Προς το περιεχόμενο

WD TV Live Media Player : Αναλυτική Παρουσίαση


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιτέλους το πήρααααααααααα!!!!!!!!!!!!!

 

Και είναι τέλειο!!!!!

 

Μακράν καλύτερο από το 1ο! Του έβαλα ολόκληρο βαρύ blu ray iso και το παίζει νεράκι!!!!!!!!!!

 

Τρέλα λέμε!

 

Ησύχασα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδιά έχω ένα πρόβλημα όμως. Δεν βρίσκω που είναι η επιλογή ανάλυσης καθώς και οι υπότιτλοι είναι λίγο πιο ψηλά απότι θα έπρεπε...

 

Ξέρει κανείς τί παίζει?

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 20:19 ----------

 

Άκυρο την βρήκα την επιλογή ανάλυσης. Έχει κάτι ρυθμίσεις εικόνας και δεν ξέρω τι να βάλω

 

Έχει HDMI 8 bit ή 12 bit

 

Έχει ΗDMI Color Rgb High, RGB Low, YcPb, Auto

 

Τί είναι καλύτερο να βάλω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει HDMI 8 bit ή 12 bit

 

Έχει ΗDMI Color Rgb High, RGB Low, YcPb, Auto

 

Τί είναι καλύτερο να βάλω?

 

Εγώ το έχω συνδέσει με HDMI σε μια LG Scarlet 42 και προεπιλογή είναι τα 8 bit. Όταν το πάω στα 12 δεν παίζει και ξαναγυρνάει στα 8. Προφανώς δεν τα σηκώνει η TV; Τις άλλες επιλογές που λες, δεν τις είδα. Πάντως όπως είναι συνδεδεμένο, παίζει μια χαρά τα πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει ρε παιδιά την βάση για τον σκληρό που είχε το 1ο WD? Πούλησα το προηγούμενο και τώρα δεν έχω την μικρή μαύρη βάση για να βάζω πάνω τον σκληρό τον λεπτό. Ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ την βάση αυτή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα τους ενδοιασμούς μου να αγοράσω το πρώτο λόγω του ότι δεν είχε επιλογή για να συνδεθεί σε δίκτυο. Τώρα απλά μαζεύω λεφτά να μου πάρω δώρο τα Χριστούγεννα! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποιος που να του εχει συνδεσει καποιο Wireless USB adapter και να λειτουργει χωρις προβληματα?

Η παρουσιαση αναφερει οτι ισως καποια ειναι ασυμβατα, οποτε καλο θα ηταν να εχουμε μια λιστα με οσα ξερουμε οτι συνεργαζονται απροβληματιστα (εκτος της επισημης).

Απο οσα εχουν διαθεσιμα eshop και Πλαισιο υπαρχει καποιο που να εχει δοκιμαστει και να λειτουργει καλα?!?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σας κουφανω ελαφρως τωρα :-)

 

Το WD Live εχει κωδικο WDBABG0000NBK-EESN

 

Ε, λοιπον η WD πεταξε και αλλο μοντελακι με κωδικο WDBABF0000NBK-NESN, που ειναι στα χαρακτηριστικα ιδιο με το Live (8655 τσιπακι, DTS downmix κλπ), αλλα χωρις το LAN!

Φαινεται οτι θα εχει τη συσκευασια και το μαυρο γυαλιστερο σασι του παλιου και θα ειναι λιγο φτηνοτερο...

 

http://wdtvforum.com/main/index.php?topic=2746.0

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?p=17520044#post17520044

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το ηξερα αυτο νομιζα οτι εχει να κανει με το μεγεθος του αρχειου. Τεσπα οπως και να εχει ειναι αισθητα ποιο γρηγρο, και το DTS ειναι μεγαλη προσθηκη σου λυνει τα χερια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...