Προς το περιεχόμενο

Καραμέλες για τον λαιμό


katerina_a_86

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μαντζούνι της γιαγιάς.

 

Βράζεις νερό ίσα ίσα για να λιώσεις μια κουταλιά μέλι και συμπληρώνεις με πορτοκαλάδα,κονιάκ,λίγες σταγόνες λεμόνι.

Με το παραπάνω κάνεις γαργάρες και τα αποτελέσματα είναι θεαματικά.

 

Αν δεν σου βρίσκεται κάτι από τα παραπάνω δεν χάλασε ο κόσμος το βασικό συστατικό είναι η πορτοκαλάδα και το μέλι,τα υπόλοιπα απλά βοηθάνε.Όσο πιο πολλά βάλεις τόσο καλύτερα.

 

Καραμέλες έχω κατασταλάξει ότι όποιες και να πάρω το ίδιο και αυτό οπότε έχω καθιερώσει της Halls που είναι πιο φθηνές.:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Εμενα η ταπεινη μου γνωμη ειναι οτι για τετοια θεματα τα οποια μπορει να ειναι περισσοτερο σοβαρα απ οσο φαινονται η λυση δεν ειναι το insomnia η οποιοδηποτε forum αλλα μια επισκεψη στο γιατρο.Στο λεω επειδη περυσι περασα σχεδον μια εβδομαδα στο νοσοκομειο με νεκρωτικη αμυγδαλυτιδα η οποια ξεκινησε με εναν απλο πονολαιμο.Αυτο δε σημαινει οτι θελω να σε κανω να ανυσηχεις απλα για καποια θεματα πρεπει να ψαχνεις τη λυση εκει που πρεπει.Επισης δε θελω να μειωσω το forum με αυτη την απαντηση.Ισα ισα που δηλωνω φαν .:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 στον egalps. Ο γιατρός τι σου είπε ότι είναι; Γιατί κι εγώ πέρσι με έναν πονόλαιμο ξεκίνησα και έπεσα τάβλα στο κρεβάτι για δυο βδομάδες με μονοπυρήνωση. Όχι ότι σίγουρα θα'ναι κάτι σοβαρό, αλλά καλό θα'ναι να προσέχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά ρε με την ωριμότητα και τους γιατρούς.Γι αυτό έχουμε γίνει λαπάδες.Πάρτε κανα ρίσκο επιτέλους,απλός πονόλαιμος είναι με βράχνιασμα.Την τρίχα τριχιά την κάνουμε κ στα "ιατρικά" και στα "οδηγικά". Αν πηγαίναμε για ψύλλου πήδημα κάθε τρεις κ λίγο στο γιατρό λεφτά να φάμε δε θα είχαμε. Έλεος πια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλά είναι λίγο περίεργη η χρονική στιγμή De@th Lord, με ένα απλό βράχνιασμα ο κόσμος τρέχει σαν τρελός. Από τη μια σωστό, από την άλλη λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα γιατρό όταν ξεκίνησε, σιγά να μην το άφηνα.

Είπε είναι νωρίς και θα δούμε, ο πυρετός έπεσε αλλά έχει κλείσει η φωνή και προβληματίζομαι λόγω δουλειάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλά είναι λίγο περίεργη η χρονική στιγμή De@th Lord, με ένα απλό βράχνιασμα ο κόσμος τρέχει σαν τρελός. Από τη μια σωστό, από την άλλη λάθος.

 

Δεν υπάρχει λόγος να κάνουμε σαν τρελοί.Γι αυτό έχουμε κάτι που λέγεται ανοσοποιητικό.Άλλο αν έχει κάποιος AIDS ή κάποια άλλη σοβαρή πάθηση αυτός κ εμβόλια κ εξετάσεις πρέπει να κάνει.Αλλά εφόσον είσαι παθολογικά εντάξει,περισσότερη ζημιά θα πάθεις από το άγχος της υποτιθέμενης σοβαρής γρίπης (τρελή μλκ όπως οι ακόλουθες,τρελές αγελάδες,σαρς,γρίπη των πτηνών,κτλ) παρά από τον ίδιο τον ιό.Αντί για γρίπη δηλαδή από το άγχος να βγάλεις των καρκίνο :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα γιατρό όταν ξεκίνησε, σιγά να μην το άφηνα.

Είπε είναι νωρίς και θα δούμε, ο πυρετός έπεσε αλλά έχει κλείσει η φωνή και προβληματίζομαι λόγω δουλειάς.

 

Ο γιατρός τι διάγνωση έκανε και τι φάρμακα σου έδωσε? Δεν κοίταξε τα λαιμά σου?

 

 

απο αυτα συμπεραινω οτι οταν πηγε στον γιατρο δεν ειχε κλεισει η φωνη της. αυτο εγινε μετα. αρα λογικα πρεπει να ξαναπαει η να του τηλεφωνησει να του πει οτι εκλεισε η φωνη μου....

 

το hexalen δε στο ειπε οταν εκλεισε η φωνη σου γιατι οπως σου ειπε ειναι νωρις ακομα για να δουμε την εξελιξη. ηταν μεσο για αποστειρωση του λαιμου. και εγω κανω γαργαρες με hexalen αν ο λαιμος μου τζουναει και νιωθω ψιλοκαρυδακι για να προλαβω μη γινει κατι χειροτερο. μετα μου περναει και νιωθω καλυτερα. επισης βοηθαει και στο βηχα γιατι αυτο το τζουνισμα στο λαιμο μερικες φορες προκαλει σα φαγουρα στο λαιμο και σου φερνει βηξιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...