Προς το περιεχόμενο

Grande Punto Abarth vs Mitsubishi Colt Ralliart


john_shadow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οκ τα ειδα ολα τωρα κ πολλά ατομα μ εκαναν να γελασω δυνατα !!

λοιπον φιλε μου αναμεσα σε abarh k colt 8α μπουρασα να σου κανω ενα κατεβατο απ εδω μεχρι μεθαυβριο για τι κ πως αλλα δν εχει νοημα! απο θεμα κινητηρα κ ακσιοπιστια colt για παρα μα παρα πολους λογουσ. απο θεμα eurw παλι colt, απο θεμα ομορφιας ισως abarth αυτο ειναι καθαρα θεμα γουστου... απο θεμα σιμπεριφορασ στο δρομο (ροπη δυναμη κρατιμα φρενα κλπ) colt, απο θεμα αντιπροσοπια abarth γιατι ο σαρακακης ειναι μονοπολιο κ πιστεπσεμε δεν θες να μπλεκσεις αλλα παντα υπαρχουν κ τα εκσουσιοδοτιμενα συνεργεια που θα σου δωσουν αυτα που θες. οσο για καποιουσ που μιλισαν για opc cupra k αλλων ειδων κουβαδακια...ο κοσμος γελαει κ τα συνεργεια τριβουν τα χερια τους !! δν εχω δει opc που να μν εχει βγαλει προβλιμα πριν τα 20Khm οσο για το cupra για θυμηθητε λιγο τα golf 5 1.4 TSi με 180hp ναι ναι εκεινα που στην διαφιμισι η μυγα τραβουσε τον βατραχο...ε ναι τν ιδιο κινητηρα φορανε κ επισεις αυτα τ αμακσια πανω απο 50-65Khm δεν αντεκσαν!! εχω ιδι κσεφυγει πολυ αλλα δεν αντεκσα !! ελπιζω να σε βοηθησα εστω κ λιγο για την αγορα που θες να κανεις

 

 

 

Και είπες και εσύ να πεις μερικά πράγματα ακόμα να γελάσουμε περισσότερο;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Mitsubishi colt ralliart..Χιλιο δοκιμασμενο και χωρις προβληματα απο CZT εποχες..Τιμιο για τα λεφτα του και φιλικο μεσα στη πολη..Αξιοπιστο!!

 

Opel corsa OPC.. Πολυ γρηγορο αλλα και πολυ πιεσμενο με οτι αυτο συνεπαγεται...δε θα το διαλεγα μιας και στα λεφτα του εχεις πολλες επιλογες..Εξαιρετικα καθισματα by the way...

 

Seat Ibiza Fr&Cupra... Ημουν στο τσακ να παρω το πρωτο..Πολυ καλα αυτοκινητα για την τιμη τους και απιστευτα φιλικα μεσα στην πολη με το αυτοματο κιβωτιο το οποιο ειναι και οικονομικο...Για πιο σπορ οδηγηση τα paddles τα σπανε..Εξαιρετικα ρεπριζ και τα 2..

 

Fiat Grande Punto Abarth.. Στημενο αυτοκινητο για σπορ οδηγηση..Μεσα στη πολη θα εχεις ενα θεμα καθως αν οδηγας πολυ ωρα ειναι αβολο με το στησιμο του.. Το σηματακι και η φιλοσοφια abarth μετραει πολυ αλλα δυστυχως μονο αυτα σε εμενα δεν αρκουν..

 

Mini Cooper S.. Αν θες σβελταδα και επιδοσεις και καταιγιστικους ρυθμους σε καταβασεις παρτο..Τιμιο δοκιμασμενο και designατο..Το χω σκεφτει πολλες φορες και δε ξερω γτ δε το πηρα..Πολυ καλο αυτοκινητο..

 

Η σειρα που θα τα διαλεγα ειναι..

