Προς το περιεχόμενο

s1156/s1366


FaRMaKhs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα 2 συστηματα που παιζουν ειναι τα εξης:

1)

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/Motherboards/Asus-Rampage-Ii-Gene-S1366-X58-Ddr3-90-MIB850-G0EAY00Z.htm

 

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/CPU/Intel-Core-I7-920-1366-2-66Ghz-8Mb-B-BX80601920.htm

και

2)

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/Motherboards/Asus-Maximus-3-Formula-s1156.htm

 

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/CPU/Intel-C%CE%BFre-I7-860-1156-2-8-8Mb-BX80605I7860.htm

 

 

Οι αναγκες ειναι gaming gaming και gaming:-D surfing ταινιες o/c κτλ κτλ

Αναβαθμιση για τους i9 δε το κοβω αλλα εχω κολησει εδω και καιρο στην επιλογη πλατφορμας!H mobo του 1156 με πεθαινει να πω την αληθεια αλλα δεν ξερω αν αξιζει να επενδυσω εκει μιας και η s1366 υποτηθεται ειναι η high end πλατ απο την intel!Oποτε 920 ή 860 εχουν τραγικες διαφορες υπερ του 920?Αξιζει τοσο το Mthreding απο πλευρας 860?Ιδιες τιμες ειναι πανω κατω γιαυτο εχω κολλησει εδω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

s1156 απο μένα,αφού δέν έχει να ζηλέψει τίποτα απο το s1366,είναι πιο φτηνή πλατφόρμα και έχει καλύτερο turbo mode.

Επίσης αυτό το "αν δέν σκέφτεσαι την αναβάθμιση καθόλου" είναι παντελώς άκυρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε συνήθως για τους "gaming gaming και gaming" τa λίγα fps παραπάνω είναι που ψάχνουν..

Το "αν δεν σκέφτεσαι καθόλου την αναβάθμιση" πήγαινε στο αν κοιτάει τις επιδόσεις μόνο.Ατυχής έκφραση όντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε μιλαμε για καθολου διαφορες?Το tripple για ναμαι ειληκρινης δεν με ενδιαφερει καθολου πολυς ντορος για το τιποτα!

Καμια γνωμη για ματσαρισμα mobo-cpu?H foxconn τι λεει?

 

Αυτο που ειπα για αναβαθμιση για i9 ασπουμε το αποκλειω λογο χρηματων!Οσο για το gaming να ξεζουμισω οσο παιζει την gtx285 θελω και οσο αντεξει μεχρι να αλλαξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι ηδη με amd και εδω και πολλα χρονια δεν εχω αλλαξει εταιρια αλλα πλεον παω intel γτ ειναι πολλα τα λευτα αρη!

Μπορειτε να προτεινεται επιλογες Mobos και για τις 2 πλακετες?Θελω να ακουσω κ αλλες γνωμες!Οπως καταλαβατε 450-500Ε κυμαινομαι απλα θελω πολυ καλη μοβο και σταθερη λογο o/c

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λογο bandwidth και μελλοντικου SLI x16 και tripple ram

επελεξα s1366 και 920 με eVGA mb

Και πραγματικα τα ειδα ολα...brutal force δικε μου :Ρ

 

Είδες κάτι που δε θα έβλεπες με s1156; Και με την 8800GT;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω τι θα εβλεπα με τo s1156

αλλα με την ελεεινη 8800GT παιζω nfs shift 1900*1200 oλα high χωρις ΑΑ βεβαια

και γενικα ολα τα καινουργια σε 1900*1200 και high details

oποτε μπορω να πω οτι ειμαι ευχαριστημενος..

καποια στιγμη θα παω σε καλυτερη καρτα γραφικων..

μαλλον Χριστουγεννα

( γιατι προς το παρρον ειμαι οκ ;) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι πολλα τα λευτα αρη!

 

Επειδή όντως είναι πολλά τα λεφτά Άρη και ασχολείσαι και με o/c πήγαινε σε s1366...Όταν δίνεις τόσα και οι λεπτομέρειες μετράνε.

Πιο δυνατοί,αναβάθμιση σε i9,tripple channel,καλύτερο o/c...Να ήσουν μεταξύ 300€ ή 500€ να πήγαινες σε s1156..Μεταξύ 500€ και 500€ ποιός λόγος να μην πας σε s1366;

 

Τώρα σοβαρά υπάρχει άνθρωπος που θα διέθετε τόσα χρήματα για m/b και cpu και δεν θα πήγαινε σε s1366;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ δεν ξερω και το το s1156 εχει δυνατες mobos...απλα δεν εχω βρει αυτο το κατι ωστε να αποφασισω μια καλη για το ενα ή το αλλο ακους και για το mtredinng του 860 κατι το turbomode(που αποδεικνυεται βλακεια) και ταχω κανει μπαχαλο!Κανα σοβαρο review 860vs920 εχουμε?

 

edit:

Κατι μου λεει παντος πως για 1366 το κοβω απλα στο μεν 1156 ειχα καταλειξει σε mobo ενω στο 1366 δεν εχω καταλειξει σχεδον πουθενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...