Προς το περιεχόμενο

Αγορα εκτυπωτη


strang3r

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θελω να αγορασω ενα εκτυπωτη τωρα τις γιορτες. Απο την μικρη έρευνα που έκανα στο internet κατέληξα στον canon s530.Ομως αυτο που εχω ακουσει για τα μελανια του(οτι δηλαδη αν δεν κανεις συχνα εκτυπωσεις χαλανε) με αποθαρρυνει. Παρακαλω δωστε γνωμες και παραθεσετε τιποτα ξενες ιστοσελιδες με reviews για εκτυπωτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ το έψαξα τελευταία το θέμα (και κατέλληξα στον S900).

Οι πιο απροβλημάτιστοι στο θέμα του βουλώματος είναι οι HP, οι οποίοι έχουν την κεφαλή επάνω στα μελάνια και έτσι αν τα αλλάξεις, αλλάζει και αυτή.

Επόμενοι έρχονται οι Canon, η κεφαλή των οποίων αντικαθίσταται πανεύκολα από τον ίδιο τον χρήστη.

Χειρότεροι είναι οι Epson. Η κεφαλή αλλάζει μόνο από το service με πολύ μεγάλο κόστος.

Αν όμως σου βουλώσει η κεφαλή με καινούρια μελάνια, οι ΗΡ είναι ασύμφοροι γιατί πετάς τα μελάνια, ενώ στους Canon μπορείς να τα κρατήσεις.

 

Υποθέτω ότι ψάχνεις φωτογραφικό εκτυπωτή...

Κοίταξε στα:

www.dpreview.com

www.steves-digicams.com

και στο forum του γνωστού

www.dpgr.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τον Canon S500 και πριν αλλάξω μελάνια τα είχα για ένα εξάμηνο περίπου. Τύπωνα κατά μέσο όρο μια φορά την εβδομάδα και δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλός είναι και ο HP 7550, ο οποίος παίρνει κατ' ευθείαν μνήμες από ψηφιακές μηχανές και έχει και έγχρωμη οθόνη για να βλέπεις τις φωτογραφίες που θα τυπώσεις (είναι option και στους Canon S550/850). Το μειονέκτημά του είναι ότι είναι ΠΟΛΥ πιο αργός από τους αντίστοιχους Canon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Exw ena hp 930c kai ena 3820. Eimai polu euxaristhmenos kai apo tous duo. O 3820 einai arketa grhgoros kai poiohta ektupwshs kai twn duo einai para polu kalh. Palia eixa Epson me ton opoio den hmoun kai polu euxaristhmenos dioti sunexeia hthelan kartharisma oi kefales.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...