Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καταλαβα το point σου, αλλα εγω σου λεω αλλο, μιας και εγραψες το σεντονι.

Σου λεω, μαθε να παιζεις τους ρολους που δεν εχεις εξασκηθει τοσο οσο το main σου

για το δικο σου καλο και στο μελλον σιγουρα θα αποδωσει.

 

Διοτι ειδα οτι εχεις πολλα games στο ranked αλλα εισαι χαμηλο elo, που σημαινει

οτι καπου πρεπει να βελτιωθεις.

Και μην μου πεις για τους αλλους τους ακουβαλητους, ναι νταξει ειναι και αυτοι

αλλα κοιταξε και τον εαυτο σου να βελτιωθεις.

 

Τεσπα εγω απλα ειπα κατι, μην με φατε παλι.

να το πω και αλλιως γιατι να σκιζομαι σαν support βνα βαζω τα pinks μου να αφηνω cs για να failarei το top  η το Mid?

και απο την αλλη δεν θελω να παιζω σαπορτ γιατι πολυ απλα δεν εχει ευχαριστηση...μονο η nida και ο ali για μενα.

 

Φυσικα προσπαθω να παιξω και αλλους ρολους.Δοκιμαζω συνεχως jungle,mid και adc που δεν ηξερα να παιζω καλα.Αλλωστε τα νορμαλ τα εχω ακριβως γι αυτον τον σκοπο.

 

Μα μονο το support το κανει στο 1300

Αντε κι ο jungler

 

Tα facts ειναι οτι

 

1) Πεθαινεις στο mid/top χωρις wards : Blame jungler

2) Χανεις το lane σου , χωρις να σε κανουν gank απλα γιατι παιζεις λαθος : Blame jungler

3) Ψοφας στο bot γιατι το support σου εχει παει να παρει ward και δεν μπορεις να κατσεις back μεχρι να ερθει : Blame the support

 

U can add moar

Αυτο το κλασικο omg noob jungler never ganks ειναι απλα γελοιο.Εχω καμια 70 games με xin και τα περισοτερα απο αυτα ειναι νικες.Σχεδον καθε σκατας τοπ,mid,adc θα μου πει την προηγουμενη εκφραση.Και εγω πολυ απλα του λεω οτι δεν ειναι δουλεια μου να νικησω το lane σου.Θα σου δωσω κανα kill θα παρω κανα minion και την εχω κανει.Επισης η δουλεια μ ειναι να wardαρω το blu,red τους και να παρουμε drake baron.Ο τοπ laner ψοφαει απο τον lee επειδη δεν εχει βαλει ward και τρωω εγω το βρισιδι.Τι να πω...

 

http://www.youtube.com/watch?v=MiQydkko_jA

 

γι' αυτο κάνουμε ban Kha'Zix

φιλε μου συγγνωμη αλλα το σκορ ειχε ξεφυγει ηδη παρα πολυ...και μια καταρινα το κανει αυτο και με περισσοτερο style αμα εχει τοσο φαρμ και kills...στο λεω εμπειρικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να το πω και αλλιως γιατι να σκιζομαι σαν support βνα βαζω τα pinks μου να αφηνω cs για να failarei το top  η το Mid?

και απο την αλλη δεν θελω να παιζω σαπορτ γιατι πολυ απλα δεν εχει ευχαριστηση...μονο η nida και ο ali για μενα.

 

Καποιος πρεπει να την κανει αυτην τη βρωμοδουλεια.

Και αμα εισαι last pick κατα πασα πιθανοτητα θα σε στειλουν για support.

 

Επισης υπαρχει και η εκδοχη να failarei ασχημα το top και το mid, καλη ωρα χθεσινο δικο μου game,

και το bot να δινει πονο.

 

Μην τα ισοπεδωνεις ολα, το support για να υπαρχει σαν ρολος, κατι κανει.

Και οταν το κανει καλα βελτιωνει ολη την ομαδα.

 

Τεσπα, κανε οτι θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To support παιδες ειναι αρχοντια. Κανονικα το support ειναι ο main ρολος μου και πραγματικα η θεση που μου ταιριαζει περισσοτερο. Δυστυχως τον τελευταιο καιρο που προσπαθω να ανεβω απο bronze και silver δεν παιζω αρκετα, γιατι οπως και να το κανουμε σε αυτο το επιπεδο μετραει περισσοτερο το να κανεις dominate το αντιπαλο lane παρα να κανεις τα παντα για να σωσεις την ζωη του adc, το οποιο αν δεν ξερει ποτε να κανει harass ή να παιξει def κατω απο το tower ή ποτε να pushaρει το lane, να παει back, και να ερθει με πλεονεκτημα, στην τελικη παλι θα ψοφησει. Παρολο που μου αρεσει να παιζω επιθετικο suport , δεν εχω βρει ακομα τη συνταγη να κουβαλαω τετοια παιχνιδια. Αλλα, τι ποιο ωραιο απο το να πιασεις με ενα hook ή οποιοδηποτε cc το αντιπαλο carry και να δωσεις στο πιατο ετοιμο kill στο adc σου; Αυτο δειχνει πολυ skill και ειναι πολυ υποτιμημενο γιατι παντα φαινεται το gg who fed tristana? αλλα ποτε δεν φαινεται το τι εκανε το support για να ταισει το adc με 2-3 kills σε lane φαση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές φορές άμα θέλει το game γίνεται φιλικό μαζί σου.

