Προς το περιεχόμενο

James Bond - Die Another Day


crAss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

<blockquote><font class="small">Quote paredwse:</font><hr> </font><blockquote><font class="small">Quote:</font><hr />

Einai mallon h xeiroteri ταινεια με ηρωα τον 007 [...] min pate na to deite:giati akoma kai an exete dorean proskliseis den thelete

na thysiasete sxedon 2 ores apo tin zois sas se #@#%^^%#%

<hr /></blockquote>

 

Προφανώς ο jim1979 που το έγραψε αυτό δεν έχει δει το Octopussy. Ίσως να μην έχει δει και τον George Lazenby εν δράσει - μακράν ο χειρότερος ηθοποιός που έχει υποδυθεί τον James Bond.

 

<hr /></blockquote>

Simeiwsi:den to egrapsa egw ayto!!!Kai symfwnw oti o Lazenby einai o xeiroteros,o Pierce Brosnan isa isa thewrw oti edwse fili zwis ston James Bond!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

O Lazenby ήταν σαφώς ο χειρότερος, αλλά με εκείνο το σενάριο και τις δραματικές αλλαγές που επέφερε στην πλοκή όλων των ταινιών για εμένα είναι πολύ θετικό ότι υπήρχε ένας ηθοποιός να παίξει μια φορά το ρόλο του Bond. Δεν θα ήθελα να ταυτίσω το βλέμμα του Lazenby μόλις βλέπει την νεκρή γυναίκα του με τίποτα με τους Connery, Moore, Dalton & Bronsan...

Θέλω να καταλήξω πως αν ήταν επιτυχημένος θα γύριζε και άλλες ταινίες ο ίδιος πράγμα που δεν θα μου άρεσε...

 

 

crAss

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

<blockquote><font class="small">Quote jim1979:</font><hr>Simeiwsi:den to egrapsa egw ayto!!!<hr /></blockquote>

 

Έχεις δίκιο, με συγχωρείς. Το έγραψε ο nemo. Ζητώ συγγνώμη και διορθώνω αμέσως το προηγούμενο post μου! :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα την ταινία την 1η Ιανουαρίου, στην πρεμιέρα δηλαδή. Μου έκανε εντύπωση το γεγονός ότι ο 007 έμεινε πρώτη φορά και χωρίς γυναίκα αλλά και για αρκετό χρονικό διάστημα μέσα στη φυλάκή. Ήταν από τις καλύτερες τις σειράς και ίσως η καλύτερη με τον Pierce Brosnan ως James Bond.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια, ηρεμα, ηρεμα! Γιατι να θαβεται ολες τις τελευταιες ταινιες; Προσωπικα πιστευω οτι η ταινια αυτη ηταν η καλυτερη του Brosnan. Δραση στο 90% του εργου, εφε, αμαξια, γκομενες, καλυτερη πλοκη, κορυφαιες ατακες....τι αλλο θελετε; Εγω παντως , επειδη ειχα και πολυ καιρο να παω σινεμα λογω δουλειας, το καταευχαριστηθηκα! Περασα ενα ευδιαθετο απογευμα. Αμα τωρα το ψαξουμε φιλοσοφικα το θεμα, ποσες μουφες ειχε η ταινια κ.τ.λ. το χασαμε το παιχνιδι...αν ειναι ετσι ας το γυρισουμε ολοι στον Αγγελοπουλο. Μπορει βεβαια να μετατρεπει μια ταινια απο ημιωρη σε τριωρη αλλα τουλαχιστον εχει αληθοφανεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<blockquote><font class="small">Quote jim1979:</font><hr>Malakia mou fanike alla ama sas aresei o James Bond einai ok <hr /></blockquote>

 

Ακριβώς αυτό είναι το νόημα του έργου. Το νόημα όλων αυτών των έργων. Είναι δεδομένο ότι η κοπέλα του αδελφού μου (που θεωρεί μια από τις καλύτερες ταινίες το Βλέμμα του Οδυσσέα του Αγγελόπουλου) θα φύγει στα πέντε πρώτα λεπτά από την ταινία. Αλλά στο κάτω-κάτω κανένας δεν σας ανάγκασε να πάτε! ;)

 

<hr /></blockquote>

 

To noima tou ergou einai teleios diaforetiko idios gia enan fun tou Bond.

