Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed: Brotherhood


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 286
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κοιάξτε όπως εχω γράψει και σε παλιότερα post δεν είμαι ο τύπος ''framevictim'' vα είμαι κολλημένος με το fraps και το Msi afterburner όλη την ώρα χωρίς να απολαμβάνω την ουσία που είναι το ίδιο το game απλά είμαι φρέσκος με δεύερη κάρτα (ενάμησο μήνα) και κάνω κάποια τεστάκια στο μηχάνημα για να δώ αν όντως αποδίδουν οι κάρτες η όχι. Το παιχνίδι φαίνεται να κερδίζει τους περισσότερους πόντους στο σεννάριο και στην πλοκή της ιστορίας ενώ στα γραφικά έχω δεί κάποιες σημαντικές αλλαγές κυρίος στο action mode και στα physix που θα έλεγα πως μου άρεσαν πάρα πολλύ,είναι σημαντικό πράγμα να έχει κάποιες εκπλήξεις

το παιχνίδι για να καταφέρει να σε κρατήσει μέχρι το τέλος του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και παλι, δεν εχει και gpu της πλακας (ουτε φυσικα cpu της πλακας) δεν ειναι φυσιολογικο αυτο :shock:

 

και δε βλεπω και καμια τραγικη βελτιωση στα γραφικα

 

Εδώ με τον Q9650 στα 4.2Ghz είχα 30-50fps. Δεν έχει σημασία τι CPU έχεις όταν ένα παιχνίδι εκμεταλλεύεται την αρχιτεκτονική των i5/i7

 

PS: Για όσους έχουν SLI, μπορούν να κάνουν force το profile του Assassins Creed 2 (αν δεν έχουν drivers που να έχει SLI profile για το Brotherhood)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πέρασε και από 'δω ο θείος και όλα μια χαρά.Το μόνο πρόβλημα που υπήρχε όπως και στο δύο είναι οι μαύρες μπάρες στην native ανάλυση της οθόνης.Υπάρχει κάποιος τρόπος να διορθωθεί;;;

 

Βρε παιδιά πείτε καμιά άλλη ιδέα.Το ALT+ENTER δεν έλυσε το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμενα ολα full στα 1920χ1080-vsync=off,με cf εβγαζε 25-35 frames.

Στα ιδια με cf off εβγαζε απο 50 εως 90 με μεσο ορο 60-65.

 

 

Edit:Ακυρο το παραπανω.Ξαναδοκιμασα με cf και αυτην την φορα εχω απο 50 εως 120 μεσο ορο.Αλλα καμια φορα σε σημεια που με την μια εχω 52 πχ με τις 2 εχω 45.Μακαρι να βγει profile.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά πείτε καμιά άλλη ιδέα.Το ALT+ENTER δεν έλυσε το πρόβλημα.

αν δεν εχεις αναλυση 16:9 στα 2 προηγουμενα assasin's creed που ξερω σιγουρα υπαρχει "υποχρεωτικο" letterbox

 

με αναλυση του στυλ 1920 x 1080 δεν εχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν εχεις αναλυση 16:9 στα 2 προηγουμενα assasin's creed που ξερω σιγουρα υπαρχει "υποχρεωτικο" letterbox

 

με αναλυση του στυλ 1920 x 1080 δεν εχεις

Ετσι ακριβως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρηκα ενα bug με το crossfire.Ας πουμε οτι ειμαι σε ενα σημειο και εχεις 50-60 frames.Αν πατησω pause τα frames στο menu πανε στα 30 και οταν ξαναμπω στο παιχνιδι τα frames κυμαινονται απο 30-35(απο 50-60).Αυτο λυνεται μονο εαν μπω στο graphics menu και αλλαξω ενα οποιοδηποτε setting.Ετσι τα frames στο menu 200αριζουν και στο παιχνιδι επανερχονται στα 50-60.Δηλαδη αν κανει το κολλημα ενω εχω πχ multisampling 8x,το βαλω 4χ και μετα ξανα 8χ,επανερχονται.Αντε βγαλε ακρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν εχεις αναλυση 16:9 στα 2 προηγουμενα assasin's creed που ξερω σιγουρα υπαρχει "υποχρεωτικο" letterbox

 

με αναλυση του στυλ 1920 x 1080 δεν εχεις

 

 

Ετσι ακριβως

 

Αρά δεν υπάρχει λύση...Μ@λ@κία... :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρηκα ενα bug με το crossfire.Ας πουμε οτι ειμαι σε ενα σημειο και εχεις 50-60 frames.Αν πατησω pause τα frames στο menu πανε στα 30 και οταν ξαναμπω στο παιχνιδι τα frames κυμαινονται απο 30-35(απο 50-60).Αυτο λυνεται μονο εαν μπω στο graphics menu και αλλαξω ενα οποιοδηποτε setting.Ετσι τα frames στο menu 200αριζουν και στο παιχνιδι επανερχονται στα 50-60.Δηλαδη αν κανει το κολλημα ενω εχω πχ multisampling 8x,το βαλω 4χ και μετα ξανα 8χ,επανερχονται.Αντε βγαλε ακρη.

 

Εχω απογοητευτεί το παιχνίδι δεν είναι playble και το cross η Ubi το πέταξε στον κάδο των αχρήστων (κι εμείς τα ευρώ μας) δεν ξέρω με το sli τι παίζει

όμως εγώ δεν το προχωράω και θα περιμένω το patch όόόποτε βγεί για να το απολαύσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω απογοητευτεί το παιχνίδι δεν είναι playble και το cross η Ubi το πέταξε στον κάδο των αχρήστων (κι εμείς τα ευρώ μας) δεν ξέρω με το sli τι παίζει

όμως εγώ δεν το προχωράω και θα περιμένω το patch όόόποτε βγεί για να το απολαύσω.

Σου κανει αυτο το bug και εσενα με το crossfire;Εγω παντως παιζω μια χαρα με μια,αμα περιμενω την ubi σωθηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρά δεν υπάρχει λύση...Μ@λ@κία... :mad:

Στα παλιοτερα (το 1 συγκεκριμενα που ξερω ) υπηρχε ανεπισημη πατεντα, αλλα δημιουργουσε ασταθειες και artifacts απο οσο θυμαμαι

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...