Προς το περιεχόμενο

overclock AMD 955 & 965 Thread


ColdFusion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2400 δεν το έχεις όπως φαίνεται στην καρτέλα.? με τι ρεύμα cpu nb?

παιχνίδια παίζεις?

δε ξερω τη κολλημα εχει φαει και δειχνει στη πρωτη καρτελα 2400..Στο Amd overdrive 2600 μου γραφει οπως και στο memory..Ναι παιζω εχω δει μεγαλη βελτιωση.Ρευμα έχω 1,3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

Καλησπερα 

Ειπα να αναστήσω αυτο το θεμα απο το να ανοιξω αλλο , αρχικα εχω 

-phenom ii x4 965 black edition

-asrock 970 pro 3 μητρικη

-corsair vengeance 8 gb 1600mhz 

-corsair rm 750x

και την φτηνη ψυκτρα Deepcool Gammaxx 200T

Ποτε δεν εχω ασχοληθει με το overclock σε CPU και δεν εχω ιδεα τι πρεπει να κανω ,διαβασα κατι σελιδες εδω ειδα και σε ξενα σιτε μερικα λιγα πραγματα επιασα , 

Ο λογος που θελω να κανω ειναι επειδη τρωω αρκετο μπουκαλι με την rx 570 

γενικα θελω να τον φτασω οσο πιο ταβανι γινεται γιατι με τους ryzen 3xxx οταν πεσουν λιγο οι τιμες θα αλλαχτει , εχει πολλα περιθώρια ο συγκεκριμενος με αυτην την μητρικη η δεν ειναι για πολλα να μην δοκιμάσω τίποτα ; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μητρικη σου ειναι τυο θεμα ποσο μπορει να σηκωσει. Τα VRM εαν ειναι καλα πρεπει να ψαξεις.

Εγω παντως πριν περιπου 5 ετη , εναν 955 ΒΕ τον ειχα σταθερα στα 3,9 (+700Mhz) με στοκ ρευμα, αλλα και παλι εριχνε μπουκαλα στην RX 570 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ASDIC είπε

η μητρικη σου ειναι τυο θεμα ποσο μπορει να σηκωσει. Τα VRM εαν ειναι καλα πρεπει να ψαξεις.

Εγω παντως πριν περιπου 5 ετη , εναν 955 ΒΕ τον ειχα σταθερα στα 3,9 (+700Mhz) με στοκ ρευμα, αλλα και παλι εριχνε μπουκαλα στην RX 570 .

Ανεβασα λιγο την συχνότητα αλλα μετα δεν ανοιγε το pc και αναγκαστικα εκανα cmos reset δεν με το αυτοματο τις μητρικής 10% ;;; νομιζω . γενικα ενω διαβασα αρκετα δεν καταλαβα πως γινεται το ολο πραγμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...