Προς το περιεχόμενο

Snowboard


Erwdios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά Borovec 4 ever.Το μέρος μιλαμε τα σπαει .Είχα πάει πέρσι.κυρίως για Σκι.Περασα τρομερά.Έχω ακούσει όμως πολύ καλά λόγια και για το Bansco.Μιλάμε για πολύ χιόνι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το μπανσκο ειναι πιο καινουριο, εμενα αυτο με κερδισε. αποπνεει πολυ ευρωπαικο αερα. ειχα περασει καλυτερα αλλα μαλλον επειδη στο μποροβετς εκανα τα πρωτα μου βηματα στο αθλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείτε κανένα καλό ξενοδοχείο για διαμονή στο bansko; Επίσης τι πρέπει να προσέξω εάν πάω. Λέω να κάνω καμιά βόλτα κατα εκεί μπας και ακουμπήσει λίγο χιόνι το σανίδι φέτος.

 

Villa Roka FTW αδερφέ.

 

Τρομερά δωμάτια, full θέρμανση, πισίνα, τζακούζι, σάουνα, χαμάμ, πρωινό με ποικιλία (λίγο άνοστο είναι η αλήθεια σε σχέση με τα δικά μας) και με 15€ μισή ώρα μασάζ.

 

Απέχει κανένα τέταρτο με τα πόδια από γόνδολα, αν και διαθέτει mini bus, το οποίο κάνει πολύ συχνά δρομολόγια και στο τέλος της μέρας σε μαζεύει κιόλας.

 

Λίγο τσιμπημένη η τιμή του για Βουλγαρία, αλλά τα αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Villa Roka ειναι 3αστερο και καλα designer hotel. Δεν το λες απο τα καλα ξενοδοχεια του Μπανσκο. Πριν 3 χρονια που χε λογικες τιμες ελεγε τωρα που τις ανεβασαν δεν λεει και τοσο.

Για πολυ φθηνο (25 ευρω το δωματιο) υπαρχει το Μπαντεριτσα πιο πανω απο το Ροκα και ειναι αρκετα decent, χωρις σπα κ διαφορα.

 

Καλα ξενοδοχεια ειναι το Κεμπινσκι (το πιο ακριβο της περιοχης και με την καλυτερη θεση), το καινουργιο Perun Lodge (το παλιο ειναι για τα μπαζα), το Premier (που ναι και ελληνικο, η δουλεια που λεγα στο αλλο ποστ, μην θεωρηθει οτι κανω και διαφημιση...), και το Καταρινο που ναι εξω απο το Μπανσκο και ειναι για απειρο σπα, αντε και το Lucky Bansko. Ολα τα αλλα βουλιαζουν στην μετριοτητα. btw mini bus εχουν ολα τα χοτελ.

 

Το Μπανκο γενικα ειναι πανακριβο και δεν εχει σχεση με την υπολοιπη Βουλγαρια σε τιμες. Φανταστειτε οπως η Αραχωβα....αλλα με κανονικο χιονοδρομικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

παιδια, 4 μαρτιου θα παω κι εγω bansko! μιας και δεν εχω ξανακανει σκι ή snowboard, τι ειναι πιο ευκολο για να ξεκινησω?

προσωπικα μου φαινεται πιο ευκολο το snowboard... αλλα οπως ειπα η πιο κοντινη εμπειρια ειναι απο...... βιντεο..... :lol:

 

μηπως μπορειτε να μου πειτε και για το ξενοδοχειο καποιες info? απο φωτο και τα γραφομενα φαινεται καλο αλλα θα ηθελα και προσωπικες γνωμες, ειδικα αν εχει μεινει καποιος εκει.....

στο

θα μας πανε.... (ειναι εκδρομη με τη σχολη), 160 ευρω για 3 βραδια, περιλαμβανονται μεταφορικα με πουλμαν...

 

ΥΓ. αν τυχει να ειναι και κανεις αλλος συμφορουμιτης εκει εκεινο το τετραημερο ας μου στειλει pm μηπως συναντηθουμε.... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια, 4 μαρτιου θα παω κι εγω bansko! μιας και δεν εχω ξανακανει σκι ή snowboard, τι ειναι πιο ευκολο για να ξεκινησω?

προσωπικα μου φαινεται πιο ευκολο το snowboard... αλλα οπως ειπα η πιο κοντινη εμπειρια ειναι απο...... βιντεο..... :lol:

 

μηπως μπορειτε να μου πειτε και για το ξενοδοχειο καποιες info? απο φωτο και τα γραφομενα φαινεται καλο αλλα θα ηθελα και προσωπικες γνωμες, ειδικα αν εχει μεινει καποιος εκει.....

