Προς το περιεχόμενο

Snowboard


Erwdios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανοίγω το θέμα μιας και χειμώνιασε επισήμως με τα πρώτα χιόνια στα ορεινά και με το άνοιγμα αρκετών χιονοδρομικών από αύριο, για να ανταλλάσσουμε οι fans του αθλήματος νέα και απόψεις για τη φετινή χιονοδρομική περίοδο.

 

Επιπλέον, έχουμε από το ΣΚΑΪ νέα σελίδα με το παγκόσμιο πρωτάθλημα snowboard TTR και αυτό δείχνει ότι υπάρχει αρκετά μεγάλη ενασχόληση με το άθλημα στην Ελλάδα παρά το γεγονός ότι οι εγκαταστάσεις και το κλίμα δεν μας ευνοούν σαν χώρα.

 

Opening season λοιπόν για φέτος με πρώτα χιόνια σε Παρνασσό, Καϊμακτσαλάν, Πισοδέρι, ενώ από Κυριακή και Καλάβρυτα, Σέλι.

 

Καλά τσουλήματα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλη σεζον να χουμε :)

 

ελπιζω να μπορεσω να χτυπησω και ενα μπανσκο φετος... οποτε εχω παει για τριημερο ειναι σαν 10 φορες στον Παρνασσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε τρελέ, πηγαίνεις Bansko?

 

Έχω πάει μόλις μία φορά, αλλά έχω βρει έναν Έλληνα στο Ischgl των Αυστριακών Άλπεων και με τα ίδια λεφτά περίπου πηγαίνω εκεί τα 2 τελευταία χρόνια, για μία εβδομάδα κάθε χρόνο, συνήθως Φεβρουάριο. Πάντως και το Bansko είναι εκπληκτικό, αλλά χρειάζεσαι καλή παρέα, γιατί για apres-ski λίγα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kοιτα οποτε εχω παει ειμαι τοσο εξαντλημενος στο τελος που ουτε που με νοιαζει να βγω... φετος δυστυχως παιζει ελαχιστος χρονος οποτε για κανα τριημερακι με βλεπω, αλλιως θα εφευγα αλπεις. γενικα πιστευω μεχρι 3 μερες αξιζει μπανσκο και για περισσοτερο αλπεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kοιτα οποτε εχω παει ειμαι τοσο εξαντλημενος στο τελος που ουτε που με νοιαζει να βγω...

 

Σε νιώθω, αλλά αν πας στο Ischgl και δεις τι γίνεται στα apres ski bar, ως δια μαγείας ξαναγεμίζουν οι μπαταρίες σου.

Μυκόνος η κατάσταση, από τις 17.00 που κλείνουν οι πίστες μέχρι τις 20.00 που πηγαίνουν όλοι για φαγητό και για ύπνο!!!

Αν δεν κουβαλάς γυναικόπαιδα, είναι για μένα μακράν ο καλύτερος προορισμός για ski-snowboard. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to banskο τι ειναι ρε παιδες; για πειτε τπτ

 

Για Ελλαδα πού λεει για snowboard? εχει πουθενα να σε μαθουν και να ειναι οργανωμενα; αν ειναι κοντα στην Ηπειρο ακομη καλυτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'οσο ξερω το καλυτερρο μερος για snowboard στην Ελλαδα ειναι η Βασιλιτσα. Δυστυχως δεν ξερω περισσοτερα (σκιερ γαρ). Εγω προτιμω Πισοδερι και 3/5 Πηγαδια, αν και απο Αθηνα (χαλαλι τα 500+ χιλιομετρα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to banskο τι ειναι ρε παιδες; για πειτε τπτ

 

Για Ελλαδα πού λεει για snowboard? εχει πουθενα να σε μαθουν και να ειναι οργανωμενα; αν ειναι κοντα στην Ηπειρο ακομη καλυτερα

 

Το Bansko φίλε μου είναι το καλύτερο και μεγαλύτερο χιονοδρομικό στα νότια Βαλκάνια με δεύτερο το Borovec.

Εδρεύει στη Βουλγαρία, μόλις 3 ώρες από Θεσσαλονίκη και τελεί υπό αυστριακή εκμετάλλευση, γι' αυτό και διαθέτει σύγχρονες εγκαταστάσεις, ενώ λόγω τοποθεσίας, η διαμονή και το φαγητό είναι σε πολύ καλές τιμές.

 

Για περισσότερες πληροφορίες http://bansko.bg/index_en.html

 

Για Ελλάδα, μπορείς να πας Παρνασσό, Πήλιο, Καλάβρυτα, Βασιλίτσα και Καϊμακτσαλάν και να απευθυνθείς σε κάποιο δάσκαλο για να σου δείξει τα πρώτα βήματα.

 

Το καλύτερο μέρος για snowboard είναι όντως η Βασιλίτσα, μιας και διαθέτει και μεγάλη έκταση για να μπεις στα απάτητα, που είναι και το ζουμί του snowboard. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πράγματα φέτος από άποψη χιονιού στην Ελλάδα (νότια) δεν είναι καθόλου καλά. Αν μέχρι τα φώτα δεν γίνει κάτι το ιδιαίτερο , κάποιο σοβαρό ψυχρό μέτωπο , τότε κλάφτα χαράλαμπε για φέτος. Δυστυχώς τα προγνωστικά μοντέλα δείχνουν για έναν εξίσου ζεστό για την εποχή γενάρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείτε κανένα καλό ξενοδοχείο για διαμονή στο bansko; Επίσης τι πρέπει να προσέξω εάν πάω. Λέω να κάνω καμιά βόλτα κατα εκεί μπας και ακουμπήσει λίγο χιόνι το σανίδι φέτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...