Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρεπει να το πω

Scrollaροντας στο fb βλεπω αναρτηση του Κωλοχανειου για ντου σε μια σελιδα με 2 τυπισσες

Σε μια φωτο η μια εχει ενα σωρο makeup πανω και πιο πολυ μοιαζει με clown

Οποτε ενας τυπος πεταει το θεικο σχολιο

 

Liandrys Torment η μουρη σου ρε πατσαβουρααααα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γιατι λετε οτι να'ναι; Εννοειται πως κατι τετοιο δεν ισχυει..

Φιλε μου ισχυει και παραισχυει...εφτασα με χιλια ζορια bronze III στο promo.Νεξτ ντει μπαινω ξανα μ λενε το κλασικο ''OMG FCKIN NOOB U ARE LAST PICK SO YOU WILL PICK WHAT THE TEAM NEADS'' ετσι τι να κανω παω σαπορτ αν και τους λεω αυτο π λεω σε καθε ματς οταν ειμαι last pick ''main lane top. if u let me top i can probably counter theirs that would be nice :) ''.Πρωτο pick renekton ακολουθουμενο με την εκφραση καθυστερημενου '' I TOP''.Λεω ντεφι να γινει αστο να παει σταδιαλα αμα ειναι καλο το adc να supportαρω και να μην χαλασω το game γιατι ολοι ητανε σε φαση Ι MID I ADC I JUNGLE..Οχι τιποτα αλλο αμα pickara zed θα με λεγανε και τρολλ μετα και θα ετρωγα 3 reports τζαμπε.Πριν τα picks ειπα ''Dont ban nidalee its the only champ i can play as support ty :)''.ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΝΕΙ BAN NIDA.εν πασει περιπτωσει εγω ειμαι σε φαση να κλαψω γιατι πολυ απλα ειμαι σκατας ως σαπορτ και εν τελει κατελειξα στην γνωμη να μην κανω dodge γιατι χανω promo για bronze 2.Παω alistar (ξερω το w+q combo και γενικα πως λειτουργει ο ρολος του) αλλα τον επαιζα πρωτη φορα ranked .Εχουμε λοιπον εναν ρενεκτον top 2-9 γιατι πολυ απλα δεν γουσταρει να αγορασει ward ενα mid τελειως παθητικο χωρις λογο 1-3 cassiopeia με 80 cs και εναν jungler που πραγματικα δεν γουσταρει να κανει gank.Μονο cover lane.Ολα αυτα μεχρι το 20 approx.

 

 

 

Και λες εσυ στον ευαυτο σου.Ειναι το promo αυτο?Eιναι ranked αυτο?

ΩΩ ναι φιλε μου ειναι.Εγω εδωσα μερικα killστον ezreal αλλα αυτο δεν ηταν αρκετο.Loss.Σε ολα τα προηγουμενα ματς ειμουνα ειτε τοπ ειτε mid ειτε jungle αμα αναρςτιεται κανεις πως εφτασα εκει π εφτασα.

 

Παω να μπω ranked μετα απο 5 min αφου ηρεμησα και ΜΠΟΥΜ!!

Loosing streak begins!και δεν μιλαμε για 2-3 η ακομη και 4 games losses γιατι αυτο ειναι οκ.Μιλαμε για 20 τουλαχιστον losses συνεχομενα με μια η δυο  νικες.Eγω να παιζω κανονικοτατα και ολα τα αλλα μελη της ομαδας μου να ειναι σκραπες(ΝΑΙ ΗΤΑΝΕ).Εν τελει απο εκει π ειμουνα promo για bronze 2 επεφτα ολη την ωρα μεχρι π εφτασα 5.Για να μην κουραζω αλλο καποιους καποιυς π λενε ''ΑΞΙΖΕΙΣ BRONZE 5 ΑΜΑ ΕΙΣΑΙ ΒΡΟΝΖΕ 5'' εγραψα ενα ποστ στο φορουμ του lol και ως προς εκπληξη μου και αλλοι το ειχανε παθει αυτο.Τσεκαρα αργοτερα στο lolking τα προφιλ των συμπαικτων μου π επαιξα και οι περισσοτεροι ειχανε loosing spree ενω το αντιθετο στους αντιπαλους.

