Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για παιχνίδι με αεροπλάνα (realistic flight simulator, combat action)


kavatzoulas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενά καλό υπήρχε και το έκλεισε η m$. Τον τελευταίο καιρό αυτή m$ το μόνο που την ενδιαφέρει είναι το crapbox της και δεν δίνει καμία σημασία για το pcgaming. Πιστεύω γρήγορα θα τις γυρίσει σε boomerang αυτό. Η m$ έχει παράδοση να μην οδηγεί τις τεχνολογικές εξελίξεις αλλά να τρέχει από πίσω τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά και στις κονσόλες πέρα του Ace Combat τα πράγματα είναι δραματικά όσον αφορά τα flight sims/arcades games. Θα το πω απλά, το συγκεκριμένο genre δεν πουλάει τόσο οπότε το έγραψαν εκεί που δεν πιάνει μελάνι (μαζί με άλλα genres που έχουμε σχολιάσει κατά καιρούς).

 

Έχουμε ξεφύγει πολύ από την εποχή που το σλόγκαν των developers ήταν <<By gamers for gamers>>. Πλέον, everything is business!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Η Eagle Dynamics κρατάει τώρα πια τον πυρσό με την σειρά Digital Combat Simulator (DCS) που κάνει εξομοίωση α λα Falcon 4.

Το πρώτο είναι το Black Shark και αναμένεται το A-10C Warthog.

 

Επίσης για όσους έχουν το Lock On: Flaming Cliffs, βγήκε το FC2 που βασικά είναι το FC σε περιβάλλον DCS (online παίζει με το Black Shark) και με διάφορα patches περασμένα και ανανεωμένα.

 

Στα γραφικά βέβαια, τα αεροπλάνα του FC είναι όπως παλιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμενεται σχετικα συντομα η "συνεχεια" κατα καποιον τροπο του Il2.

 

Περα απο αυτο δεν νομιζω πως θα ξαναβγουν εξομοιωτες σαν αυτους που εβγαζε η Janes.....

( F-29 Retaliator και F-14 Tomcat ηταν τα αγαπημενα μου στην Amiga )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν πιστέυω οτι υπάρχει νέκρα απο πλευράς community.. αν το ψάξεις λίγο γίνεται χαμός παντού.. απλά είναι λογικό ένα πιτσιρίκι να κάτσει να παίξει CoD και να γελάει με τους φίλους του αντί να χάσει πολύ χρόνο για να μάθει έναν εξομοιωτή και όταν λέει τα κατορθόματα του στους φίλους του να τον κοιτάνε περίεργα... :fear:

 

εγώ πάντως που μου αρέσουν τα μαχητικά μια χαρά έχω βολευτεί με το open falcon ... :)

 

αν και φυσικά θα ήθελα κάτι καινούριο με καλύτερα γραφικά πιο ελαφρύ και καλύτερο multiplayer..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και δεν έχουν εξαφανιστεί, αλλά λόγω των λιγότερων παικτών στους οποίους απευθύνονται δεν ακούγονται σε περιοδικά και internet. Ένα καλό site για τα τελευταία νέα είναι το http://www.simhq.com

Προσωπικά χθες αγόρασα το DCS Black Shark και περιμένω να βρω χρόνο να ασχοληθώ. (το Direct2Drive το έχει σε προσφορά μέχρι Δευτέρα στα 9,95Ε-πραγματικό κελεπούρι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστηχώς Luciddream μόνο κοινότητες χρηστών κάνουν κάποια δουλειά πλέον αλλά βασίζονται σε γερασμένα παιχνίδια (Falcon).

 

Γενικά, δεν μιλάω μόνο για σύγχρονα μαχητικά, αλλά και ΒΠΠ, η χρυσή περίοδος του dogfight.

 

Είναι κρίμα σήμερα να μην υπάρχει τίποτε σε εξέλιξη.Οι επεξεργαστές γίνονται όλο και πιο ισχυροί, οι κάρτες γραφικών το ίδιο.Φανταστείτε αν κυκλοφορούσε σήμερα ένας καλός εξομοιωτής τί γραφικά θα είχε.

 

Ίσως αν κυκλοφορούσαν περισσότερα παιχνίδια τύπου HAWX να παρέσερναν περισσότερους νέους στον μαγικό κόσμο των flight simulators.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα εννοεις το παιχνιδι tom clancys hawx ειναι τελειως διαφορετικο με ενα flight simulator...

Και εγω εχω παιξει και ειμαι fan του heroes over europe + του heroes over pacific αλλα αυτα ειναι απλα dogfight με συνολο 8 κουμπιων για να παιξεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν συμφωνώ.. το HAWX ήταν απαράδεκτο.. ναι ήταν για να περάσεις την ώρα σου αλλα τίποτα παραπάνω. δύο πράγματα χρειάζονται.. είτε μια εταιρία να βγάλει ένα σοβαρό εξομοιωτή και να τον προωθήσει κατάλληλα(δική τους υπόθεση το πως θα το κάνουν), είτε τα community να γίνουν πιο ενεργά και να μαζέψουν κόσμο.. πόσοι απο δω μέσα ξέρουν π.χ την e-haf? και απο αυτούς πόσοι δοκιμάσαν να πετάξουν multiplayer το falcon για να δούν αν τους αρέσει.. ??

 

---------- Προσθήκη στις 16:01 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 15:59 ----------

 

Προσωπικά χθες αγόρασα το DCS Black Shark και περιμένω να βρω χρόνο να ασχοληθώ. (το Direct2Drive το έχει σε προσφορά μέχρι Δευτέρα στα 9,95Ε-πραγματικό κελεπούρι)

 

το τσίμπησα.. έψαχνα καιρό τέτοια προσφορά.. thanks !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Αναμενεται σχετικα συντομα η "συνεχεια" κατα καποιον τροπο του Il2.

 

Περα απο αυτο δεν νομιζω πως θα ξαναβγουν εξομοιωτες σαν αυτους που εβγαζε η Janes.....

( F-29 Retaliator και F-14 Tomcat ηταν τα αγαπημενα μου στην Amiga )

 

Μόνο που το F-29 Retaliator ήταν της Digital Image Design και το F-14 (Fleet Defender μάλλον, γιατί ήταν το καλύτερο) της Microprose. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο που το F-29 Retaliator ήταν της Digital Image Design και το F-14 (Fleet Defender μάλλον, γιατί ήταν το καλύτερο) της Microprose. :P

 

Ναι το Fleet Defender ηταν....

Βεβαια ειχαν και 2 χρονια νομιζω διαφορα μεταξυ τους, τα γραφικα του 2ου ηταν κλασης ανωτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

καλησπερα,ξερει κανεις κανα καλο παιχνιδι με αεροπλανα?

θελω να το παιξω sin kazama(area 88) και δεν βρισκω κανα προσφατο παιχνιδι.οποιος μπορει ας helpαρει

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...