Προς το περιεχόμενο

Apple iPad


ApoelAndreas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με τα λίγα που διάβασα από εδώ και από εκεί, δεν λέει για μένα.

Θα προτιμούσα 1.000 φορές ένα πρωτοποριακό ebook reader παρά κάτι που κάνει τί το σπουδαίο;

 

Κρίμα... περίμενα κάτι πιό σημαντικό και χρήσιμο.

 

Συμφωνω απολυτα μια μουφα το Ipad

 

Και το ειπε ο φιλος πριν παει για κραξιμο η φαση..:lol::lol:

 

Τι revolutionary device μας λες ρε steve κα..ουρα και λιγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Απίστευτα απογοητευμένος, περίμενα κάτι εντελώς πρωτοποριακό (σαν το iphone όταν το πρωτοπαρουσίασαν) και τελικά μας παρουσίασαν ένα iphone 3GSS XtraLarge σαν κάτι το συνταρακτικό. Οθόνη ips που δέν διαβάζεται σε εξωτερικούς χώρους, μικρή αυτονομία για e-book reader, οθόνη που δεν μπορείς να κρατήσεις σημειώσεις με πένα, τεράστιο για παιχνιδομηχανή . Νομίζω ότι ήταν η μεγαλύτερη εμπορική φούσκα της "νέας" apple. Θα φανεί πιστεύω και απο τις πωλήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή πόσο δύσκολο ήταν να βάλουν μια κάμερα πάνω και multitasking! Δεν μπορώ να καταλάβω τη λογική τους...

 

Έστω 1 πράγμα να είχε πρωτοποριακό να το δικαιολογούσαμε...

 

@thief: Μου χτύπησε πολύ άσχημα στο μάτι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=yYnOlwwc8K0[/ame]

 

 

η πρωτη παρουσιαση !!!!!!!!!!!!!

 

---------- Προσθήκη στις 21:39 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 21:36 ----------

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=K03Odve_kRA[/ame]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν καταλαβαινω προς τι η απογοητευση??? αυτα που πρεπει να κανει τα κανει τελεια... σερφαρισμα στο ιντερνετ, ειναι το καλυτερο ebook reader μεχρι στιγμης που υπαρχει... παιζει βιντεος , φωτογραφιες, μουσικη και εχει απο πισω του ετοιμες χιλιαδες εφαρμογες + αυτες που θα βγουν... φοβερη αυτονομια και λεπτο μεγεθος. ηθελε κανεις κατι περισσοτερο με 350 ευρω?

 

Αυτό που λέω είναι ότι εμένα σαν χρήστη δεν με ενδιαφέρει ένας υπολογιστής που να σερφάρει, να παίζει video, φωτογραφίες και μουσική. Έχω ήδη λύσεις για αυτά - όχι τόσο κομψές, το παραδέχομαι, αλλά δεν είναι καιροί για λεφτά σε ακριβά gadgets.

Από την άλλη, δεν είναι το καλύτερο ebook reader (δεν νομίζω να ανάφερε τίποτα για τεχνολογία ξεκούραστης οθόνης -τύπου ink-, οπότε δεν μπορεί να είναι χρήσιμο σαν ebook reader), όπως επίσης η αυτονομία των 10 ωρών είναι ξεπερασμένη στα ebook readers.

 

Δηλαδή, εκεί που θέλω να καταλήξω και για να μην με παρεξηγήσει κανείς, είναι ότι η πρώτη εικόνα μιλάει για άλλο ένα ακριβό και όμορφο gadget. Πολύ καλό για μια μερίδα κόσμου, αλλά δεν είναι η επανάσταση που ήλπιζε μια άλλη μερίδα κόσμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το δείτε σαν ότι είναι, είναι πολύ καλό για τα λεφτά του, ουσιαστικά είναι ένα ebook reader με πολλές επιπλέον δυνατότητες.

 

Αν σκεφτούμε ότι το Kindle κάνει 260$, τότε το iPad είναι πολύ καλή αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναρωτιέμαι αν χειροκρότησε κανείς όταν τελείωσε η παρουσίαση...

 

@nitro Εγώ θα το προτιμούσα 100$ πιο ακριβό, αλλά να περιλαμβάνει κάποιες βασικές λειτουργίες όπως multitasking, skype βιντεοκλήσεις κτλ. Η Apple μας έχει συνηθίσει σε πρωτοπορίες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...