Προς το περιεχόμενο

WD TV Live Media Player : Αναλυτική Παρουσίαση


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

με αυτα που γραφεις 99.999% δεν προκειται να σε βοηθησει σε τιποτε φιλε μου.

Φυσικά και δεν θέλω να παρεξηγηθούν τα σχόλιά μου αλλά αυτή η υπερβολική σιγουριά, παράλληλα με την άρνηση να δώσει περισσότερες πληροφορίες για το προϊόν, δεν μου αρέσει διόλου...

Ελπίζω να μην καταλάβει λάθος τα λόγια μου...

Άλλωστε δεν έχω κανένα λόγο απολύτως να καταφερθώ απέναντί του...

Ούτε γείτονες σε διένεξη είμαστε, ούτε συγγενείς αλλά ούτε και φίλοι...

Όλοι μας φιλοξενούμαστε εδώ και δείχνουμε από τα σχόλιά μας τους τρόπους μας...

Στη διάθεση του καθένα θέτουμε εαυτούς...λοιπόν...

Να δώσω και ένα τέλος σε αυτά, μιας και είμαστε εδώ για άλλο λόγο..

Φίλε Predatorkill τα έχω διαβάσει όλα αυτά...

Φυσικά και googlάρω αλλά για το WD Live TV δεν έχω δει και καμία αξιόλογη (και για να μην παρεξηγηθώ, εννοώ με μετρήσεις και αποδείξεις!) κριτική, δεν συμφωνείς;

Επίσης, καλό θα είναι αυτά που παραθέτεις να τα τσεκάρεις πριν το κάνεις...

Κανένα από τα links που μου παραθέτεις δεν αναφέρεται για το WD Live TV...όλα αφορούν στο WD TV...ξέρεις, το προηγούμενο μοντέλο!!!

Σε ευχαριστώ πάντως για την καλή σου διάθεση να βοηθήσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φίλε Predatorkill τα έχω διαβάσει όλα αυτά...

Φυσικά και googlάρω αλλά για το WD Live TV δεν έχω δει και καμία αξιόλογη (και για να μην παρεξηγηθώ, εννοώ με μετρήσεις και αποδείξεις!) κριτική, δεν συμφωνείς;

 

Πιστευω πως το γεγονος οτι το εν λογω μηχανακι αποτελει τον μεγαλο αδερφο του WD TV τα reviews ειναι μικρα καθως οι διαφορες απο το παλιο δεν ειναι κραυγαλεες. Οπου και να διαβασεις το συγκρινουν με το παλιο, σε ολους τους τομεις. Σε πολλους ειναι το ιδιο, σε αλλους ειναι καλυτερο. Για τα καινουρια features ο χρονος θα δειξει ποσο καλα ειναι, πρεπει να "δαμασουν" και το νεο τσιπακι, μην το ξεχναμε.

 

Ας ελπισουμε η υποστηριξη με τα firmwares να ειναι καλυτερη απο του πρωτου μηχανηματος και να μην ειναι συνεχως σε beta/pre-realease status και να βγει κατι σταθερο. Αν και το firmware που εχει το Live δεν εχει μεγαλες διαφορες απο του παλιου μηχανηματος, παρ'ολα αυτα λανσαρετε σαν official απο τη μανα του.

 

Εγω εαν επαιρνα σημερα player αυτος θα ηταν PopCorn και οχι xtreamer/wdtv/egreat κτλ. Πιο ακριβο ναι, αλλα κανει παπαδες το ρημαδι.

 

Οσο για τα λινκς, το τελευταιο μου ξεφυγε, αλλα παρ'ολα αυτα συνεχιζεις να εισαι ειρωνικος, και μαζι μου.

Επεξ/σία από Predatorkill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος είσαι εσύ....αφού τα ξέρεις ΟΛΑ για το μηχάνημα, πές μου κι εμένα που τα διάβασες όλα αυτά που ξέρεις γιατί εγώ ψάχνομαι 20 ημέρες τώρα για να καταλήξω κάπου...

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το Xtreamer...

Θα ήθελα πολύ να διαβάσω εμπεριστατωμένες κριτικές και tests για το WD Live TV...

Δώσε τα links που διάβασες περί αυτού για κριτικές (ελπίζω να διάβασες κριτικές με τεκμηρίωση ικανοποιητική και όχι προσωπικές απόψεις χωρίς tests) και μετά θα σε αποθεώσω!

Και καλά θα κάνεις να μοιράζεσαι τη γνώση που αποκτάς με κόπο από εδώ μέσα...εκτός και αν είσαι από τις ηλεκτρονικές βδέλλες που υπάρχουν κατά εκατομμύρια στον ιστό και συμπεριφέρονται ανάλογα με τον τρόπο που μου απάντησες παραπάνω...

Ελπίζω να με βοηθήσεις, λοιπόν!

Και εδώ έχει απόλυτο δίκιο ο predatorkill δηλαδή με τον τρόπο που μιλάς περιμένεις να σε βοηθήσουμε κιόλας?

 

Φυσικά και δεν θέλω να παρεξηγηθούν τα σχόλιά μου αλλά αυτή η υπερβολική σιγουριά, παράλληλα με την άρνηση να δώσει περισσότερες πληροφορίες για το προϊόν, δεν μου αρέσει διόλου...

Αν δεν το ξέρεις απαγορεύεται από τους κανόνες του insomnia να αναφέρω λινκς άλλων σάϊτς.