 

Γι αυτο μια συμβουλη για ολους απο εναν νουμπακο ( me). οταν χανεις πανω απο 4 παιχνιδια ranked CUT IT.Μην παιζεις αλλο ρε γαμωτο.(επρεπε να σταματησω αμεσως μετα τηις 4 ηττες my mistake).Παιξε κανα νορμαλ.Τρολλαρε και λιγο με καναν ap warwick.Αραξε.Kαι την επομενη μερα μπες ξανα.Αυτααααα.Στην παρουσα φαση παω για προμο bronze 3 btw.

 

Και after all this is a fckin game and riot is a company.SHE DOESNT GIVE A DAMN ABOUT YOUR LOOSING SPREE.

Πολυ αγαπη σε ολους εδω μεσα και οποιος θελει duo σε νορμαλ η ranked το name μου ειναι papajohnis :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Normal game με Lux για να θυμηθώ λίγο τα παλιά μου score και τυχαίνω με αρκετά καλό team. Amumu,Draven,Diana,Renekton,Lux (εγώ) vs Draven,Lux,Kog'Maw,Pantheon και Olaf.
 

 

 

1-15: Ο amumu μας που ήθελε jungle ήταν τραγικός. Ζήτημα αν έκατσε 5 λεπτά στο jungle.

H diana που είχε πάει bot lane και αυτή τραγική. Ο Draven το ίδιο. Feedάραν Kog'Maw και τον αντίπαλο Draven. Εγώ με mirror match, τα πήγα αρκετά καλά και πήρα και ένα Kill στην αρχή μετά από Fail combo της άλλης lux.

 

16-30: Farm το lane, Push και gank στο bot. Αυτό έκανα όλη την ώρα μπας και feedαριστούν και αυτοί στο bot. 2-3 kill κατάφερα να τους δώσω.

 

31-40: Μας pushάραν παντού και κατάφεραν να μας σπάσουν και τα 3 inhibitor. Παρ'όλα αυτά τους κερδίζαμε σε κάθε teamfight γιατί είχα feedαριστεί (20-5-12 τελικό score [fed lux=θάνατος])

 

Για push ούτε λόγος γιατί δεν μπορούσαμε με super minions από κάθε Lane :/

 

41-52: Κερδίσαμε Baron Fight αφού πήραν τον baron και τους κάναμε ace. Λίγο Push μέχρι Inner Mid turret και μετά back για να κάνουμε def. Και από κει και μετά το χάσαμε γιατί έπρεπε να φύγω αμέσως. Ενώ το είχαμε.



Καταραμένη τύχη, όποτε πάω να κερδίσω game μεγάλης χρονικής διάρκειας, 75% θα μου το χαλάσεις :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιξε κανα νορμαλ.Τρολλαρε και λιγο με καναν ap warwick.Αραξε.Kαι την επομενη μερα μπες ξανα.

Αντ' αυτου γιατι δεν παιζεις κανα support να το μαθεις?

Η οποιο αλλο lane δεν κατεχεις?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντ' αυτου γιατι δεν παιζεις κανα support να το μαθεις?

Η οποιο αλλο lane δεν κατεχεις?

u dont thing i tried?λολ ρε συ....απλα δεν το κατεχω.πολυ θα γουσταρα να μην κανω λαστ χιτ να βαζω wards κλπ απλα δεν το κατεχω τοσο.μονο με nida και Lux καπως.αλλα και στην τελικη και support να ηξερα δεν θα αλλαζε την τροπη του παιχνιδιου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντ' αυτου γιατι δεν παιζεις κανα support να το μαθεις?

Η οποιο αλλο lane δεν κατεχεις?