Mia seira me tetoia apixisi kai kataksiosi ofeilei na sebetai thn istoria ths.Eipame einai tainia drasis alla kai oi yperbolikes-yperfisikes malakies exoun ki autes ta oria tous.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε το ξέρανε οι αμερικάνοι για το δορυφόρο, απλώς δεν ξέρανε ότι έκρυβε μέσα του το υπερόπλο. Αφου και όλο το νταβαντούρι στην Ισλανδία έγινε για να γίνει γνωστό το πρωτοποριακό σύστημα για τον φωτισμό της γης από το διάστημα.

όσο για το αεροπλάνο τέτοιες μονομαχίες έχουν γίνει πάρα πολλές φορές στη σειρά.

Τέλος για το αυτοκίνητο ήταν όντως λίγο τραβιγμένο αλλά από το The Spy who Loved me η Lotus Esprit γινόταν υποβρύχιο (έπρεπε να υπάρχει εξέλιξη μετά από 25 χρόνια)...

Κάτι άλλα ήταν πιο κουφά στον πάγο ειδικά νομίζω...

 

 

crAss

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σήμερα αξιώθηκα να πάω να το δώ και μπορω να πω οτι αν και δε με ενθουσίασε πέρασα ευχάριστα την ώρα μου! Έπεσε οντως πολύ ψέμα και σε αρκετά σημεία ξενέρωνες λίγο (σερφ με αλεξιπτωτο, τρυπα στο αεροπλανο κτλ)

Προσωπικά μου αρεσε περισσοτερο το ΧΧΧ Μυστικοσ πράκτορας γιατί ο Βιν Ντηζελ είναι ψυχάκι και με κατι ακραίο που θα κανει θα συμβιβαστεις πιο ευκολα με την ιδέα παρα οταν το κανει ο Μποντ...:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι παλαιότερες ταινίες τού James Bond ναι μεν είχαν δράση και εφέ αλλά όχι σε τέτοιο σημείο υπερβολής όπως οι σύγχρονες που σε μπουχτίζουν στα εφέ. Και από άποψη σεναρίου ήταν ΠΟΛΥ καλύτερες.

Επειδή τη σημερινή εποχή η τεχνολογία επιτρέπει να γυρίζονται με λίγα χρήματα άψογες εφετζίδικες σκηνές, δε δίνουν καμία σημασία στο σενάριο και φτιάχνουν ταινίες που είναι μια σειρά από σκηνές δράσης με κάποια ήσυχα διαλείμματα ανάμεσα όπου ο ήρωας πετάει εξυπνάδες ή χαμουρεύεται με καμιά γκόμενα (εδώ μιλάω γενικότερα για τις ταινίες περιπέτειας).

Αυτό το στυλ δεν είναι απαραίτητα κακό για κάποιον που αντιμετωπίζει μια τέτοια ταινία σαν ένα ποτηράκι νερό που θα το πιει, θα ξεδιψάσει και θα το ξεχάσει αμέσως (σε λίγη ώρα θα διψάσει πάλι και θα πάει για το επόμενο).

Δυστυχώς όμως η πλειοψηφία των σημερινών ταινιών είναι σε αυτό το άγχρωμο, και άγευστο στυλ (το νεράκι που λέγαμε...;) και ορισμένοι, όπως κι εγώ, έχουν βαρεθεί πια αυτή τη φάση και δε γουστάρουν πλέον να σκάνε 7-8 Ευρώ και να τους πασάρουν ένα ποτηράκι νερό.

Γι' αυτό από δω και πέρα κομμένο το σινεμά, εξάλλου υπάρχει το Internet (βρίσκεις όποια ταινία γουστάρεις) και στην τελική, τα video clubs.

Ουουουουουουστ...... :P

 

B) :cool: B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Efetzidikes i oxi egw den exw akousei se allh tetoiou eidous tainia na parousiazoun episima ta gadgets pou xrisimopoiei o hrwas ta opoia kai leitourgoun opws xrisimopoiountai sthn tainia.De lew gia ola alla ta prissotera exoun ftiaxtei.

Oute kai eide kaneis ton Bond na odigei mia mixani i opoia se kathe skhnh eixa kai diaforetika lastixa (MI2 gia osous den to xoun prose3ei).

Opote kai prosegmeni einai kai den pas na thn deis gia na provlimatisteis alla gia na peraseis kala.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...