Προς το περιεχόμενο

Τέλος εποχής για το N-Gage


Nomikaria

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσπάθησε, ξαναπροσπάθησε, έκανε ό,τι ήταν ανθρωπίνως δυνατό, αλλά φαίνεται κάποια πράγματα απλά δε σώνονται. Ο λόγος για τη Nokia και το N-Gage, την πλατφόρμα παιχνιδιών για τα κινητά τηλέφωνα της φινλανδικής εταιρείας. Η Nokia αποφάσισε να βγάλει το N-Gage από τη μηχανική υποστήριξη, με την οριστική αυλαία να προγραμματίζεται για το τέλος του 2010.

 

Βέβαια, αυτό δε σημαίνει ότι η Nokia εγκαταλείπει την ιδέα των games! Κάθε άλλο, μάλιστα. Απλά, η σκυτάλη περνάει πλέον στο Ovi Store, το οποίο ήδη πουλάει παιχνίδια για τα μοντέλα της εταιρείας.

 

Μάλιστα, η Nokia είναι αποφασισμένη να μην αποτύχει για δεύτερη φορά κι έχει ήδη σχεδιάσει την αναβάθμιση της πλατφόρμας. Μεταξύ άλλων, θα προστεθούν στοιχεία community, έτσι ώστε να δεθούν περισσότερο οι καταναλωτές μεταξύ τους αλλά και με τα προϊόντα.

 

Source.png Πηγή: t3mag.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά δεν ξέρω κανέναν γνωστό που να το αγόρασε...

Η τιμή του γενικά τότε ήταν τσουχτερή για κάποιον που βασικά ήθελε μια φορητή παιχνιδομηχανή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα δεν με χαλάνε τα παιχνιδάκια του! μια και έπαιζαν εκ των υστέρων και σε άλλα (sympian) κινητά...

οπότε δεν τίθεται ακριβός θέμα n-gage συσκευής. Εξ ου και ο όρος πλατφόρμα που ταιριάζει καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά το είχα αγοράσει το ngage(τζάμπα η συσκευή με πολύ φτηνό συμβόλαιο) , ήμουν Αγγλία, και πραγματικά το είχα λιώσει στο παιχνίδι μέχρι που πέρασε ο καιρός βγήκε το psp....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγώ είχα αγοράσει το Ngage σε πολυ καλή τιμή και είχα μείνει πάρα πολυ ευχαριστημένος! Η αναπαραγωγή μουσικής ήταν απίστευτα πολύ καλή για την εποχή του και στο στρατό ήταν ο καλύτερος μου φίλος στην μεσσημεριανή ξεκούραση (εαν υπήρχε).

 

Βέβαια απότι κατάλαβα δεν "έπιασε" στην Ελλάδα. Τώρα για εξωτερικό δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ εγω ειχα αγορασει το Ν-Gage..την πρωτη συσκευη που ειχε βγαλει η nokia τοτε....το τηλεφωνο ηταν πραγματικα υπεροχο.Το μονο σπαστικο ηταν το πως μιλουσες στο τηλ καθως επρεπε να το ειχες καθετα στο αυτι σου...Στην αρχη ηταν ωραιο αλλα μετα επρεπε να αλλαζεις συνεχεια καρτες μνημης,πραγμα εκνευριστικο για εμενα..:-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...