στο

θα μας πανε.... (ειναι εκδρομη με τη σχολη), 160 ευρω για 3 βραδια, περιλαμβανονται μεταφορικα με πουλμαν...

 

ΥΓ. αν τυχει να ειναι και κανεις αλλος συμφορουμιτης εκει εκεινο το τετραημερο ας μου στειλει pm μηπως συναντηθουμε.... :-)

 

Δεν υπάρχει πιο εύκολο ή πιο δύσκολο. Τι γουστάρεις περισσότερο είναι το θέμα, ακόμη κι έτσι όπως το βλέπεις. Αν έχεις σκοπό να ασχοληθείς σοβαρά, μαθαίνεις σκι και αργότερα βγαίνεις Άλπεις και αποζημιώνεσαι. Αν έχεις σκοπό να πηγαίνεις 1-2 φορές το χρόνο θα σου πρότεινα snowboard για πολλούς λόγους, μιας και η Ελλάδα δεν είναι και το ιδανικότερο μέρος για ski με τις πίστες που διαθέτει.

Όπως και να'χει it's your choice. Φρόντισε να περάσεις καλά, ότι κι αν κάνεις. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanks μεγαλε! θα δοκιμασω snowboard τελικα... :-D

θα ειναι και μερικοι snowboardαδες στην παρεα οποτε βολευει...

 

για το ξενοδοχειο εχεις καμια γνωμη? διαβασα και τις προηγουμενες σελιδες του thread αλλα δεν εχει αναφερθει το συγκεκριμενο.... ελπιζω να μην ειναι σαν καποια (που θελουν να λεγονται....) 3στερα και 4στερα ξενοδοχεια στη ελλαδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή αρχή τότε ;)

 

Το ξενοδοχείο δεν το έχω ξανακούσει, αλλά από μια πρώτη ματιά μου φαίνεται πολύ χλίδα και καλή η τιμή που το κλείσατε. Αν βρείτε και κανέναν να μιλάει αγγλικά μέσα :lol: θα είστε άψογα. Αλλιώς με τη νοηματική ή με τη γλώσσα του σώματος. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

Good news everyone! Το Δεκεμβρη λεμε για Μπανσκο και το κοριτσακι της παρεας πρεπει να βρει ξενοδοχειο.. :-0

Εχω ξεψαχνισει χαρτες και booking,αλλα θελω 1 βοηθεια αν εχει παει κανεις..

Για το ξενοδοχειο θελουμε :

-σπα

-εσωτερικη πισινα

-τα λεωφορεια που σε πηγαινοφερνουν

-γυρω στα 50-60 ευρω τη βραδια

(-----και εγω προσωπικα θα προτιμουσα μπανιερα στο δωματιο και οχι ντουζ----κουζινα και πρωινο δεν με νοιαζει-----Α! και καθαριοτητα)

 

Αναμεσα σε αυτα εχετε να προτεινετε κατι?

 

http://www.booking.com/hotel/bg/lucky-bansko-aparthotel.html?label=gog235jc;sid=3e1183e9c0cbe99fa5d03feaf03e915c;checkin=2010-12-15;checkout=2010-12-16

 

http://www.booking.com/hotel/bg/mountain-dream-bansko.html?label=gog235jc;sid=3e1183e9c0cbe99fa5d03feaf03e915c;checkin=2010-12-15;checkout=2010-12-16

 

http://www.booking.com/hotel/bg/park-gardenia.html?label=gog235jc;sid=3e1183e9c0cbe99fa5d03feaf03e915c;checkin=2010-12-15;checkout=2010-12-16

 

http://www.booking.com/hotel/bg/perun-lodge.html?label=gog235jc;sid=3e1183e9c0cbe99fa5d03feaf03e915c;checkin=2010-12-15;checkout=2010-12-16

 

http://www.booking.com/hotel/bg/villa-roka.html?label=gog235jc;sid=3e1183e9c0cbe99fa5d03feaf03e915c;checkin=2010-12-15;checkout=2010-12-16

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Good news everyone! Το Δεκεμβρη λεμε για Μπανσκο και το κοριτσακι της παρεας πρεπει να βρει ξενοδοχειο.. :-0

Εχω ξεψαχνισει χαρτες και booking,αλλα θελω 1 βοηθεια αν εχει παει κανεις..