Mini S

Seat Ibiza Fr&Cupra

Mitsubishi Colt Ralliart

Fiat Punto Abarth

Opel Corsa OPC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να παρεις Mini Cooper S στην Ελλαδα πρεπει να εισαι ο γιος του Κοκαλη. Πολλα φραγκα για τετοιο αμαξι. 27.500 ευρω ειναι πραγματικη αυτοκτονια. Ξερεις τι παιρνεις με τα ιδια λεφτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει το παραπάνω αλλά το συγκεκριμένο αυτοκίνητο δεν είναι για τον καθένα. Λόγω του ιδιαίτερου design του θα πρέπει να το έχεις κάβ** για να το πάρεις. Και τότε θα τα σκάσεις άνετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι γι αστείο. Και το δικό μου Polo 75PS έχει τελική στα χαρτιά -αν θυμάμαι καλά- 178 KM/H. Προσωπικά έχω αγγίξει 195-200 KM/H χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία, ο κινητήρας έδειχνε ότι μπορεί να ανεβάσει κι άλλο. Τώρα θα μου πεις παίζουν χίλιοι παράγοντες, όπως μια ελάχιστη κλίση του οδοστρώματος που μπορεί να μη φαίνεται στο μάτι αλλά να βοηθάει το αυτοκίνητο, η φορά του ανέμου, κλπ. Αλλά fact is, έχω ξεπεράσει για αρκετά την τελική που υπόσχεται η μαμά εταιρεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι γι αστείο. Και το δικό μου Polo 75PS έχει τελική στα χαρτιά -αν θυμάμαι καλά- 178 KM/H. Προσωπικά έχω αγγίξει 195-200 KM/H χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία, ο κινητήρας έδειχνε ότι μπορεί να ανεβάσει κι άλλο. Τώρα θα μου πεις παίζουν χίλιοι παράγοντες, όπως μια ελάχιστη κλίση του οδοστρώματος που μπορεί να μη φαίνεται στο μάτι αλλά να βοηθάει το αυτοκίνητο, η φορά του ανέμου, κλπ. Αλλά fact is, έχω ξεπεράσει για αρκετά την τελική που υπόσχεται η μαμά εταιρεία.

 

 

Δεν λεω γιαυτο ολα τα αυτοκινητα μπορουν να πιασουν πολυ παραπανω απο την τελικη στα χαρτια , ειδικα σε γκρεμο.

 

Το θεμα ειναι οτι το auris ,δεν εχει καμια μα καμια σχεση , ουτε στο ελαχιστο με τα αυτοκινητα που αναφερθηκαν μεχρι τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry τότε, γράψε λάθος. Νόμιζα ότι αναφερόσουν στην τελική.

 

@NT1G: Both. Στο κοντέρ κοιτούσα εγώ, στο NAVIGON η κοπέλα μου από το δίπλα κάθισμα. Στο GPS η ταχύτητα ήταν αρκετά πιο μετρημένη αλλά και στις δύο περιπτώσεις πολύ παραπάνω από την υποσχόμενη από την VW. Στο κοντέρ έδειχνε 200+ KM/H όταν στο NAVIGON βλέπαμε 190-195 KM/H. Εγώ έβγαλα το μέσο όρο. :P

 

Και πάλι όμως, υπενθυμίζω ότι είχα +500 RPM διαθέσιμα μέχρι να μπω στα κόκκινα. Και μάλιστα ανέβαζε σχετικά εύκολα για τις στροφές που είχε, δεν ήταν ότι είχε ψοφήσει. Οπότε σίγουρα τα 200 KM/H τα έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@NT1G: Both. Στο κοντέρ κοιτούσα εγώ, στο NAVIGON η κοπέλα μου από το δίπλα κάθισμα. Στο GPS η ταχύτητα ήταν αρκετά πιο μετρημένη αλλά και στις δύο περιπτώσεις πολύ παραπάνω από την υποσχόμενη από την VW. Στο κοντέρ έδειχνε 200+ KM/H όταν στο NAVIGON βλέπαμε 190-195 KM/H. Εγώ έβγαλα το μέσο όρο. :P

 

Το δρομο ποιος τον εβλεπε???

Και ο χαρος ξεκινα!!! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ. Μου λες δηλαδή ότι δε μπορείς να οδηγείς και να βλέπεις και με πόσο πηγαίνεις ταυτόχρονα; Εσύ καρφώνεις τα μάτια σου στο κοντέρ και δε κοιτάς τίποτα άλλο; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ. Μου λες δηλαδή ότι δε μπορείς να οδηγείς και να βλέπεις και με πόσο πηγαίνεις ταυτόχρονα; Εσύ καρφώνεις τα μάτια σου στο κοντέρ και δε κοιτάς τίποτα άλλο; :P

 

Εννοειτε τα κοιτας και τα 2, φιλικα και με πολυ δοση χιουμορ το γραψα παντα..Αλλα με 195 με το πολακι που χει 75 αλογατα, 3 σκυλους και 7 κατσικογελαδα και να κοιτατε το navigon και το κοντερ ε ειναι λιγο επικυνδινο..

Και αν χρειαζοταν να φρεναρεις?? Μου χει τυχει εθνικη να τρεχω και σε ανοιχτη καμπη στην αριστερη στα 60-70 μετρα να βλεπω αλαρμ...

Εκει κλαφτα χαραλαμπε... :lol:

Αυτο που θελω να πω ειναι μη κοιτατε μονο τελικη ταχυτητα και 0-100...

Κοιταμε και αποστασεις ακινητοποιησης του οχηματος, αμορτισερ, λαστιχα κ.α.

Δε τα λεω για σενα μονο εσυ μπορει να τα εχεις ολα στο κεφαλι σου..Για ολους τα λεω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eννοείται πως όταν για οποιδήποτε λόγο, κάποιος αναφέρει τέτοιες ω/τ, μερικοί θυμούνται να φορέσουν το κοστούμι της πολιτικής ορθότητας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...