Προς το περιεχόμενο

Σοκολατολογία-Σοκολατογνωσία


evabb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

οχι ρε συ  -δε μιλησα εγω για γουστα - αλλα γιατι γραφεις το αυτονοητο ! για μενα ειναι η καλυτερη - για ποιον θα ειναι για σενα ?? αληθεις με εκανες κ γελασα  παντως δε κανω πλακα ! 

evabb εχω φαει πολες σοκολατες κ ελβετικες που φημιζονται .. ειναι η μοναδικη που δε μπορω να σταματησω - αν αρχισω -

μιας και δε τρωω και πολυ συχνα !

το "καλύτερη" σκέτο εκφράζεται ως κάτι αντικειμενικό, αντιθέτως το "αγαπημένη" κάνει μπαμ ότι είναι υποκειμενικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

γούστα, τι θες να πεις? μάλλον τρελάθηκες κι εσύ :P

χαχα ειναι ρε τι αρεσει στον καθενα πχ εγω μενω σεπολια εχω κοντα το ζαχαροπλαστειο Μελισα αν το ξερεις το οποιο απο πολλους κατατασσεται στα κορυφαια ε εμενα δεν μου αρεσουν τα γλυκα του, δηλαδη μου αρεσουν αλλα δεν τα βρισκω κατι γουαου.

 

Ετσι και στις σοκολοτες καποιες ακριβες εισαγωγης και επωνυμες δεν με εχουν τρελανει.

 

Α τωρα που το θημηθηκα δεν ξερω αν εχει αναφερθει αλλα η μεγαλη αγαπη για μενα απο πιτσιρικας ειναι αυτη :)

 

948378d6a67ac0d7c7c6728581b072ab_M.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτος αν θελω να δωσω εμφαση στο ποσο πολυ μου αρεσει  -εμενα-,  οποτε δεν μπορω να ειμαι και τοσο ''αντικειμενικός'' ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το  μονο που συμφωνουμε ..

 

 

Και για να το κλεισουμε .. μην τρομαζεις , τσαμπα ανησυχησες !

δεν ειναι για σενα η καλυτερη σοκολατα στον κοσμο η ιον ,  για μενα ειναι  ..

 

να σα καλα βραδιατικα  ρε μεγαλε  χαχαααχαχαχα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιά έτρωγα πολύ σερανο.σαν παστα σε περιτύλιγμα ήταν η ρουφιάνα. Εχω αρκετά χρόνια να τη πάρω. Μμμμ λέω να τσιμπήσω αύριο μια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλυτερο σοκολατοειδες που εχω φαει στην ζωη μου ηταν σε σεμιναριο απο μεγαλο μαστορα Ελβετο του ειδους σε σοκολατακι με γεμιση απο μαυρη ελια καλαμων.Αρκετα χρονια μετα  η γευση κ η αισθηση οταν δοκιμασα αυτο το αλλοκοτο θεωρητικα πραγμα δεν περιγραφονται. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...