Για το ξενοδοχειο θελουμε :

-σπα

-εσωτερικη πισινα

-τα λεωφορεια που σε πηγαινοφερνουν

-γυρω στα 50-60 ευρω τη βραδια

(-----και εγω προσωπικα θα προτιμουσα μπανιερα στο δωματιο και οχι ντουζ----κουζινα και πρωινο δεν με νοιαζει-----Α! και καθαριοτητα)

 

Αναμεσα σε αυτα εχετε να προτεινετε κατι?

 

http://www.booking.com/hotel/bg/villa-roka.html?label=gog235jc;sid=3e1183e9c0cbe99fa5d03feaf03e915c;checkin=2010-12-15;checkout=2010-12-16

 

Villa Roka FTW από εμένα.

 

Έχει όλα τα παραπάνω, εκτός από μπανιέρα αν θυμάμαι καλά, αλλά το μπάνιο είναι τρελά kinky με γυάλινο τοίχο με σκιάσεις κλπ, γι' αυτό μην πλησιάζεις πολύ στο τζάμι όταν θα βγαίνεις από το μπάνιο. :X Εκτός κι αν δεν σε πειράζει... :-)

 

Υπάρχει χαμάμ, τζακούζι, σάουνα στο χώρο της πισίνας, ενώ παρέχεται και δυνατότητα μασάζ. Εγώ είχα πληρώσει 15€ για μισή ώρα το 2008, not bad ;)

 

Λεωφορείο διαθέτει το ξενοδοχείο, το οποίο σε ανεβάζει το πρωί και σε μαζεύει το απόγευμα. Το πρωί έχει αρκετά δρομολόγια, ώστε να καλύψει όσους θα ξυπνάτε διαφορετικές ώρες, αλλά το απόγευμα ένα για την επιστροφή, για να επιστρέψετε όλοι οι ένοικοι στο ξενοδοχείο, εκτός αν έχει τσούρμο, οπότε βγαίνει και δεύτερο δρομολόγιο.

 

Τέλος, φιλική συμβουλή και μην την αμελήσεις:

 

Την πρώτη μέρα που θα χρειαστεί να βγάλετε κάρτες, φροντίστε να είστε στα εκδοτήρια μισή ώρα πριν το άνοιγμα τουλάχιστον, γιατί οι ουρές είναι απάλευτες, όταν έχει πολύ κόσμο. Θα έιναι κρίμα να χάσετε μία και μιάμιση ώρα στα εκδοτήρια, για να κερδίσετε μία ώρα ύπνο παραπάνω. ;)

 

Καλές καταβάσεις και εύχομαι να έχει 2 μέτρα χιόνι όταν με το καλό πάτε. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα και εγω το ξεχωρισα λογω design....φαινεται πολυ καλο! Διαβασα που το ελεγες και στις προηγουμενες σελιδες..

Μπανιερα εχει στο lux δωματιο αν δεν κανω λαθος...καλα το μπανιο γενικα τα σπαει!

Δεν ξερω ομως ρε συ...και αντε καλα να με βλεπει να λουζομαι!! οι ηχοι ακουγονται πολυ?

Αν με πειραξει το Βουλγαρικο φαγητο,την εκατσα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω ομως ρε συ...και αντε καλα να με βλεπει να λουζομαι!! οι ηχοι ακουγονται πολυ?

Αν με πειραξει το Βουλγαρικο φαγητο,την εκατσα!

 

:lol:

 

Αυτό με την ηχομόνωση δεν το είχα σκεφτεί, αλλά υπάρχει λύση: Θα τραβάς συνέχεια το καζανάκι και θα έχεις ανοίξει τη βρύση του ντους, να γίνεται σαματάς από το νερό.

 

Αν σε ρωτήσει τι τρέχει με τα νερά και τα έχεις όλα ανοιχτά, πες του απλά ότι άναψες με την πάρτη του... Προηγουμένως βέβαια, φρόντισε να έχεις κλειδώσει μη σου μπουκάρει μέσα και πάει στράφι το παραμύθι :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα προτεινα Lucky Bansko η Perun Lodge απο αυτα, πληρουν και τα 2 αυτα που εθεσες. Το Villa Roka βασικα δεν ειναι 4στερο οπως λεει το booking, 3στερο ειναι. Το Lucky ειναι στην αρχη του Μπανσκο, λιγο μακρια απο τα λιφτ και το κεντρο, το Perun πιο κοντα κ στα 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αντε να μπαίνουμε στο κλιμα σιγα σιγά , θα ηθελα ρε παιδια να μαθω μεσα απο το jacket φοράτε fleece εξειδικευμένο η την παλευετε με καμιά ζακέτα πχ nice

Επεξ/σία από ZELDA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...