Τι να μαθει  αρχηγε μου.Αφου σου λεει δεν mainαρει αυτον τον ρολο ουτε champs που να μπορουν να παιξουν αυτο τον ρολο.Mainaαρει champs που παζιουν τοπ.Ειναι σαν να μου λες εμενα ,γιατι δεν παιζεις ad.Θα παιξω,αλλα δεν θα τα παω τοσο καλα γιατι δεν ειμαι τοσο καλο ad carry.Δεν σου ειπε οτι δεν ξερει και καθολου,απλα ειπε το αυτονοητο,δεν ειναι καλο support.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα μια απορια σε σχεση με το παπατζιλικι με τα losing streaks.

 

Αν σημερα έχεις 4 σερι ranked ήττες.... Με κάποιο μαγικό τρόπο αύριο αυτές δε θα μετράνε? Μετα τις 12 το βραδυ ερχεται η νεραϊδα και τις κανει να μετρουν σαν 4 σερι νικες και σε βαζει σε καλυτερες ομαδες?

 

Απλα ρωταω γιατι μεχρι στιγμης νομιζα οτι για να μετατρεψεις τα losing streaks σε winning streaks (και συμφωνα με τη λογικη σας να παιξεις με καλυτερες ομαδες) θα επρεπε λογικα να...κερδισεις καποια games?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει και 10 ωρες.Μπορει και για 2 μερες να εχεις τα χειροτερα team everrrr.Δεν λεω οτι δεν μπορεις να κερδισεις[αμα smurφαρεις φρυσικα και μπορεις]αλλα αμα παιζεις στα ελο σου,πολυ δυσκολα να κανεις carry οταν ολοκληρη η ομαδα σου faiλαρει.Εγωω το εχω συναντησει παρα πολλες φορες,τωρα για εμενα[θεωρω]οτι υπαρχει αυτο,καθως με ενα απλο search στο lolking θα δεις οτι οι συμπαικτες σου ερχονται απο lose streak.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει παιδια,πραγματικα οποιος θελει να ανεβει απο silver-bronze η μονη λυση ειναι akali top me jungler full tank και mid κυριως ap. Απλα να νιωσεις λιγο και το πηρατε το game. Btw,οσοι κανουν ονειρα για PBE ξεχαστε το,εκανα account (1η απριλιου ανοιχτες εγγραφες) αλλα μεγαλη βλακεια. Βασικα εγω παιζω με 250~ ping. Οι servers ειναι στου διαολου τη μανα γιατι ολοι οι παιχτες ειναι 150+. Επαιξα ενα game και με πηγε 30 lvl αμεσως,μου δωσε 4000 RP και 10000 IP . Γενικα δε λεει ολοι noobades ειναι και πανε για να testaroun champions προς δικο τους οφελος. Και εγω το εκανα βεβαια (zed op!). Α και η Lissandra ειναι πραγματικα πολυ δυνατη. Κατι σαν την Elise (able to jungle-off tank-solo top ή full ap mid).



Με την τεχνικη της ακαλι εχω φτασει απο Silver IV σε silver 1 (αλλα 2 wins και παω promo :D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει παιδια,πραγματικα οποιος θελει να ανεβει απο silver-bronze η μονη λυση ειναι akali top me jungler full tank και mid κυριως ap. Απλα να νιωσεις λιγο και το πηρατε το game. Btw,οσοι κανουν ονειρα για PBE ξεχαστε το,εκανα account (1η απριλιου ανοιχτες εγγραφες) αλλα μεγαλη βλακεια. Βασικα εγω παιζω με 250~ ping. Οι servers ειναι στου διαολου τη μανα γιατι ολοι οι παιχτες ειναι 150+. Επαιξα ενα game και με πηγε 30 lvl αμεσως,μου δωσε 4000 RP και 10000 IP . Γενικα δε λεει ολοι noobades ειναι και πανε για να testaroun champions προς δικο τους οφελος. Και εγω το εκανα βεβαια (zed op!). Α και η Lissandra ειναι πραγματικα πολυ δυνατη. Κατι σαν την Elise (able to jungle-off tank-solo top ή full ap mid).