 

Gold III με 24LP. Στην πρώτη ήττα πάω στα 12LP, στην δεύτερη ήττα πάω στα 0LP και παρ' όλο που έκανα άλλες 2 στην σειρά δεν με έριξε division, παραδόξως.

 

Επιπλέον είμαι σε ένα σημείο που standard παίρνω περισσότερα LP στην νίκη παρά από ότι χάνω στην ήττα οπότε με 50% L-W ration ανεβαίνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσεξε.

 

Σε αντίστοιχη περίπτωση στο Silver II στις 3 ήττες με είχε ρίξει division. Ενώ στην προηγούμενη περίπτωση που περιέγραψα θα ήθελα 5 ήττες για να πέσω (η 5η ευτυχώς δεν συνέβη ποτέ^^).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αρχιζει να μετραει ηττες απο οταν εισαι στο 0

Τις ηττες τις μετραει ακομα κι αν εχεις κερδισει ποντους

 

Δηλαδη αν πχ φτασεις 30 ποντους και χασεις 3 φορες σε παει ας πουμε στο 0

Σε αλλες 2 ηττες θα σε ριξει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι default οτι θα πέσεις σε "Χ" ήττες.

Αν το mmr σου είναι way above έχεις ένα καλό περιθώριο μέχρι να πέσεις. Εμπειρικά αυτό απο φίλους με 6-7 ήττες σερί στο 0 μετά απο promotion αλλα με εμφανές πολύ μεγάλο mmr.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Καποιος πρεπει να την κανει αυτην τη βρωμοδουλεια.

Και αμα εισαι last pick κατα πασα πιθανοτητα θα σε στειλουν για support.

 

Επισης υπαρχει και η εκδοχη να failarei ασχημα το top και το mid, καλη ωρα χθεσινο δικο μου game,

και το bot να δινει πονο.

 

Μην τα ισοπεδωνεις ολα, το support για να υπαρχει σαν ρολος, κατι κανει.

Και οταν το κανει καλα βελτιωνει ολη την ομαδα.

 

Τεσπα, κανε οτι θες.

''τεσπα κανε οτι θες'' ?

 

ειπα εγω οτι το support ειναι κακος ρολος και δεν συνεισφερει στο game?ισα ισα ειναι ισως απο τα πιο καταλυτικα μελη μιας ομαδας για early game pressence και ισως late game(τουλαχιστον οπως βλεπω εγω εναν thresh,taric)

 

αυτο που ειπα εγω ειναι οτι στο ελο που ειμαι ειναι λογικο να μην θελω support γιατι πολυ απλα ολοι ειναι σκραπες.Τι να το κανω αμα κανω dominate το lane μου οταν εχω εναν renekton που feedarei τα κερατα του και εχει δωσει turret?Ενω ως top laner θα εχω φαρμαρει θα εχω παρει turret και θα κοιταξω να βοηθησω το team οπως μπορω.Δεν υποβιβασα τον ρολο του support.Πολυ θα γουσταρα να ειμουν το πιο γαματο support να healarw τους παντες και να βαζω τα pinks μου απλα δεν ταιριαζει στο παρων ελο.

 

Δεν λεω υπαρχουν και skilled ατομα.Με το που βλεπω καποιον που το ''νιωθει'' ειτε απο εμας ειτε απο το αντιπαλο team τον κανω add για duo καθως ετσι υπαρχει μεγαλυτερη πιθανοτητα να ανεβω.

 

In other news πηγα bronze 3 ξανα χθες με duo.Στο πρωτο promo match ειχα brand και ειχαμε afk renekton(γιατι ολοι οσοι pickaroun renekton first pick και τους κανει counter ο αλλος με garen πανε afk??το εχω δει 3 φορες τωρα).Το game ητανε πανδυσκολο και μετα απο 2 κρισιμα tfs το πηραμε.Πραγματικα ευχαριστηση.

 

Μια συμβουλη σε οσους παιζουνε brand.Για μενα το καλυτερο build ειναι το εξης

 

Sorcerer's Shoes

Torment(Ειναι must καθως μαζι με την passive κανει tons of damage)

Morelonomickon(Επισης ενα must καθως με την passive καθαριζεις ευκολα καθως εχει και καλο cdr.Ειναι ισως ενα απο τα items που πραγματικα αξιζουν στον συγκεκριμενο champ)

Athene's unholy grail(με αυτο το item maxαρεις το cdr και δινει mana regen.Το πρωτο item που ολοκληρωνω)

Void Staff(late game magic pen)

Deathcap ή hourglass(Αναλογα την περισταση)

 

Πραγματικα δοκιμαστε το ειναι ισως το καλυτερο build και το damage ειναι πραγματικα op!!

 

Επεξ/σία από jonakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αρχιζει να μετραει ηττες απο οταν εισαι στο 0

Τις ηττες τις μετραει ακομα κι αν εχεις κερδισει ποντους

 

Δηλαδη αν πχ φτασεις 30 ποντους και χασεις 3 φορες σε παει ας πουμε στο 0

Σε αλλες 2 ηττες θα σε ριξει 

Και 1 ηττα να κανεις μπορει να σε ριξει,εγω εχω πεσει ενω ειμαι στους 3 ποντους να κανω ηττα κια να με ριξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποιο hack για rp ή οχι; Βλεπω στο youtube δεκαδες βιντεακια, αλλα ολα ειναι με fake αρχεια, surveys και refferals. Παιζει τιποτα καλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την πρωτη στιγμη καταλαβα οτι ολα αυτα ειναι μουφα και δε κατεβασα τιποτα. Απλα ρωταω εαν υπαρχει τιποτα που να δουλευει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...