 

Ελπίζω να μην καταλάβει λάθος τα λόγια μου...

Έτσι όπως τα λες(Ειρωνεία και τάση να μειώσεις τον άλλον πίστεψε με μόνο λάθος καταλαβαίνει κάποιος τα λόγια σου)

Άλλωστε δεν έχω κανένα λόγο απολύτως να καταφερθώ απέναντί του...

Ούτε γείτονες σε διένεξη είμαστε, ούτε συγγενείς αλλά ούτε και φίλοι...

Όλοι μας φιλοξενούμαστε εδώ και δείχνουμε από τα σχόλιά μας τους τρόπους μας...

Στη διάθεση του καθένα θέτουμε εαυτούς...λοιπόν...

Να δώσω και ένα τέλος σε αυτά, μιας και είμαστε εδώ για άλλο λόγο..

Φίλε Predatorkill τα έχω διαβάσει όλα αυτά...

Φυσικά και googlάρω αλλά για το WD Live TV δεν έχω δει και καμία αξιόλογη (και για να μην παρεξηγηθώ, εννοώ με μετρήσεις και αποδείξεις!) κριτική, δεν συμφωνείς;

Επίσης, καλό θα είναι αυτά που παραθέτεις να τα τσεκάρεις πριν το κάνεις...

Κανένα από τα links που μου παραθέτεις δεν αναφέρεται για το WD Live TV...όλα αφορούν στο WD TV...ξέρεις, το προηγούμενο μοντέλο!!!

Σε ευχαριστώ πάντως για την καλή σου διάθεση να βοηθήσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και καποια στιγμη πρεπει να αλλαξουν αυτο το μιζερο GUI, εχουν βγει τοσο ομορφα GUI στο ιντερνετ που δινει πιο μοντερνο αερα στη συσκευη, οπτικα τουλαχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ.

Νομίζω με την νέα έκδοση 1.03.01 του wd hd tv αλλάζουν και το μενού

 

Τι εννοεις; Απο οτι ξερω, το navigation παραμενει ιδιο, μονο τα γραφικα του αλλαζουν, και αυτα τα αλλαζουν εδω και πολλα revisions απο οτι θυμαμαι. Αλλαξε κατι; Ρωτω καθως χτες περασα κατ'ευθειαν την minimalistic εκδοση στο παλιο και δεν ξερω πως ειναι στο official pre-release.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου είπα δεν είναι απόλυτα σίγουρος αλλά νομίζω πως στην 1.03.01 αλλάζει και το μενού και αν δεν αλλάζει σε αυτή τότε η western digital έχει ανακοινώσει ότι θα το αλλάξει στην 2.xx.xx όπως σε αυτή λέγεται ότι θα πρόσθεση και υποστηρίξει dts downmix στο 1 μηχάνημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Σου είπα δεν είναι απόλυτα σίγουρος αλλά νομίζω πως στην 1.03.01 αλλάζει και το μενού και αν δεν αλλάζει σε αυτή τότε η western digital έχει ανακοινώσει ότι θα το αλλάξει στην 2.xx.xx όπως σε αυτή λέγεται ότι θα πρόσθεση και υποστηρίξει dts downmix στο 1 μηχάνημα.

Ειρήνη αδέλφια...δεν ήρθα με σκοπό να σπείρω πανικό και μεμψιμοιρία...

Έκλεισα το θέμα και πιο πριν...

Να με συγχωρέσετε εάν ακούστηκα εριστικός, ή κατά εσάς ειρωνικός...

Συγγνώμη!

Λοιπόν, στο θέμα μας...

Εγώ πάλι δεν νομίζω να δώσουν στο πρώτο μηχάνημα downmix, μιας και δεν είναι και από τις καλύτερες εμπορικές κινήσεις για την επιτυχία του καινούριου! Τουλάχιστον για τους κατόχους του μικρού του αδελφού!

Τι λέτε κι εσείς;

Επεξ/σία από Dachtus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως να μας πει ο hal που έβγαλε πρωτος την είδηση για το νεο fw αν εχει κανενα νεο για το 2.χχ?και αν θα εχει dts support?

 

οχι τπτ αλλο αλλα κατι τετοιο δεν εχει ειπωθεί σε κανένα site οποτε μαλλον τζαμπα περιμενουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το eGreat είναι όντως καλό αλλά κάνει φασαρία το ανεμιστήρι του. Έτσι λοιπόν και γω το αποσύνδεσα. Δεν έχει δίσκο και δεν ζεσταίνεται σε σημείο που να με ανησυχεί. Δεν μπορώ όμως να το βάλω σε suspend χωρίς να φοβάμαι να το αφήσω έτσι όλη μέρα με αποτέλεσμα να πρέπει να το κλέινω από το remote και να περιμένω πολύ ώρα να ξαναμπουτάρει όταν το ανοίγω. Με το WD τι γίνεται σε αυτό το θέμα; Πόση ώρα κάνει να μπουτάρει από τελείως κλειστό; Μπορεί να μπει σε suspend χωρίς πρόβλημα ή θα σκέφτομαι μην πάρει φωτιά το σπίτι μου αμα φύγω το σουκού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δεν κλείνει εντελώς ποτέ αλλά και εντελώς να κλείσει ανοίγει πολύ γρήγορα.

Ανεμιστήρα δεν έχει μέσα το κουτί καθότι έχει παθητική ψύξη με αποτέλεσμα να είναι αθόρυβο.

 

IMG_2894.x.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...