 

Με την τεχνικη της ακαλι εχω φτασει απο Silver IV σε silver 1 (αλλα 2 wins και παω promo :D)

 

Για αυτο λεγεται PBE ρε αδερφε , για να δοκιμαζεις και εσυ και αυτοι πραγματα

Και οι servers ειναι Αμερικη , για αυτο εχεις τοσο ping

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To support σε γενικες γραμμες δεν ειναι δυσκολο για καποιον που δεν παιζει συχνα αυτο το lane.
Λιγα βασικα να κανεις και εχεις κανει την δουλεια σου.
Με λιγο νιονιο τα βγαζεις περα με το support.
Παρε κανα αλλο support champ και δοκιμασε.

Σωκρατη αρχηγε μου, για πολλοστη φορα δεν διαβασες σε ποιο σημειο εκανα quote.
Του ειπα να προτιμησει να παιξει support στο normal, (εκτος απο τα χαζο games)
 να το μαθει λιγο καλυτερα ωστε να μην γραφει μετα στο champ select του ranked, οτι ειναι σκατας.
Δεν του ειπα κατι παραλογο, ουτε να γινει master του support.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To support σε γενικες γραμμες δεν ειναι δυσκολο για καποιον που δεν παιζει συχνα αυτο το lane.

Λιγα βασικα να κανεις και εχεις κανει την δουλεια σου.

Με λιγο νιονιο τα βγαζεις περα με το support.

Παρε κανα αλλο support champ και δοκιμασε.

 

Σωκρατη αρχηγε μου, για πολλοστη φορα δεν διαβασες σε ποιο σημειο εκανα quote.

Του ειπα να προτιμησει να παιξει support στο normal, (εκτος απο τα χαζο games)

 να το μαθει λιγο καλυτερα ωστε να μην γραφει μετα στο champ select του ranked, οτι ειναι σκατας.

Δεν του ειπα κατι παραλογο, ουτε να γινει master του support.....

Εδώ θα διαφωνήσω. Είναι από τα πιο δύσκολα lanes γιατί:

 

1) Δεν είσαι μόνος σου στο Lane. Πρέπει να προσέχεις τις κινήσεις του adc σου

2) Πρέπει να προσέχεις τις κινήσεις του αντιπάλου adc και κυρίως του αντιπάλου support

3) Πρέπει να έχετε σαν bot lane, map awareness  για να ξέρετε ανά πάσα στιγμή αν οι αντίπαλοι πάνε για gank σε σας και έτσι να φυλαχτείτε.

4) Πρέπει να προειδοποιείς τον Jungler σου για τα wards του αντιπάλου support ώστε να μην χαραμίσει χρόνο σε warded lane.

5) Πρέπει, αν μπορείς, να αγοράσεις vision wards ή oracle's elixir για να σπάσεις τα wards του αντιπάλου support, έτσι ώστε να μπορεί μετά να γίνει ένα επιτυχές gank.

 

Και άλλα που δεν μου έρχονται στο μυαλό τώρα :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι ειπε ο αταλλος. ^^

Δεν ειπα οτι γενικα ειναι ευκολο, αλλωστε το main μου ειναι support.

Ειπα οτι δεν ειναι δυσκολο να παιξεις support αμα δεν το ξερεις,
και να βοηθησεις σε ανεκτα επιπεδα το adc σου χωρις να κανεις throw το game.

Οπως εγραψα παραπανω, λιγο μυαλο, λιγο να εχεις δει τι κανουν οι pro και μπορεις να μην εισαι σκατας.
Αγοραζεις εναν taric, μια janna καμια lulu αμα λαχει και πιστευω εισαι "οκ" για το lane που δεν κατεχεις και τοσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...