Προς το περιεχόμενο

Far Cry 3


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο συγκεκριμενο σημειο που αναφερω στο spoiler εχω το εξης προβλημα.Εκει που κοιταζω ενα μερος της οθονης κανει σαν να ζαλιζεται ο char μου.Στην αρχη νομιζα οτι ειχα μολυνθει ή κατι αλλα μετα καταλαβα οτι κατι φταιει και τα γραφικα ας πουμε ειναι unstable και συγκεκριμενα κανει αυτο το πραγμα σαν να ζαλιζεται .Μετα επανερχεται με ενα ειδος flickering που κανει η οθονη ...

 

 

Στο σημειο που καιω τα χωραφια με το flamethrower στην αποστολη kick the hornets nest

 

 

 

Στην αρχη κ εγω παρεξενευτηκα αλλα αν σου πω τον λογο θα εκτιμησεις κ αλλο το παιχνιδι : πολυ απλα μαστουρωσες απο τους ατμους χασισιου απο το φλεγομενα χωραφια!!!

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Στην αρχη κ εγω παρεξενευτηκα αλλα αν σου πω τον λογο θα εκτιμησεις κ αλλο το παιχνιδι : πολυ απλα μαστουρωσες απο τους ατμους χασισιου απο το φλεγομενα χωραφια!!!

 

 

χαχαχαχα το σκεφτηκα .Βασικα τωρα που ξυπνησα ειδα το μηνυμα και με επιασε νευρικο γελιο γιατι σκεφτομουν τους drivers ή τις μνημες γιατι οπως προανεφερα εβγαλε στο σημειο εκεινο ενα κολλημα και ξεκινησαν τα windows απο την αρχη, ετσι το συνδυασα στο μυαλο μου οτι εφταιγε αυτο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια, στην αρχη, εκει που προσπαθει να με μαθει καποια skill, π.χ. το F, που μαχαιρωνεις τον αλλον πισοπλατα, δεν μπορω να βγω απο το menu, wtf;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ρε παιδια, στην αρχη, εκει που προσπαθει να με μαθει καποια skill, π.χ. το F, που μαχαιρωνεις τον αλλον πισοπλατα, δεν μπορω να βγω απο το menu, wtf;

 

 

Γιατί φαίνεται έτσι το avatar σου και δε φαίνεται όπως τους άλλους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι ψιλα μου φαινεται κερδιζεις με αυτο το patch..

 

λοιπον βρηκα την ανωμαλια του παιχνιδιου

 

μετα απο ψαξιμο κατεληξα σε settings ωστε να παιζω μεταξυ 40-60 fps , μιας και στα shooter με ενδιαφερει η οσο το δυνατον ομαλη κινηση

 

παρατηρουσα ομως οτι κατι δε πηγαινε καλα , ετσι επιασα παλι το κωλο-fraps :mad:

για καποιο λογο λοιπον ενω εισαι μεσα στο παιχνιδι και τα εχεις ρυθμισει ολα καλα , μολις ξαναμπαινεις σε παρα πολλα σημεια το παιχνιδι καρφωνεται στα 30 , ειτε του βαζω high ειτε του βαζω ultra

το μονο που επηρεαζε τη κατασταση ηταν το msaa που στο 2 και 4 εκανε τα 30 20..

 

τελικα ανακαλυψα οτι για να "ξεκλειδωσει" αυτο το αδικαιολογητο κλειδωμα στα 30 (που δεν ηταν καθολικο, πχ οταν εβλεπα ουρανους πηγαινε 55-60 , αλλα ισχυε σε ολα σχεδον τα υπολοιπα τοπια, ειδικα τα ανοικτα) , επρεπε να κλεισω και να ανοιξω το vsync (δε το συζητω να παιξω χωρις vsync)

 

οποτε ετσι οπως εχει το πραγμα αυτο πρεπει να το κανω καθε φορα που μπαινω στο παιχνιδι :-(

τουλαχιστον θα σταματησει αυτη η ενοχληση με τα καρφωμενα 30, γιατι επαιζα ωρα ετσι , δεν εδινα πολλη σημασια αλλα με ενοχλησε και τελικα ασχοληθηκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι σε καποια σημεια του που τα γραφικα του ειναι φοβερα .Εχει γινει ομως φοβερη δουλεια και με τους χαρακτηρες που μιλανε και εκφραζονται και νομιζεις οτι βλεπεις ταινια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...