους ήρωες. Τελευταία όμως, αν ανακαλυφθεί μια στρατηγική που είναι μια καλή εναλλακτική και κάνει το παιχνίδι ενδιαφέρον, η Riot την nerfάρει κατευθείαν. Ξενέρα. Παίζω και το νιώθω αγγαρεία, και αν το σταματήσω το παιχνίδι έτσι απλά κρίμα τα λεφτά που έχω βάλει στους λογαριασμούς μου, οπότε μόνο να τους πουλήσω πρέπει. Θα δούμε. 

 

Το LoL αρχίζει και πεθαίνει, θα κρατήσει ακόμα 3-4 χρονάκια και μετά θα πεθάνει. Ή θα βγει κάποιο νέο MOBA που θα το σαρώσει, ή όλοι θα αλλάξουν στο Dota και στο HotS. Από τόσα άτομα που ξέρω που έπαιζαν LoL, οι περισσότεροι πέρασαν στο CSGO, στο Hearthstone και τώρα τελευταία στο HotS. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει ξεκινησει να αργοπεθαινει εδω και ενα χρονο. Κι εγω ξερω πολλους που το εχουν σταματησει γι αυτους τους λογους που ειπες. Η αληθεια ειναι πως το παιχνιδι εχει γινει τοσο δημοφιλες (και σε συνδυασμο με το ποσο "ευκολο" φαινεται) που εχει αρχισει να το παιζει και η κουτση Μαρια, κι αυτο εχει απωθησει πολλους παλιους παιχτες. Το επιπεδο εχει πεσει πολυ και πλεον σοβαρα παιχνιδια παιζεις ειτε plat 1 (σε παιχνιδια που δεν εχουν diamond 5 μεσα) ειτε απο diamond 3 και πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς το παίζετε ήδη 3-4 χρόνια το παιχνίδι γι' αυτό σας φαίνεται έτσι

Σκεφτείτε τους πιτσιρικάδες που ξεκινάνε τώρα, 9/10 θα διαλέξουν το lol και θα συνεχίζουν να το παίζουν για άλλα 2-3-5-Χ χρόνια

Μια βόλτα από 1 net cafe θα σας πείσει, μόνο lol παίζεται

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη την κλαψα για τα λεφτα που εχετε βαλει δεν την καταλαβαινω.
Δικια σας επιλογη ηταν, ειναι optional τα skins.
Απο την αρχη επρεπε να γνωριζετε οτι ουσιαστικα τα λεφτα ειναι "αερας".
Και εγω 100+ εχω δωσει αλλα δεν βρισκω τον λογο να τα κλαιω.

Πηγαιντε στο hots να σκατε 10ε για heroes/mounts/skins , το ιδιο πραγμα ειναι.
Η μηπως επειδη πηγε hots ο καραφλας ξαφνικα το LoL πεθανε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις απολυτο δικιο σε αυτο που λες, αλλα προσωπικα δεν γνωριζω πολλους που να το παιζουν πανω απο 2-3 χρονια το παιχνιδι (εξαιρουνται οι high elo). Δηλαδη με οσους το ξεκινησα παρεα το εχουν κοψει ολοι πλην ελαχιστων εξαιρεσεων. Δεν ειμαι hater για κανενα λογο, απλως πιστευω οτι μοιραια ολα τα παιχνιδια κανουν τον κυκλο τους για τον χ ψ λογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λεω, κανουν τον κυκλο τους αλλα αυτο εχει ακομα μελλον.
Ειναι up to date και εχει πολυ δυνατο community.
Βαζουν νεα items, ειναι reactive, ακουνε το community, βαλανε βασεις για το e-sports κτλ
Το οτι οι παλιοι το παρατανε δεν εχει να λεει οπως ειπε ο πα0κι.
Και εγω το εχω παρατησει το soloq και παιζω μονο aramz casual.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...